ÖZEL HABER
Çığrılı Medya Grup Kuruluşudur -

KÜPÇÜ: “YAZIKLAR OLSUN!”

Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, ‘’İç güvenlik yasasının çıkmasın diye Hdp ile Mecliste beraber eylem yapanlar utanmadan ve sıkılmadan verdikleri demeçler, yazıklar olsun!’’ dedi.

KÜPÇÜ: “YAZIKLAR OLSUN!”
  • 11.09.2015
  • 1.270 kez okundu

fehmi küpçüAk Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, ‘’İç güvenlik yasasının çıkmasın diye Hdp ile Mecliste beraber eylem yapanlar utanmadan ve sıkılmadan verdikleri demeçler, yazıklar olsun!’’ dedi.

Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, manifesto niteliğinde bir açıklama yayınladı.

Meclisin Hukukçu Milletvekili, TBMM Divan Kâtibi Avukat Fehmi Küpçü, yayımladığı yazılı mesajında; “Bolu’da ismini zikretmek istemediğimiz bir siyasi partinin milletvekili, AK Partimiz ve Cumhurbaşkanımız ile ilgili haddi aşan, edep ve hayâ dışı iftira ve isnatlarda bulunmuştur” diye konuştu.

Gerede Medyatakip Gazetesi’ne ulaştırılan açıklamasında adeta manifesto niteliği taşırken, hayli dolu olduğu anlaşılan Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü,  açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Bolu ‘da ismini zikretmek istemediğimiz bir siyasi partinin milletvekili, AK Partimiz ve Cumhurbaşkanımız ile ilgili haddi aşan, edep ve haya dışı iftira ve isnatlarda bulunmuştur!

Milletçe zor  ve sıkıntılı bir süreç geçirdiğimiz bu günlerde, Kocaman medeniyet havzasının evlatları, her zamankinden daha çok birliğe, beraberliğe ihtiyaç vardır.

Milletimize;  vesayet odaklarınca desteklenen terör örgütlerince yapılan; her türlü kalleşçe ve namussuzca saldırılara karşı, bir ve beraber olmamız gereken bir zamanda, terörü, vesayet odaklarını lanetlemesi gerekenler bunun üzerinden siyaset yapmaları edep ve haya dışıdır.

Zira unutmasınlar ki; bu millet kadim bir medeniyettir. Bu kadim medeniyetin torunları, Şehadeti ,Rahmet-İ Rahman-I canlarından daha aziz bilmektedirler . Bu süreç siyaset yapılacak veya oy devşirilecek bir zaman değil, milletçe bir ve beraber olunacak bir zamanıdır.

Şehadeti, Rahmet-İ Rahman-I bilmeyenler, dün Bolu sokaklarında, bu gün topa tuttukları HDP ile kol kola, omuz omuza yürürlerken, Tunceli’den dağdakine selam gönderen vekillerle siyaset yaparlarken, gezi parkında ağaç diye devletin TOMA’larını yakanlar, Mecliste  Hdp ile beraber hareket edip, Türkiye’nin istikbaline yönelik el kaldırmayanlar, bu toplumun her türlü medeniyet kodunu inkar edenler;  Siyer-i neb’iye, Kur’an’a, Vatan evlatları lehine çıkan her kanun’a   ( Tezkere, İç Güvenlik Yasa’sı,) dört buçuk yıl boyunca Hdp ile beraber muhalefet edenler , şehadet şerbetini içmiş vatan evlatlarının maneviyatları üzerinden siyaset yapmaları edep ve ahlak dışı olsa gerekir.

Kendi Genel Başkan Yardımcılarının “Biz Ailecek Hdp’ye Oy Verdik Demelerini” meclis başkan vekillerinin ve kendi milletvekili adaylarının Hdp’lilerle hatta Eş Başkanı ile ilk karşılaştıklarında “Çak Yapmalarını”  hala unutmadık!

Kıblemiz taksim diyenlerle izzet baysal da beraber yürümelerini de hala unutmadık!

Şehit Cenazelerinden bu günlerde maneviyat yapanlar: dün şehadet şerbetini içen şehitlerimizin annelerinin ve eşlerinin başörtüsünden rahatsız olup ,(adına “laik devlet, özgür tolum için aydınlar bildirisi” dedikleri ) ve ilgilinin 21 milletvekilinden biri olarak imza attıklarını unutmadık!

İsmini söylemek istemediğim milletvekili açıklamalarında: “Hdp diye bir yapı var. Siyasi parti demiyorum, bir yapı var. Terör örgütünün açık şekilde temsilcisi. Bugün askerimizi, polisimizi mayın tuzağına düşüren o tuhaf kıyafet giymiş adamın kravatlısı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bunlar. bunlar hiçbir zaman terör ile aralarına mesafe koymadılar’ diyen bolu milletvekili, partisinin anayasa mahkemesine götürdükleri iç güvenlik yasasından haberi yok herhalde;

 bu yasa çıkmasın diye Hdp İle Mecliste beraber eylem yapanlar utanmadan ve sıkılmadan verdikleri demeçler, yazıklar olsun!

