ÖZEL HABER
Çığrılı Medya Grup Kuruluşudur -

KÜPÇÜ: “YAZIKLAR OLSUN!”

Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, ‘’İç güvenlik yasasının çıkmasın diye Hdp ile Mecliste beraber eylem yapanlar utanmadan ve sıkılmadan verdikleri demeçler, yazıklar olsun!’’ dedi.

KÜPÇÜ: “YAZIKLAR OLSUN!”
  • 11.09.2015
  • 1.793 kez okundu

fehmi küpçüAk Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, ‘’İç güvenlik yasasının çıkmasın diye Hdp ile Mecliste beraber eylem yapanlar utanmadan ve sıkılmadan verdikleri demeçler, yazıklar olsun!’’ dedi.

Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, manifesto niteliğinde bir açıklama yayınladı.

Meclisin Hukukçu Milletvekili, TBMM Divan Kâtibi Avukat Fehmi Küpçü, yayımladığı yazılı mesajında; “Bolu’da ismini zikretmek istemediğimiz bir siyasi partinin milletvekili, AK Partimiz ve Cumhurbaşkanımız ile ilgili haddi aşan, edep ve hayâ dışı iftira ve isnatlarda bulunmuştur” diye konuştu.

Gerede Medyatakip Gazetesi’ne ulaştırılan açıklamasında adeta manifesto niteliği taşırken, hayli dolu olduğu anlaşılan Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü,  açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Bolu ‘da ismini zikretmek istemediğimiz bir siyasi partinin milletvekili, AK Partimiz ve Cumhurbaşkanımız ile ilgili haddi aşan, edep ve haya dışı iftira ve isnatlarda bulunmuştur!

Milletçe zor  ve sıkıntılı bir süreç geçirdiğimiz bu günlerde, Kocaman medeniyet havzasının evlatları, her zamankinden daha çok birliğe, beraberliğe ihtiyaç vardır.

Milletimize;  vesayet odaklarınca desteklenen terör örgütlerince yapılan; her türlü kalleşçe ve namussuzca saldırılara karşı, bir ve beraber olmamız gereken bir zamanda, terörü, vesayet odaklarını lanetlemesi gerekenler bunun üzerinden siyaset yapmaları edep ve haya dışıdır.

Zira unutmasınlar ki; bu millet kadim bir medeniyettir. Bu kadim medeniyetin torunları, Şehadeti ,Rahmet-İ Rahman-I canlarından daha aziz bilmektedirler . Bu süreç siyaset yapılacak veya oy devşirilecek bir zaman değil, milletçe bir ve beraber olunacak bir zamanıdır.

Şehadeti, Rahmet-İ Rahman-I bilmeyenler, dün Bolu sokaklarında, bu gün topa tuttukları HDP ile kol kola, omuz omuza yürürlerken, Tunceli’den dağdakine selam gönderen vekillerle siyaset yaparlarken, gezi parkında ağaç diye devletin TOMA’larını yakanlar, Mecliste  Hdp ile beraber hareket edip, Türkiye’nin istikbaline yönelik el kaldırmayanlar, bu toplumun her türlü medeniyet kodunu inkar edenler;  Siyer-i neb’iye, Kur’an’a, Vatan evlatları lehine çıkan her kanun’a   ( Tezkere, İç Güvenlik Yasa’sı,) dört buçuk yıl boyunca Hdp ile beraber muhalefet edenler , şehadet şerbetini içmiş vatan evlatlarının maneviyatları üzerinden siyaset yapmaları edep ve ahlak dışı olsa gerekir.

Kendi Genel Başkan Yardımcılarının “Biz Ailecek Hdp’ye Oy Verdik Demelerini” meclis başkan vekillerinin ve kendi milletvekili adaylarının Hdp’lilerle hatta Eş Başkanı ile ilk karşılaştıklarında “Çak Yapmalarını”  hala unutmadık!

Kıblemiz taksim diyenlerle izzet baysal da beraber yürümelerini de hala unutmadık!

Şehit Cenazelerinden bu günlerde maneviyat yapanlar: dün şehadet şerbetini içen şehitlerimizin annelerinin ve eşlerinin başörtüsünden rahatsız olup ,(adına “laik devlet, özgür tolum için aydınlar bildirisi” dedikleri ) ve ilgilinin 21 milletvekilinden biri olarak imza attıklarını unutmadık!

İsmini söylemek istemediğim milletvekili açıklamalarında: “Hdp diye bir yapı var. Siyasi parti demiyorum, bir yapı var. Terör örgütünün açık şekilde temsilcisi. Bugün askerimizi, polisimizi mayın tuzağına düşüren o tuhaf kıyafet giymiş adamın kravatlısı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bunlar. bunlar hiçbir zaman terör ile aralarına mesafe koymadılar’ diyen bolu milletvekili, partisinin anayasa mahkemesine götürdükleri iç güvenlik yasasından haberi yok herhalde;

 bu yasa çıkmasın diye Hdp İle Mecliste beraber eylem yapanlar utanmadan ve sıkılmadan verdikleri demeçler, yazıklar olsun!

