ÖZEL HABER
Çığrılı Medya Grup Kuruluşudur -

İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANDI

Adalet ve Kalkınma Partisi Gerede İlçe Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı. Toplantıya katılım yoğun olurken parti içinde yapılan hizmetler ile yapılamayanları ve neler yapılabilir noktasında fikir alışverişinde bulunuldu.

İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANDI
  • 23.02.2015
  • 785 kez okundu

1 İlçe Danışma Meclisi toplandı (1)Adalet ve Kalkınma Partisi Gerede İlçe Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı. Toplantıya katılım yoğun olurken parti içinde yapılan hizmetler ile yapılamayanları ve neler yapılabilir noktasında fikir alışverişinde bulunuldu.

Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Şafak, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Milletvekili adayları Ali Coşkun ve eski Belediye Başkanı Ömer Baygın, Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Genel Meclis üyeleri, mahalle ve köy temsilcileri ile çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Toplantı divanın seçimi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı. Bugüne kadar yapılan hizmetlerin gözden geçirilmesi, yapılamayanların hatırlanması ve eksiklerin yapılması üzerine toplanılan toplantının Divan Başkanlığını Hüseyin Ercivan, Üyelikleri ise Yasin Turan ve Özlem Yılmaz yaptı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Ali Şafak, seçim sürecine girildiğini belirterek zamanın birlik ve beraberlik, herkesin elini ve yüreğini taşın altına koyma zamanı olduğunu vurguladı. Aday adaylık sürecinin tamamlandığını belirten Şafak, ‘’Mevcut milletvekillerimizle birbirinden değerli 12 tane aday adayımız var. Ben tüm aday adaylarımızı tebrik ediyorum. Adaylarımızın kalitesi ve çokluğu partimizi zenginliğinin bir göstergesidir. Bu bir bayrak yarışıdır. Bu yarışın partimize yakışır bir şekilde geçeceğinden şüphem yok. Partimizin adaları belli olduktan sonra da seçim sürecinde aday adaylarını meydan da görmek istiyoruz. Teşkilatımızın da görevi adaylarımızın arkasında durup destek olunması gerektiğinin bilincindeyiz’’ diye konuştu.

Şafak, İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’nın hayırlara vesile olmasını diler tüm katılımcıları selamlarım diyerek sözlerine son verdi.

İl Genel Meclisi Üyesi Metin Demirbilek ise, AK Parti’den milletvekili olarak çıkacak olan arkadaşlarını ve adaylarını tebrik ederek başarılar diledi. Gerede’nin 92 köyü ve 96 mahallesi ile birlikte toplam 188 yerleşim yeri olduğunu hatırlatan Demirbilek, ‘’Köylerimizin tüm ihtiyaçları ve hizmetleri Özel idare bünyesinde kurulan Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yerine getirilmektedir. İl Genel Meclisi Üyeleri olarak yapılan icraatları teşkilatımızla istişare yapıp ortak akıla ulaşmadan karara varmıyoruz. Belediye Başkanımızla da çok uyumlu çalıştığımızı düşünüyorum. Yerel yönetimler demokratik yapının önemli yapı taşları olduğu söyleyen Demirbilek, ‘’Yerel yönetimler sayesinde hizmetler daha etkin daha hızlı yerine getirilmekte ve halka sunulmaktadır. Halk, karar alma sürecinde daha aktif olarak edilgen değil etken duruma geçmektedir’’ dedi.

Yerel yönetimlerin güçlendirilmesinde küçük illerde de özel idarelerin kalması gerektiğine dikkat çeken Avukat Demirbilek, ‘’Asıl verimliliğin küçül illerde de özel idarelerin kaldırıldığında sağlanacağını düşünüyorum. Böylece küçük yerlerdeki iki başlılık ortadan kalkacak hizmetler tek elden yerine getirilecektir’’ dedi. İçinde bulunan sürecin devletin milletin birlik ve beraberliğine ihtiyacı olduğunu söyleyen Demirbilek, ‘’Bu süreçte her zamankinden daha fazla anlayışa ve hoşgörüye ihtiyacımız olduğuna inanıyorum. Allah milletimize ve devletimize zarar verebilecek hiçbir oluşuma fırsat vermesin birlik ve beraberliğimizi bozmasın’’ düşüncelerine yer verdi.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar da; “İstişare toplantıları parti içinde yapılan hizmetleri yapılamayanları ve neler yapılabilir noktasında yapılan toplantıların çok anlamlı olduğunu” söyledi.

Allar, 11 ay önce almış olduğu emaneti belediye başkanı olarak en iyi şekilde temsil etmeye çalıştığını belirterek, yaptığı çalışmaları ve yapacaklarını anlattı.