İşte kardeş partileri Hdp ile beraber itiraz ettikleri iç güvenlik yasası ve başlıca maddeleri;

Hükümetin, 17 Şubat’ta TBMM Genel Kurul gündemine getirdiği iç güvenlik paketi, 1,5 ay süren kavgalı-yaralamalı görüşmelerden sonra yasalaştı. “Polis devleti yaratıyorsunuz” eleştirilerine hedef olan düzenleme, Genel Kurul salonunda eylem, kavga, protesto ve sloganlar eşliğinde günlerce tartışıldı. Özellikle toplumsal eylemlerde polisin müdahale yetkisini arttıran düzenleme, “gözaltı sürelerinin arttırılması”, “polisin arama yetkisi”, “önleyici gözaltı”, “jandarmaya siyasi müdahale” başlıklarında sert dille eleştirildi. Meclis tarihinde nadir yaşanan bir durumla, üç muhalefet partisi ortak hareket ederek yasaya direndi. CHP tarafından seçimden önce Anayasa Mahkemesi’ne götürülecek olan tartışmalı düzenleme, özetle şu hükümleri içeriyor:

48saate kadar gözaltı; ‘Şiddet olaylarının yaygınlaşarak kamu düzeninin ciddi şekilde bozulmasına yol açabilecek toplumsal olaylar’ gerekçe gösterilerek, toplu olarak işlenen suçlarda polise 48 saate kadar gözaltına alma yetkisi verildi. Polis, başkalarının can güvenliğini tehlikeye düşürdüğü gerekçesiyle eylemi suç oluşturmasa bile kişileri ‘önleyici gözaltı’ adı altında, olay yerinden uzaklaştırabilecek.

Silah kullanma ve dinleme: Polis, molotof, patlayıcı, yanıcı, yakıcı, boğucu, yaralayıcı ve benzeri silahlarla saldıranlara veya teşebbüs edenlere karşı, saldırıyı etkisiz kılacak ölçüde silah kullanabilecek. Yasadışı yürüyüş ve gösterilerde gerektiğinde boyalı su da kullanılabilecek.

Üniformaya 3 yıl: Yasadışı örgüt ve topluluklara ait amblem, işaret taşıyarak veya bu simgelerin olduğu üniformayı andırır giysiler giyerek katılanlar; kanunların suç saydığı afiş, pankart, döviz, resim, levha, araç, gereçler taşıyarak, bu nitelikte sloganlar söyleyerek veya ses cihazlarıyla yayınlayarak katılanlar, 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası alacak. Bu suçun ceza alt sınırı 2 yılın altında olduğu için tutuksuz yargılanabilecekler.

Kaşkol hapsi: Kimlik gizlemek için yüzlerini tamamen veya kısmen, bez gibi malzemelerle örterek toplantı ve gösteri yürüyüşüne katılmak da suç kapsamına alındı. Cezası, 3 yıldan 5 yıla kadar hapis. Bu suçu işleyenlerin cebir ve şiddete başvurmaları ya da her türlü silah, molotof ve benzeri patlayıcı, yakıcı ya da yaralayıcı maddeler bulundurmaları veya kullanmaları halinde verilecek cezanın alt sınırı 4 yıldan az olamayacak. Sadece kaşkol ile yüzünü örten bile tutuklanabilecek.

Vandal cezası: Toplumsal olaylarda, kamu mallarına verilen zararlar ile gerçek ve tüzel kişiliklerin mallarına verilen zararların devletçe karşılanması halinde, ilgili idare bunu sorumlulara yansıtacak. Zararın karşılanmasında zaman aşımının önüne geçilmesi için de bu süre bir kat arttırıldı.

Bonzaiye ağır ceza:

Demir bilye 4 yıl: Toplantı veya gösteri yürüyüşlerinde, ‘havai fişek, molotof ve benzeri el yapımı patlayıcılar, demir bilye ve sapan’, bulundurulması ve taşınması yasak olan maddeler kapsamına alındı. Bunları taşıyanlara verilecek cezalar da arttırılarak, 2 yıl 6 aydan 4 yıla kadar hapis cezası getirildi. Cezanın alt sınırı 2 yılın üzerinde olduğu için bu durumdakiler tutuklanabilecek.

Diyeceğim tek şey edep yahu! elbette olanlara,

Cihan şahit olsun ki;  siyaset yapmaksızın vatan evlatlarına haince, kalleşce, kahpece saldıranların kökünü kurutasıya kadar ve yine bu kadim medeniyetin yeni Türkiye yolundaki yürüyüşüne  millet iradesine  saygısız davrananları, siyaset uğruna hiç bir ahlaki değer taşımadan vatana, millete ve kudretli devletimize operasyon yapmaya çalışan  yerli ve yabancı işbirlikçilerle ,vesayetçilerle sonuna kadar  mücadele edeceğiz!

