ÖZEL HABER
Çığrılı Medya Grup Kuruluşudur -

İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANDI

Adalet ve Kalkınma Partisi Gerede İlçe Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı. Toplantıya katılım yoğun olurken parti içinde yapılan hizmetler ile yapılamayanları ve neler yapılabilir noktasında fikir alışverişinde bulunuldu.

İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANDI
  • 23.02.2015
  • 1.215 kez okundu

1 İlçe Danışma Meclisi toplandı (1)Adalet ve Kalkınma Partisi Gerede İlçe Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı. Toplantıya katılım yoğun olurken parti içinde yapılan hizmetler ile yapılamayanları ve neler yapılabilir noktasında fikir alışverişinde bulunuldu.

Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Şafak, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Milletvekili adayları Ali Coşkun ve eski Belediye Başkanı Ömer Baygın, Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Genel Meclis üyeleri, mahalle ve köy temsilcileri ile çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Toplantı divanın seçimi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı. Bugüne kadar yapılan hizmetlerin gözden geçirilmesi, yapılamayanların hatırlanması ve eksiklerin yapılması üzerine toplanılan toplantının Divan Başkanlığını Hüseyin Ercivan, Üyelikleri ise Yasin Turan ve Özlem Yılmaz yaptı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Ali Şafak, seçim sürecine girildiğini belirterek zamanın birlik ve beraberlik, herkesin elini ve yüreğini taşın altına koyma zamanı olduğunu vurguladı. Aday adaylık sürecinin tamamlandığını belirten Şafak, ‘’Mevcut milletvekillerimizle birbirinden değerli 12 tane aday adayımız var. Ben tüm aday adaylarımızı tebrik ediyorum. Adaylarımızın kalitesi ve çokluğu partimizi zenginliğinin bir göstergesidir. Bu bir bayrak yarışıdır. Bu yarışın partimize yakışır bir şekilde geçeceğinden şüphem yok. Partimizin adaları belli olduktan sonra da seçim sürecinde aday adaylarını meydan da görmek istiyoruz. Teşkilatımızın da görevi adaylarımızın arkasında durup destek olunması gerektiğinin bilincindeyiz’’ diye konuştu.

Şafak, İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’nın hayırlara vesile olmasını diler tüm katılımcıları selamlarım diyerek sözlerine son verdi.

İl Genel Meclisi Üyesi Metin Demirbilek ise, AK Parti’den milletvekili olarak çıkacak olan arkadaşlarını ve adaylarını tebrik ederek başarılar diledi. Gerede’nin 92 köyü ve 96 mahallesi ile birlikte toplam 188 yerleşim yeri olduğunu hatırlatan Demirbilek, ‘’Köylerimizin tüm ihtiyaçları ve hizmetleri Özel idare bünyesinde kurulan Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yerine getirilmektedir. İl Genel Meclisi Üyeleri olarak yapılan icraatları teşkilatımızla istişare yapıp ortak akıla ulaşmadan karara varmıyoruz. Belediye Başkanımızla da çok uyumlu çalıştığımızı düşünüyorum. Yerel yönetimler demokratik yapının önemli yapı taşları olduğu söyleyen Demirbilek, ‘’Yerel yönetimler sayesinde hizmetler daha etkin daha hızlı yerine getirilmekte ve halka sunulmaktadır. Halk, karar alma sürecinde daha aktif olarak edilgen değil etken duruma geçmektedir’’ dedi.

Yerel yönetimlerin güçlendirilmesinde küçük illerde de özel idarelerin kalması gerektiğine dikkat çeken Avukat Demirbilek, ‘’Asıl verimliliğin küçül illerde de özel idarelerin kaldırıldığında sağlanacağını düşünüyorum. Böylece küçük yerlerdeki iki başlılık ortadan kalkacak hizmetler tek elden yerine getirilecektir’’ dedi. İçinde bulunan sürecin devletin milletin birlik ve beraberliğine ihtiyacı olduğunu söyleyen Demirbilek, ‘’Bu süreçte her zamankinden daha fazla anlayışa ve hoşgörüye ihtiyacımız olduğuna inanıyorum. Allah milletimize ve devletimize zarar verebilecek hiçbir oluşuma fırsat vermesin birlik ve beraberliğimizi bozmasın’’ düşüncelerine yer verdi.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar da; “İstişare toplantıları parti içinde yapılan hizmetleri yapılamayanları ve neler yapılabilir noktasında yapılan toplantıların çok anlamlı olduğunu” söyledi.

Allar, 11 ay önce almış olduğu emaneti belediye başkanı olarak en iyi şekilde temsil etmeye çalıştığını belirterek, yaptığı çalışmaları ve yapacaklarını anlattı.

