ÖZEL HABER
Çığrılı Medya Grup Kuruluşudur -

BAŞBAKAN BOLU’YA ELİ BOŞ GELMEDİ

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, AK Partinin 5. Olağan İl Kongresi için Bolu’ya geldi.

BAŞBAKAN BOLU’YA ELİ BOŞ GELMEDİ
  • 23.12.2014
  • 818 kez okundu

basbakan-davutogluAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, AK Partinin 5. Olağan İl Kongresi için Bolu’ya geldi. İlçemiz Gerede’den de Başbakanı karşılamaya 25 otobüs ve bir çok özel araçla 1000 kişi katıldı. Gelirken de eli boş gelmeyen, Bolu’ya müjdelerle geldiğini söyleyen Başbakan Davutoğlu, Bolu’yu kültür, turizm gelişim bölgesi ilan ettiklerinin müjdesini verdi. Evlendiğinde ilk tatilini de Bolu’da yaptığını dile getiren Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Bolu ne istiyorsa hepsini yapmak bizim boynumuzun borcudur. Akşemseddin’e vefamızın borcudur. Bolu, bütün AK Parti öncülerine muhabbet duyar, biz de Bolu’ya muhabbet duyarız” dedi.

Ak Parti Bolu 5. Olağan İl Kongresi Başbakan Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu’nu ağırladı. Ahmet Davutoğlu Başbakan yardımcıları Ali Babacan ve Bülent Arınç ile Bolu’ya gelirken, Ak Partili tüm partililer de hazır bulundu. Helikopterle stadyuma indikten sonra 17 Temmuz Kapalı Spor Salonu’na gelen Başbakan Davutoğlu, büyük bir kalabalıkla karşılandı.

Partililer salonu hınca hınç doldururken, Davuoğlu’nun konuşması da sık sık alkışlarla kesildi. Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü, Ak Parti Bolu İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek ve Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın ardından boynunda Boluspor atkısıyla sahneye çıkan Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Bolu’ya aşkla bağlıyım. Ne zaman ruhen ve bedenen huzur bulmak istesem Bolu’ya geliyorum” sözlerini kullandı.

“Ne zaman ruhen dinlenme ihtiyacı hissetsem Bolu’ya gelirim”

Bolu’nun yiğit insanlarına, Akşemseddin Hazretlerine, Tokadi Hayrettin Hazretlerine, Ömer Sikkin Hazretlerine selam olsun. Onların izinden yürüyen ve yüzlerinde secde izi olan Bolululara selam olsun. Yiğitliğin sembolü olmuş Köroğlu’na, Köroğlu gibi yiğit Bolululara selam olsun” diyerek sözlerine başlayan Davutoğlu, ilçeleri de unutmadı.

Bolu Allahın lütfunun tabiata yansıdı şehir. Bolu bizim için çok özel. Her vesileyle gelirim. Ne zaman ruhen dinlenme ihtiyacı hissetsem Bolu’ya gelirim. “Bolu’ya aşkla bağlıyım, ne zaman ruhen ve bedenen huzur bulmak istesem Bolu’ya geliyorum. Bolu bizim için bir istirahatgahtır. Hem de davamızın bayrağının yükseldiği bu belde hep kalbimizde, hep zihnimizde olacaktır. Bugün 21 Aralık. En uzun gece. Bizim davamız var. Bizim mücadelemiz var. Bu yüzden bize geceleri uyumak haramdır.  ” dedi. Bizim için gündüzlerde durmak haramdı. Gündüzlerde yürüyeceğiz, gecelerde çalışacağız. 24 saat yetmiyorsa 25 saat çalışacağız. Ama bu bayrağı dünyanın her yerinde dalgalandıracağız” dedi.

“Türkiye namerde muhtaçtı”