Yine cihan şahit olsun ki; Tekbir deyince ALLAH’Ü EKBER’İN ne demek olduğunu bilmeyenlerin , cenaze namazında “ve celle senaüke” ‘nin okunacağını bilmeyenlerin ve bu güne kadar bu toplumun değer yargılarını inkar edip Anayasa Mahkemesine götürenlere elbette bu alanı bırakmayacağız!

Tek bir sevdamız var! Oda Karakurum’dan başlayan Poçitelli’ye, Tebriz’e, Nişabur’a, İsfehan’a, kutsal topraklara, üç kıta’ya ,yedi iklime  bu kadim medeniyetin torunlarını dün olduğu gibi bu gün de hatırlatacağız, amma!  Önce kendi içimizdeki medeniyet pınarından nasiplenmemişlere, vesayetçilere ,yerli işbirlikçilerine, değersiz siyaset yapanlara, edepsiz siyaset yapanlara öğreteceğiz!

Millete bir ve beraber olmanın, beraber yürümenin, yeni Türkiye’nin  millet eksenli, insan eksenli ,değer eksenli siyaset yapması noktasında yine dik, omurilikli, adam gibi durmaya devam edeceğiz!

Zor zamanlarda adam gibi durmak, her kişinin değil, er kişinin harcıdır!

Etiketler: / / /

Odunluk yangını korkuttu
İlçemiz Gerede’nin Demirciler Mahallesi’nde meydana gelen yangında korku dolu anlar yaşandı. Emin B.’ye ait odunlukta çıkan yangın eve sıçramadan Gerede...
Geredespor, Beyköy deplasmanında
Ligde 5.hafta da temsilcimiz Geredespor, Düzce ekibi Beyköy Belediyespor’a konuk olacak. Karşılaşma 23 Ekim 2016 Pazar günü saat 15.00’de  Kaynaşlı...
Osman “Terim” farkı
Bölgesel Amatör Lig’de 11.Grup’ta mücadele eden temsilcimiz Geredespor ilk galibiyetini 4.hafta da Eskişehir Yunusemrespor karşısında 3-1’lik skor ile elde etti....
Geredespor transferi Deniz ile bitirdi
Bölgesel Amatör Lig’de 11. Grup’ta mücadele eden temsilcimiz Geredespor transferin son gününde kadrosunu kaleci transferi ile tamamladı. Geredespor, Boluspor alt...
Okul kantinleri denetlendi
Gerede Belediyesi Zabıta Ekipleri yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte okul kantinlerinde denetim gerçekleştirdi. Kantinlerde satılan gıdaların son kullanım tarihleri,...
Hafızlık Kursu’nun ilk betonu atıldı
İlçemiz Gerede’de Kur’an-ı Kerim ve hafızlık eğitiminin daha sağlıklı, verimli sürdürülebilmesi ve “Hafız yatağı” sıfatının çok ileriki yıllara taşınabilmesi amacıyla,...
GUBYO’da bahçe düzenlemesi
Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, İlçe Kaymakamı Arslan Yurt ve Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın yoğun gayretleri sonrasında İlçemize kazandırılan Gerede Uygulamalı...
Geredeliler büyük ilgi gösterdi
Aşure günü münasebetiyle 14 Ekim 2016 Cuma günü Cuma Namazına müteakip Yeni Camii önünde binlerce kişiye aşure tatlısı ikram edildi....
Geredeli Yılmaz, Cumhurbaşkanı ile Külliye’de
Ülkemizin önemli ismi Geredeli sevilen hemşerimiz HSYK Başkanvekili Mehmet Yılmaz; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılışını yaptığı Hakim ve Cumhuriyet Savcısı Adayları Kura...
GTSO bilgilendirme toplantısı yaptı
Gerede Ticaret ve Sanayi Odası üyelerini 6736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun hakkında bilgilendirme toplantısı yaptı. Gerede Ticaret...
Fehmi Küpçü kime çattı?
Hac vazifesinin ardından memleketi Gerede’ye dönerek yoğun bir şekilde çalışmalarına devam eden Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü’nün hedefinde klavye...
3 günlük elektrik kesintisi
İlçemiz Gerede genelinde bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle 11, 12, 13 Ekim 2016 tarihlerinde 3 gün planlı elektrik kesintisi yapılacağı...
Gerede’de ki tarihi camilere ziyaret
Gerede’de eğitim gören üniversite öğrencileri Camiler ve Din görevlileri Haftası münasebetiyle, ilçemizdeki tarihi camileri ziyaret etti. Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke...
Köylerimiz Geredeliler Derneği’nde buluşuyor
Merkezi Ankara’da bulunan Gerede Kültür Sosyal ve Yardımlaşma Derneği kurulduğu günden itibaren kapılarını bütün Geredeli hemşerilerine açıyor. Bu kapsamda Geredemizin...
Geleceğin siyasetçileri yetişiyor
Ak Parti Gerede İlçe Gençlik Kolları, bir dizi program için Kızılcahamam’a gitti. Ak Parti Gerede Gençlik Kolları gelişim, eğitim ve...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.