7 Haziran da yapılacak olan seçimin çok önemli olduğunu vurgulayarak, seçimlerde alınlarının akıyla çıkacaklarını söyledi. Allar, hedeflerinin Bolu’da 3 milletvekili çıkarmak olduğunu bu kapsamda çalışmalarının var gücüyle süreceğini kaydetti.

Allar, aday adaylarını kutlayarak belirlenecek adaylara da seçim sürecinde kolaylıklar diledi.

Eski Belediye Başkanı Ömer Baygın, siyasette uzun zamandır yer aldığını belirterek kısaca siyasi geçmişinden bahsetti. 7 Haziran’ın gün geçtikçe yaklaştığını hatırlatan Baygın, ‘’Çevremizdeki dostların teşviki ile aday adaylığımızı Cuma saatinde mübarek bir günde ilan ettik. Demokratik bir yarış içine giriyoruz. Bu bir yarıştır. Eğer bir değişiklik yaparsa Genel Merkez bundan daha doğal bir şey olamaz. Her yapının tazelenmeye ihtiyacı vardır. Eğer ki Fehmi Küpçü Bey aday olursa yada Ali Coşkun Hocam aday gösterilirse sonuna kadar yanında destekçisi olacağım. Genel Merkez tarafından Ömer Baygın gösterilirse Fehmi Bey ve Ali Hocam benim yanımda yer alacak destekleyecektir. AK Parti’nin zenginliği ve farkı budur’’ diye konuştu.

Önemli 3 tane hedefleri olduğunu vurgulayan Baygın, ‘’2015 döneminde oluşacak meclisin birincisi yeni ve sivil bir anayasa oluşturmak, ikincisi çözüm sürecini başarıya ulaştırmak, üçüncüsü ise bu sistemden kurtularak başkanlık sistemine geçmek’’ dedi.

Vebalden kurtulmak için aday adaylığına başvurmayı kabul ettiğini söyleyen Baygın, ‘’Rabbim nasip ederse tecrübe, bilgimi, aşkımı şevkimi be enerjimi Gerede, Bolu ve ülkemiz ve tüm dünyadaki mazlumlar için sonuna kadar kullanacağım. Rabbim bana nasip etmezse olan arkadaşlarıma sonuna kadar destek olacağım’’ ifadelerine yer verdi.

Baygın, amacım güçlü Türkiye Gerede ve Bolu’nun inşası olduğunu söyleyerek sözlerine son verdi.

Prof. Dr. Ali Coşkun ise, Üniversite hayatına 1979 yılında Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde başladığını ve 12 Eylül karışıklığından dolayı Askeriye adına okuyarak Gülhane Askeri Tıp Fakültesine geçiş yaparak mezun olduğunu söyledi.

Coşkun, Tıp alanında başhekimlik ve Gata Genel Cerrahi Asistanlığı ve Samsun Asker Hastanesinde Genel cerrahi uzmanlığı yaptığını ancak 1996 yılında 28 Şubat sürecinden dolayı ordudan ayrılmak zorunda kaldığını kaydetti.

Türkiye’de ilk defa kurulan kurulan Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün ilk müdürü olarak 2005 yılında göreve başladığını vurgulayan Coşkun şöyle konuştu:

‘’Türkiye’de ilk kez uygulanan Ambulans uçak, helikopter, kar yürüyen ambulans hizmetlerinin ve kar paletli ambulanslarının modernizasyonunu yani ihale ve projelerini sağladım. Ayrıca UMKE’nin hayata geçirilmesi çalışmasını yürüttüm. UMKE’lerde yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda deprem ve diğer afetlerde insani yardım amaçlı görevlerde bulundum ve sağlık hizmetlerinin koordinasyonunu sağladım. Van ve Pakistan depreminde, Mavi Marmara saldırısında, Somali İnsani yardımında oralardaydık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a brifing verdim.’’

Dünya 5’ten büyüktür anlayışını hayata geçirilmesi gerektiğini söyleyen Ali Coşkun, ‘’Mazlumların sesi olabilme adına çalışmaya ihtiyacımız var. Kısır çekişmelere ve birbirimizle uğraşmaya değil de el birliği ile omuz omuza el birliği ile gitmeye ihtiyacımız var. Filistin’de vefa sınır kapısında yaralıları ülkeye getiren kişiyim. Mavi Marmara’daki yaralılara tek tek İsrail’den alıp getiren tedavisini takip eden kişiyim. Bir kardeşiniz yapmış biri olarak söylüyorum’’ şeklinde konuştu.

Coşkun, Cumhurbaşkanı’mızın da dediği gibi 400 milletvekili hedefinin olduğunu hatırlatarak, ‘’İnşallah bu sefer Bolu’da 3 olacak. 400 almanın şartı Bolu’dan 3-0 yapmaktan geçer. Bunu da el birliği ile yapmalıyız. Mesleğim açısında boynuz kulağa geçtiğini düşünüyorum. Yani kriz ve sağlık yönetiminde mesleğimde önce geçmiş görüyorum. Bu tecrübeyi kullanmak istiyorum’’ dedi.