Başbakan Davutoğlu 90’lı yılardaki Türkiye profilini çizerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu salonun kapasitesinin ne kadar kısıtlı olduğunu görüyoruz.  İnşallah Bolu’ya bir daha geldiğimde 3 bin kişilik kapalı spor salonunda sizlerle olacağız. Nasıl Bolu manevi değerlerimizin, yiğitliğin sembolü ise Bolu’nun bir meziyeti daha var. Bolu dünyanın en iyi aşçılarının da memleketi. Her lezzetli yemeği Bolulular yapar. İyi bir yemek için sadece malzeme yetmez. İyi bir aşçı da lazım. Malzeme ne kadar iyi olursa olsun, aşçı iyi olmadı mı yemeğin tadı eksik olur. Siyasette de böyledir. 90’lı yıllarda da malzeme aynı malzemeydi. İnsan unsuru da aynıydı. 90’lı yılarda Türkiye namerde muhtaçtı. Bu namert karşısına başı eğilmeyen aziz milletimiz IMF’den borç almak için kapıda bekleyen Başbakanlar, bakanlar gördü. 2000’li yıllarda malzeme aynı malzeme ama aşçı değişti. Ak Parti kadroları geldi ve o zaman yemeğin tadı değişti. Sonra Sayın Başbakanımız milletin oylarıyla Cumhurbaşkanlığı makamına geldi ve o makamda milletimizi temsil etme onurunu kazandı. Emaneti de yeni Türkiye’nin Başbakanı olma şerefine nail olan bendenize tevdi etti. Nasıl 12 yıl içinde malzemeden çok lezzetli bir yemek çıkmışsa, 12 yıl içinde bu ümidi bitmiş, yeise kapılmış halktan böyle özgüveni yüksek bir gençlik çıkmışsa, önümüzdeki 10 yıllarda da 2023 e girerken hep o lezzetli yemeği yapacak Ak Partinin yetenekli aşçıları işbaşında olacak.”

“CHP’de malzeme zayıf, aşçı yok”

Muhalefet Partisi CHP’yi darbeci olarak suçlayan Başbakan Davutoğlu, “Bir de CHP’ye bakalım. Malzeme zayıf, aşçı yok. Biz bütün Türkiye’yi planlarken, her bir şehrimiz, her bir köyümüz için lezzetli bir yemeği hazırlarken ve dünyaya adalet mesajı dağıtırken, onlar bir ilçeyi bile idare edemiyorlar. Yalova’da ağaçlar kesiliyor, Kılıçdaroğlu ben ağaç kesmeye karşıyım ama haberim yok diyor. Malzeme bozuk, aşçı yok. Şişli Belediyesi birbirine girdi. Belediye başkanı ile yardımcısı, tüm Belediye birbirine darbe yapmakla meşgul. Bir Şişli’de bile kendi aralarında birliği sağlayamadılar. Ben Meclis’te siz darbecisiniz dediğimde alındılar, gücendiler. Sanki 27 Mayıs’ı desteklememiş gibi. Sanki 28 Şubat’ta o yüz kızartıcı ikna odalarının koruyucusu onların milletvekili değilmiş gibi. Ne zaman darbe sözü gelse, arkasında CHP vardır” diye konuştu.

Osmanlı nidaları salonda yankılandı

Bu sözler ile salonda “Osmanlı bir daha” nidaları ile Başkanın sözleri kesildi. Başbakan Davutoğlu bunun üzerine “Sizin Osmanlı dediğiniz onurlu bir cihan devleti. İnşallah o cihan devletinin onurunu, o cihan devletinin şuurunu 2023 ile birlikte küresel devlet olacak olan Türkiye Cumhuriyeti devletiyle taşıyacağız. Bu çaba içindeyiz” dedi.

“Kılıçdaroğlu ne verdin paralel yapıya, ne aldın?”

Davutoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz darbelerin esareti kökünü kazıdık. Bu topraklarda bir daha kimse milli irade dışında hüküm süremeyecek.  Kimse milletten almadığı bir gücü kullanamayacak. Ama baktılar ki biz darbenin kökünü kazıdık, darbe de kanlarında var ya Şişli Belediyesinde kendi aralarında darbe yapmaya kalktılar. Bir CHP milletvekili açık bir şekilde 30 Mart seçimleri öncesi paralel yapıyla işbirliği yaptık, hata ettik dedi. Şimdi Kılıçdaroğlu’nun cevap verme vakti. Soru sorma değil, hesap verme makamında. 30 Marttan önce paralel yapıyla işbirliği yaptınız mı yapmadınız mı? Yaptıysanız ne verdiniz, ne aldınız? Millet bunu bilmek istiyor. Kılıçdaroğlu ne verdin paralel yapıya, ne aldın? Bu ilişkileri ortaya çıkaracağız. Geçen yıldan bu yana karanlığı aydınlığa çevirdik. Ümidi yeise dönüştürmek için her türlü komplo düzenlendi. Ama Ak Parti tüm bunların karşısında dimdik durdu. İşte bütün bu Türkiye’nin coğrafyasında, insan kaynağından büyük bir devlet hamuru çıkarmak ancak ve ancak gönlünde Ak Parti davası olan kadroların elindedir” diye konuştu.

Başbakan Davutoğlu, CHP ile eleştirilerini şöyle sonlandırdı: “Kılıçdaroğlu biz Türkiye’yi bir ilçeyi idare eder gibi idare edeceğiz diyor. Şişli Belediyesini nasıl zebil ettiklerini gördük. Kılıçdaroğlu bize 4 yıl verin yeter diye kampanya başlattı. Bu millet size 4 yıl değil, 4 gün dahi vermez. 4 dakika bile vermez. Hesabı açık hazinemiz dolu, döviz rezervimiz zengin, 4 yıl gelecek sağa sola çarçur edecek, talan edecek sonra bırakıp gidecek. Bu millet CHP zihniyetini bildiği için onlara hiçbir zaman itimat etmedi.”