7 Haziran da yapılacak olan seçimin çok önemli olduğunu vurgulayarak, seçimlerde alınlarının akıyla çıkacaklarını söyledi. Allar, hedeflerinin Bolu’da 3 milletvekili çıkarmak olduğunu bu kapsamda çalışmalarının var gücüyle süreceğini kaydetti.

Allar, aday adaylarını kutlayarak belirlenecek adaylara da seçim sürecinde kolaylıklar diledi.

Eski Belediye Başkanı Ömer Baygın, siyasette uzun zamandır yer aldığını belirterek kısaca siyasi geçmişinden bahsetti. 7 Haziran’ın gün geçtikçe yaklaştığını hatırlatan Baygın, ‘’Çevremizdeki dostların teşviki ile aday adaylığımızı Cuma saatinde mübarek bir günde ilan ettik. Demokratik bir yarış içine giriyoruz. Bu bir yarıştır. Eğer bir değişiklik yaparsa Genel Merkez bundan daha doğal bir şey olamaz. Her yapının tazelenmeye ihtiyacı vardır. Eğer ki Fehmi Küpçü Bey aday olursa yada Ali Coşkun Hocam aday gösterilirse sonuna kadar yanında destekçisi olacağım. Genel Merkez tarafından Ömer Baygın gösterilirse Fehmi Bey ve Ali Hocam benim yanımda yer alacak destekleyecektir. AK Parti’nin zenginliği ve farkı budur’’ diye konuştu.

Önemli 3 tane hedefleri olduğunu vurgulayan Baygın, ‘’2015 döneminde oluşacak meclisin birincisi yeni ve sivil bir anayasa oluşturmak, ikincisi çözüm sürecini başarıya ulaştırmak, üçüncüsü ise bu sistemden kurtularak başkanlık sistemine geçmek’’ dedi.

Vebalden kurtulmak için aday adaylığına başvurmayı kabul ettiğini söyleyen Baygın, ‘’Rabbim nasip ederse tecrübe, bilgimi, aşkımı şevkimi be enerjimi Gerede, Bolu ve ülkemiz ve tüm dünyadaki mazlumlar için sonuna kadar kullanacağım. Rabbim bana nasip etmezse olan arkadaşlarıma sonuna kadar destek olacağım’’ ifadelerine yer verdi.

Baygın, amacım güçlü Türkiye Gerede ve Bolu’nun inşası olduğunu söyleyerek sözlerine son verdi.

Prof. Dr. Ali Coşkun ise, Üniversite hayatına 1979 yılında Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde başladığını ve 12 Eylül karışıklığından dolayı Askeriye adına okuyarak Gülhane Askeri Tıp Fakültesine geçiş yaparak mezun olduğunu söyledi.

Coşkun, Tıp alanında başhekimlik ve Gata Genel Cerrahi Asistanlığı ve Samsun Asker Hastanesinde Genel cerrahi uzmanlığı yaptığını ancak 1996 yılında 28 Şubat sürecinden dolayı ordudan ayrılmak zorunda kaldığını kaydetti.

Türkiye’de ilk defa kurulan kurulan Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün ilk müdürü olarak 2005 yılında göreve başladığını vurgulayan Coşkun şöyle konuştu:

‘’Türkiye’de ilk kez uygulanan Ambulans uçak, helikopter, kar yürüyen ambulans hizmetlerinin ve kar paletli ambulanslarının modernizasyonunu yani ihale ve projelerini sağladım. Ayrıca UMKE’nin hayata geçirilmesi çalışmasını yürüttüm. UMKE’lerde yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda deprem ve diğer afetlerde insani yardım amaçlı görevlerde bulundum ve sağlık hizmetlerinin koordinasyonunu sağladım. Van ve Pakistan depreminde, Mavi Marmara saldırısında, Somali İnsani yardımında oralardaydık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a brifing verdim.’’

Dünya 5’ten büyüktür anlayışını hayata geçirilmesi gerektiğini söyleyen Ali Coşkun, ‘’Mazlumların sesi olabilme adına çalışmaya ihtiyacımız var. Kısır çekişmelere ve birbirimizle uğraşmaya değil de el birliği ile omuz omuza el birliği ile gitmeye ihtiyacımız var. Filistin’de vefa sınır kapısında yaralıları ülkeye getiren kişiyim. Mavi Marmara’daki yaralılara tek tek İsrail’den alıp getiren tedavisini takip eden kişiyim. Bir kardeşiniz yapmış biri olarak söylüyorum’’ şeklinde konuştu.

Coşkun, Cumhurbaşkanı’mızın da dediği gibi 400 milletvekili hedefinin olduğunu hatırlatarak, ‘’İnşallah bu sefer Bolu’da 3 olacak. 400 almanın şartı Bolu’dan 3-0 yapmaktan geçer. Bunu da el birliği ile yapmalıyız. Mesleğim açısında boynuz kulağa geçtiğini düşünüyorum. Yani kriz ve sağlık yönetiminde mesleğimde önce geçmiş görüyorum. Bu tecrübeyi kullanmak istiyorum’’ dedi.