Coşkun, eğitim için sefere çıkıp memleketinden kopmadığını söyleyen Coşkun, ‘’Sizin bir kardeşinizim. Bundan sonra da teşkilatla birlikte diğer mesleklerde ulaştığım nokta açısından bakıldığında siyasi alanda ilk basamaktayım. Bu kapsamda çalışmak koşturmak için adayım ve neferim’’ diyerek sözlerini tamamladı.

Toplantı dilek ve temennilerle sona erdi.

IMG_3463

IMG_3492

IMG_3491

IMG_3488

IMG_3481

IMG_3494

1 İlçe Danışma Meclisi toplandı (2)

1 İlçe Danışma Meclisi toplandı (3)

Etiketler: / / / / / / / /

Odunluk yangını korkuttu
İlçemiz Gerede’nin Demirciler Mahallesi’nde meydana gelen yangında korku dolu anlar yaşandı. Emin B.’ye ait odunlukta çıkan yangın eve sıçramadan Gerede...
Geredespor, Beyköy deplasmanında
Ligde 5.hafta da temsilcimiz Geredespor, Düzce ekibi Beyköy Belediyespor’a konuk olacak. Karşılaşma 23 Ekim 2016 Pazar günü saat 15.00’de  Kaynaşlı...
Osman “Terim” farkı
Bölgesel Amatör Lig’de 11.Grup’ta mücadele eden temsilcimiz Geredespor ilk galibiyetini 4.hafta da Eskişehir Yunusemrespor karşısında 3-1’lik skor ile elde etti....
Geredespor transferi Deniz ile bitirdi
Bölgesel Amatör Lig’de 11. Grup’ta mücadele eden temsilcimiz Geredespor transferin son gününde kadrosunu kaleci transferi ile tamamladı. Geredespor, Boluspor alt...
Okul kantinleri denetlendi
Gerede Belediyesi Zabıta Ekipleri yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte okul kantinlerinde denetim gerçekleştirdi. Kantinlerde satılan gıdaların son kullanım tarihleri,...
Hafızlık Kursu’nun ilk betonu atıldı
İlçemiz Gerede’de Kur’an-ı Kerim ve hafızlık eğitiminin daha sağlıklı, verimli sürdürülebilmesi ve “Hafız yatağı” sıfatının çok ileriki yıllara taşınabilmesi amacıyla,...
GUBYO’da bahçe düzenlemesi
Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, İlçe Kaymakamı Arslan Yurt ve Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın yoğun gayretleri sonrasında İlçemize kazandırılan Gerede Uygulamalı...
Geredeliler büyük ilgi gösterdi
Aşure günü münasebetiyle 14 Ekim 2016 Cuma günü Cuma Namazına müteakip Yeni Camii önünde binlerce kişiye aşure tatlısı ikram edildi....
Geredeli Yılmaz, Cumhurbaşkanı ile Külliye’de
Ülkemizin önemli ismi Geredeli sevilen hemşerimiz HSYK Başkanvekili Mehmet Yılmaz; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılışını yaptığı Hakim ve Cumhuriyet Savcısı Adayları Kura...
GTSO bilgilendirme toplantısı yaptı
Gerede Ticaret ve Sanayi Odası üyelerini 6736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun hakkında bilgilendirme toplantısı yaptı. Gerede Ticaret...
Fehmi Küpçü kime çattı?
Hac vazifesinin ardından memleketi Gerede’ye dönerek yoğun bir şekilde çalışmalarına devam eden Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü’nün hedefinde klavye...
3 günlük elektrik kesintisi
İlçemiz Gerede genelinde bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle 11, 12, 13 Ekim 2016 tarihlerinde 3 gün planlı elektrik kesintisi yapılacağı...
Gerede’de ki tarihi camilere ziyaret
Gerede’de eğitim gören üniversite öğrencileri Camiler ve Din görevlileri Haftası münasebetiyle, ilçemizdeki tarihi camileri ziyaret etti. Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke...
Köylerimiz Geredeliler Derneği’nde buluşuyor
Merkezi Ankara’da bulunan Gerede Kültür Sosyal ve Yardımlaşma Derneği kurulduğu günden itibaren kapılarını bütün Geredeli hemşerilerine açıyor. Bu kapsamda Geredemizin...
Geleceğin siyasetçileri yetişiyor
Ak Parti Gerede İlçe Gençlik Kolları, bir dizi program için Kızılcahamam’a gitti. Ak Parti Gerede Gençlik Kolları gelişim, eğitim ve...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.