Başbakan Bolu’ya eli boş gelmedi

2015 Haziran’ında bir kez daha Ak Parti demeye hazır mıyız? Türkiye ile birlikte Bolu’nun da düzelmesi için semt semt köylere kadar giderek 2015 seçimlerinde kazanmaya hazır mıyız? Biz de Bolu’ya hizmet etmeye hazırız. 10 yıl bitmeyen Bolu Dağı Tünelinin, Ak Parti döneminde 4 yılda nasıl bittiğini Bolu bilir. Ak parti söz verdi mi dağlar dayanmaz, engeller barikatlar karşımızda duramaz. 12 yılda 5.5 milyarlık yatırım yapıldı. Bolu’da 2002’de toplam ihracat 7 milyon dolardı. Şimdi 2014’de 106 milyon dolar, 20 kat. Geçen sene içinde Bolu’dan en az yapılan ihracat ayda 13 milyondu, 2002’deki toplam ihracatın 2 misli bir ayda. İşte bütün ülkemizle birlikte Bolu da bereketlendi. Bolu’da zenginleşti, daha da zenginleşecek. Üniversitemiz büyüyor. Bolu’da önümüzdeki dönem ki ulaşım hatlarının merkezinde. 2 saatte 25 milyona ulaşabilen bir coğrafyada Bolu. İstanbul ve Ankara’nın merkez noktası. Bolu bundan istifade edecek. Her şekliyle istifade edecek. Gelirken birkaç talimat verdim. Bir hediye olarak Bolulularla paylaşmak istiyorum. Birincisi Rabbimizin lütuf şeklidir Bolu, nimet şeklidir. Bu kadar güzel doğa hiçbir yerde yok. Akademik hayatta da, hatta evlendiğimde ilk tatilimi de Bolu’da yapmıştım. O zamandan beri Bolu bizim gönlümüzde. Hala yakın dostlarımız var. Her birini şükranla anıyorum. En yakın arkadaşlarım Bolulu’dur. Hepsinde Akşemseddin edebini gördüm. Gerçekten buraya böyle bir manevi el değmiş. Buraya Rabbimin lütuf eli de değmiş. En güzel yerler burada.” dedi.

Bolu kültür, turizm gelişim bölgesi ilan ediliyor

Kültür ve Turizm Bakanı ile Bolu’nun mutlaka özel bir programa alınması gerektiğini söylediğini dile getiren Davutoğlu, Bolu’yu kültür, turizm gelişim bölgesi ilan ettiklerinin müjdesini verdi.

 Başbakan Davutoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Dünyanın her yerini geziyoruz. Alpler Abant’tan, bu dağlardan daha güzel değil. Hiçbir yer Yedigöller kadar mucizevi değil. Gölcük kadar dinlendirici değil. İnşallah hem ülkemizin hem de dünyanın turizmin göz bebeği haline getireceğiz Bolu’yu. Hiç kimse bu konuda tereddüt etmesin. Kapalı spor salonunu tamamlayacağız. Dörtdivan Tekke Barajı’nı en kısa zamanda tamamlayacağız inşallah. 155 bin dönüm araziyi de bu yolla sulayacağız. Hayvancılık, tarım, bereket, sanayi, ulaşım, turizm hepsi Bolu’da kesişmiş durumda. Her türlü imkanla Bolu’nun yanında olacağız. Bolu Güney Çevre Yolu da en kısa zamanda planlanıp yapılacak. Hem çevre yolu, hem Bolu’dan geçen Türkiye’nin en önemli ulaşım arteri şunu gösterecek herkese, dünyada güzelliği görmek isteyen Bolu’ya gelsin. Dünyada irfan öğrenmek isteyen Bolu’ya gelsin. Manen ve ruhen dinlenmek isteyen Bolu’ya gelsin. İnşallah Bolu-Mudurnu yolu da tamamlanacak. Bolu ne istiyorsa hepsini yapmak bizim boynumuzun borcudur. Akşemseddin’e vefamızın borcudur. Bolu, bütün AK Parti öncülerine muhabbet duyar, biz de Bolu’ya muhabbet duyarız. Bolu’nun muhabbeti kalbimizdedir, ruhumuzdadır, zihnimizdedir. Allah Bolu’dan, Bolulular’dan razı olsan.”