İşte kardeş partileri Hdp ile beraber itiraz ettikleri iç güvenlik yasası ve başlıca maddeleri;

Hükümetin, 17 Şubat’ta TBMM Genel Kurul gündemine getirdiği iç güvenlik paketi, 1,5 ay süren kavgalı-yaralamalı görüşmelerden sonra yasalaştı. “Polis devleti yaratıyorsunuz” eleştirilerine hedef olan düzenleme, Genel Kurul salonunda eylem, kavga, protesto ve sloganlar eşliğinde günlerce tartışıldı. Özellikle toplumsal eylemlerde polisin müdahale yetkisini arttıran düzenleme, “gözaltı sürelerinin arttırılması”, “polisin arama yetkisi”, “önleyici gözaltı”, “jandarmaya siyasi müdahale” başlıklarında sert dille eleştirildi. Meclis tarihinde nadir yaşanan bir durumla, üç muhalefet partisi ortak hareket ederek yasaya direndi. CHP tarafından seçimden önce Anayasa Mahkemesi’ne götürülecek olan tartışmalı düzenleme, özetle şu hükümleri içeriyor:

48saate kadar gözaltı; ‘Şiddet olaylarının yaygınlaşarak kamu düzeninin ciddi şekilde bozulmasına yol açabilecek toplumsal olaylar’ gerekçe gösterilerek, toplu olarak işlenen suçlarda polise 48 saate kadar gözaltına alma yetkisi verildi. Polis, başkalarının can güvenliğini tehlikeye düşürdüğü gerekçesiyle eylemi suç oluşturmasa bile kişileri ‘önleyici gözaltı’ adı altında, olay yerinden uzaklaştırabilecek.

Silah kullanma ve dinleme: Polis, molotof, patlayıcı, yanıcı, yakıcı, boğucu, yaralayıcı ve benzeri silahlarla saldıranlara veya teşebbüs edenlere karşı, saldırıyı etkisiz kılacak ölçüde silah kullanabilecek. Yasadışı yürüyüş ve gösterilerde gerektiğinde boyalı su da kullanılabilecek.

Üniformaya 3 yıl: Yasadışı örgüt ve topluluklara ait amblem, işaret taşıyarak veya bu simgelerin olduğu üniformayı andırır giysiler giyerek katılanlar; kanunların suç saydığı afiş, pankart, döviz, resim, levha, araç, gereçler taşıyarak, bu nitelikte sloganlar söyleyerek veya ses cihazlarıyla yayınlayarak katılanlar, 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası alacak. Bu suçun ceza alt sınırı 2 yılın altında olduğu için tutuksuz yargılanabilecekler.

Kaşkol hapsi: Kimlik gizlemek için yüzlerini tamamen veya kısmen, bez gibi malzemelerle örterek toplantı ve gösteri yürüyüşüne katılmak da suç kapsamına alındı. Cezası, 3 yıldan 5 yıla kadar hapis. Bu suçu işleyenlerin cebir ve şiddete başvurmaları ya da her türlü silah, molotof ve benzeri patlayıcı, yakıcı ya da yaralayıcı maddeler bulundurmaları veya kullanmaları halinde verilecek cezanın alt sınırı 4 yıldan az olamayacak. Sadece kaşkol ile yüzünü örten bile tutuklanabilecek.

Vandal cezası: Toplumsal olaylarda, kamu mallarına verilen zararlar ile gerçek ve tüzel kişiliklerin mallarına verilen zararların devletçe karşılanması halinde, ilgili idare bunu sorumlulara yansıtacak. Zararın karşılanmasında zaman aşımının önüne geçilmesi için de bu süre bir kat arttırıldı.

Bonzaiye ağır ceza:

Demir bilye 4 yıl: Toplantı veya gösteri yürüyüşlerinde, ‘havai fişek, molotof ve benzeri el yapımı patlayıcılar, demir bilye ve sapan’, bulundurulması ve taşınması yasak olan maddeler kapsamına alındı. Bunları taşıyanlara verilecek cezalar da arttırılarak, 2 yıl 6 aydan 4 yıla kadar hapis cezası getirildi. Cezanın alt sınırı 2 yılın üzerinde olduğu için bu durumdakiler tutuklanabilecek.

Diyeceğim tek şey edep yahu! elbette olanlara,

Cihan şahit olsun ki;  siyaset yapmaksızın vatan evlatlarına haince, kalleşce, kahpece saldıranların kökünü kurutasıya kadar ve yine bu kadim medeniyetin yeni Türkiye yolundaki yürüyüşüne  millet iradesine  saygısız davrananları, siyaset uğruna hiç bir ahlaki değer taşımadan vatana, millete ve kudretli devletimize operasyon yapmaya çalışan  yerli ve yabancı işbirlikçilerle ,vesayetçilerle sonuna kadar  mücadele edeceğiz!