Coşkun, eğitim için sefere çıkıp memleketinden kopmadığını söyleyen Coşkun, ‘’Sizin bir kardeşinizim. Bundan sonra da teşkilatla birlikte diğer mesleklerde ulaştığım nokta açısından bakıldığında siyasi alanda ilk basamaktayım. Bu kapsamda çalışmak koşturmak için adayım ve neferim’’ diyerek sözlerini tamamladı.

Toplantı dilek ve temennilerle sona erdi.

IMG_3463

IMG_3492

IMG_3491

IMG_3488

IMG_3481

IMG_3494

1 İlçe Danışma Meclisi toplandı (2)

1 İlçe Danışma Meclisi toplandı (3)

Etiketler: / / / / / / / /

GEREDE’YE YENİ DİŞ KLİNİĞİ AÇILDI
Geredeli hemşerimiz Diş Hekimi Merve Yılmaz tarafından ilçemiz Gerede’ye yeni bir ağız ve diş sağlığı kliniği kazandırıldı. Demirciler Mahallesi Turgut...
Gerede’ye F-5 Uçağı geliyor
Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Geredeli hemşerimiz Milli Savunma Bakanlığı Müsteşarı Ali Fidan’ı makamında ziyaret etti. Belediye Başkanı Mustafa Allar...
GEREDE DOSYASINDA TAHLİYE YOK
Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) Gerede ilçesindeki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 8’i tutuklu 20 kişinin yargılanmasına, Y.N.G. ve...
GEREDE İLÇE İMAMININ ZOR ANLARI
FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’nün Gerede yapılanmasına yönelik hazırlanan iddianame sonrası yargılamalarına başlanılan sanıklar savunma yapmaya devam ediyor. Hazırlanan iddianamede örgütün...
GUBYO’da Gerede ekonomisi anlatıldı
Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı üniversite sanayi işbirliği kapsamındaki programlarına devam ediyor. İşbirliği kapsamında Gerede Ticaret ve Sanayi Odası...
Kaymakam Ünsal’dan GUBYO ziyareti
Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Müdürü Prof.Dr. Kadir Murat Altıntaş’ı ziyaret etti. Ziyarette GUBYO Genel Sekreteri...
Gerede TSO’dan hibe eğitimi
Gerede Ticaret ve Sanayi Odası, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (Marka) işbirliğinde girişimcilik eğitimi düzenliyor. Kursu başarı ile bitirenler 50 bin...
KÜPÇÜ, MECLİSTE YAPTIĞI KONUŞMAYLA ALKIŞ ALDI
Türkiye Büyük Millet Meclisinde Başbakanlık bütçesi görüşülürken şahsı adına lehte konuşma yapan AK Parti Bolu Milletvekili Geredeli hemşerimiz Fehmi Küpçü...
GEREDE YAPILANMASINDA 20 KİŞİ HAKİM KARŞISINDA
FETO/PDY terör örgütünün Gerede ilçesindeki yapılanması için haklarında iddianame hazırlanan 8’i tutuklu 20 kişi hakim karşısına çıktı. 17 aydır tutuklu...
GEREDE’NİN ESKİ BAŞKOMİSERE 7 YIL 6 AY HAPİS CEZASI
15 Temmuz Darbe girişimi sırsında Gerede Esentepe Bölge Trafik İstasyonu’nda görevli bulunan Başkomiser Adil Polat hakkında açılan dava sonuçlandı. Darbenin...
Gerede SYDV Mütevelli heyetini seçecek
Gerede’de faaliyette bulunan sivil toplum kuruluşları (STK) arasından temsilci seçimi yapılacağını belirten Gerede SYDV, 27 Aralık’ta Kaymakamlıkta yapılacak seçim ile...
Buluşma Dayıoğlu Camii’nde yapıldı
Gerede İlçe Müftülüğü tarafından organize edilen sabah namazı buluşması 08 Aralık 2017 Cuma günü Dayıoğlu Camii’nde yapıldı. Eda edilen sabah...
Kaymakamdan 92 köye ziyaret
Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, ilçemize bağlı 92 köyü de ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, köy ziyaret ve...
Miniklerin Müftü ziyareti
Gerede İlçe Müftülüğü merkez binasında eğitim öğretim gören 4-6 yaş grubu öğrencileri Gerede İlçe Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu’nu makamında ziyaret ederek...
Gerede’de mera ıslah çalışmaları tamamlandı
Gerede’de 900 dekar alanda “Mera Islahı Uygulama Projesi” kapsamında Gerede ilçesi Samat köyü yaylasında mera ıslah çalışmaları tamamlandı. Proje kapsamında...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.