Davutoğlu, AK Parti’nin davasını en iyi anlayacak kişilerin Bolulular olduğunu, eğer Bolu’da oylarının yüzde 80’lere, 90’lara dayanmıyorsa, bunun kendilerinde bir eksikliği gösterdiğini belirterek, “Gideceğiz ve anlatacağız. Akşemsettin’in davasının AK Parti davasıyla bugün ayakta olduğunu anlatacağız. Anlatmaya hazır mısınız? İnşallah yüzde 70’leri, yüzde 80’leri aşmaya hazır mısınız? Biz de tekrar tekrar Bolu’ya gelmeye kararlıyız, Bolu ile birlikte bu yürüyüşte azimle, kararlılıkla devam etmeye kararlıyız” diye konuştu. Partililerden “evet” cevabı alan Davutoğlu, “Bu evetlerin neticelerini göreceğiz inşallah. Yol hayır, menzil hayır. Allah bu yolda yürüyenlere güç ve derman versin. Devletimizi ve milletimiz aziz eylesin. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Etiketler: / / / / / / /

Odunluk yangını korkuttu
İlçemiz Gerede’nin Demirciler Mahallesi’nde meydana gelen yangında korku dolu anlar yaşandı. Emin B.’ye ait odunlukta çıkan yangın eve sıçramadan Gerede...
Geredespor, Beyköy deplasmanında
Ligde 5.hafta da temsilcimiz Geredespor, Düzce ekibi Beyköy Belediyespor’a konuk olacak. Karşılaşma 23 Ekim 2016 Pazar günü saat 15.00’de  Kaynaşlı...
Osman “Terim” farkı
Bölgesel Amatör Lig’de 11.Grup’ta mücadele eden temsilcimiz Geredespor ilk galibiyetini 4.hafta da Eskişehir Yunusemrespor karşısında 3-1’lik skor ile elde etti....
Geredespor transferi Deniz ile bitirdi
Bölgesel Amatör Lig’de 11. Grup’ta mücadele eden temsilcimiz Geredespor transferin son gününde kadrosunu kaleci transferi ile tamamladı. Geredespor, Boluspor alt...
Okul kantinleri denetlendi
Gerede Belediyesi Zabıta Ekipleri yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte okul kantinlerinde denetim gerçekleştirdi. Kantinlerde satılan gıdaların son kullanım tarihleri,...
Hafızlık Kursu’nun ilk betonu atıldı
İlçemiz Gerede’de Kur’an-ı Kerim ve hafızlık eğitiminin daha sağlıklı, verimli sürdürülebilmesi ve “Hafız yatağı” sıfatının çok ileriki yıllara taşınabilmesi amacıyla,...
GUBYO’da bahçe düzenlemesi
Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, İlçe Kaymakamı Arslan Yurt ve Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın yoğun gayretleri sonrasında İlçemize kazandırılan Gerede Uygulamalı...
Geredeliler büyük ilgi gösterdi
Aşure günü münasebetiyle 14 Ekim 2016 Cuma günü Cuma Namazına müteakip Yeni Camii önünde binlerce kişiye aşure tatlısı ikram edildi....
Geredeli Yılmaz, Cumhurbaşkanı ile Külliye’de
Ülkemizin önemli ismi Geredeli sevilen hemşerimiz HSYK Başkanvekili Mehmet Yılmaz; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılışını yaptığı Hakim ve Cumhuriyet Savcısı Adayları Kura...
GTSO bilgilendirme toplantısı yaptı
Gerede Ticaret ve Sanayi Odası üyelerini 6736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun hakkında bilgilendirme toplantısı yaptı. Gerede Ticaret...
Fehmi Küpçü kime çattı?
Hac vazifesinin ardından memleketi Gerede’ye dönerek yoğun bir şekilde çalışmalarına devam eden Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü’nün hedefinde klavye...
3 günlük elektrik kesintisi
İlçemiz Gerede genelinde bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle 11, 12, 13 Ekim 2016 tarihlerinde 3 gün planlı elektrik kesintisi yapılacağı...
Gerede’de ki tarihi camilere ziyaret
Gerede’de eğitim gören üniversite öğrencileri Camiler ve Din görevlileri Haftası münasebetiyle, ilçemizdeki tarihi camileri ziyaret etti. Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke...
Köylerimiz Geredeliler Derneği’nde buluşuyor
Merkezi Ankara’da bulunan Gerede Kültür Sosyal ve Yardımlaşma Derneği kurulduğu günden itibaren kapılarını bütün Geredeli hemşerilerine açıyor. Bu kapsamda Geredemizin...
Geleceğin siyasetçileri yetişiyor
Ak Parti Gerede İlçe Gençlik Kolları, bir dizi program için Kızılcahamam’a gitti. Ak Parti Gerede Gençlik Kolları gelişim, eğitim ve...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.