Yine cihan şahit olsun ki; Tekbir deyince ALLAH’Ü EKBER’İN ne demek olduğunu bilmeyenlerin , cenaze namazında “ve celle senaüke” ‘nin okunacağını bilmeyenlerin ve bu güne kadar bu toplumun değer yargılarını inkar edip Anayasa Mahkemesine götürenlere elbette bu alanı bırakmayacağız!

Tek bir sevdamız var! Oda Karakurum’dan başlayan Poçitelli’ye, Tebriz’e, Nişabur’a, İsfehan’a, kutsal topraklara, üç kıta’ya ,yedi iklime  bu kadim medeniyetin torunlarını dün olduğu gibi bu gün de hatırlatacağız, amma!  Önce kendi içimizdeki medeniyet pınarından nasiplenmemişlere, vesayetçilere ,yerli işbirlikçilerine, değersiz siyaset yapanlara, edepsiz siyaset yapanlara öğreteceğiz!

Millete bir ve beraber olmanın, beraber yürümenin, yeni Türkiye’nin  millet eksenli, insan eksenli ,değer eksenli siyaset yapması noktasında yine dik, omurilikli, adam gibi durmaya devam edeceğiz!

Zor zamanlarda adam gibi durmak, her kişinin değil, er kişinin harcıdır!

Etiketler: / / /

Gerede’ye F-5 Uçağı geliyor
Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Geredeli hemşerimiz Milli Savunma Bakanlığı Müsteşarı Ali Fidan’ı makamında ziyaret etti. Belediye Başkanı Mustafa Allar...
GEREDE DOSYASINDA TAHLİYE YOK
Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) Gerede ilçesindeki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 8’i tutuklu 20 kişinin yargılanmasına, Y.N.G. ve...
GEREDE İLÇE İMAMININ ZOR ANLARI
FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’nün Gerede yapılanmasına yönelik hazırlanan iddianame sonrası yargılamalarına başlanılan sanıklar savunma yapmaya devam ediyor. Hazırlanan iddianamede örgütün...
GUBYO’da Gerede ekonomisi anlatıldı
Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı üniversite sanayi işbirliği kapsamındaki programlarına devam ediyor. İşbirliği kapsamında Gerede Ticaret ve Sanayi Odası...
Kaymakam Ünsal’dan GUBYO ziyareti
Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Müdürü Prof.Dr. Kadir Murat Altıntaş’ı ziyaret etti. Ziyarette GUBYO Genel Sekreteri...
Gerede TSO’dan hibe eğitimi
Gerede Ticaret ve Sanayi Odası, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (Marka) işbirliğinde girişimcilik eğitimi düzenliyor. Kursu başarı ile bitirenler 50 bin...
KÜPÇÜ, MECLİSTE YAPTIĞI KONUŞMAYLA ALKIŞ ALDI
Türkiye Büyük Millet Meclisinde Başbakanlık bütçesi görüşülürken şahsı adına lehte konuşma yapan AK Parti Bolu Milletvekili Geredeli hemşerimiz Fehmi Küpçü...
GEREDE YAPILANMASINDA 20 KİŞİ HAKİM KARŞISINDA
FETO/PDY terör örgütünün Gerede ilçesindeki yapılanması için haklarında iddianame hazırlanan 8’i tutuklu 20 kişi hakim karşısına çıktı. 17 aydır tutuklu...
GEREDE’NİN ESKİ BAŞKOMİSERE 7 YIL 6 AY HAPİS CEZASI
15 Temmuz Darbe girişimi sırsında Gerede Esentepe Bölge Trafik İstasyonu’nda görevli bulunan Başkomiser Adil Polat hakkında açılan dava sonuçlandı. Darbenin...
Gerede SYDV Mütevelli heyetini seçecek
Gerede’de faaliyette bulunan sivil toplum kuruluşları (STK) arasından temsilci seçimi yapılacağını belirten Gerede SYDV, 27 Aralık’ta Kaymakamlıkta yapılacak seçim ile...
Buluşma Dayıoğlu Camii’nde yapıldı
Gerede İlçe Müftülüğü tarafından organize edilen sabah namazı buluşması 08 Aralık 2017 Cuma günü Dayıoğlu Camii’nde yapıldı. Eda edilen sabah...
Kaymakamdan 92 köye ziyaret
Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, ilçemize bağlı 92 köyü de ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, köy ziyaret ve...
Miniklerin Müftü ziyareti
Gerede İlçe Müftülüğü merkez binasında eğitim öğretim gören 4-6 yaş grubu öğrencileri Gerede İlçe Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu’nu makamında ziyaret ederek...
Gerede’de mera ıslah çalışmaları tamamlandı
Gerede’de 900 dekar alanda “Mera Islahı Uygulama Projesi” kapsamında Gerede ilçesi Samat köyü yaylasında mera ıslah çalışmaları tamamlandı. Proje kapsamında...
Hakkari Şemdinli’ye Geredeli Müftü
Geredeli hemşerimiz Osman Doğan, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın onayı ile Şemdinli ilçesine İlçe Müftüsü olarak atandı. Çanakkale ili Gelibolu İlçe Vaizi...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.