ÖZEL HABER
Çığrılı Medya Grup Kuruluşudur -

ŞAFAK, SEÇİMLE GÜVEN TAZELEDİ

AK Parti Gerede İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi gerçekleştirildi.

Gerede Melih Gökçek Kültür Merkezi’nde düzenlenen AK Parti 5. Olağan Kongresi’ne, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin, AK Parti Bolu Milletvekilleri Fehmi Küpçü ve Ali Ercoşkun, İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, İlçe Başkanı Ali Şafak, delegeler ve partililer katıldı.

ŞAFAK, SEÇİMLE GÜVEN TAZELEDİ
  • 17.11.2014
  • 493 kez okundu

safak-.anaAK Parti Gerede İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi gerçekleştirildi.

Gerede Melih Gökçek Kültür Merkezi’nde düzenlenen AK Parti 5. Olağan Kongresi’ne, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin, AK Parti Bolu Milletvekilleri Fehmi Küpçü ve Ali Ercoşkun, İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, İlçe Başkanı Ali Şafak, delegeler ve partililer katıldı.

Kongreyi mevcut Başkan Ali Şafak 400 delegenin 221’inin geçerli oyunu alarak yeniden başkan seçildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan AK Parti İlçe Başkanı Ali Şafak, AK Parti’nin kurulduğu 14 Ağustos 2001 tarihinden itibaren aziz milletin değerlerine birlik ve beraberliğine gösterdiği sadakatle, darbe anlayışının vesayet sisteminin sona erdiğini belirterek, “AK Parti milletimizin sinesinden milletimizin değeri olarak çıkmış, aydınlıklara ulaşmak için kurulmuştur. AK Parti bu süreçte gayretli ve azimli çalışmalarıyla birçok önemli vazifeleri başarmıştır’’ dedi.

Ülkemiz adına başarılı adınlar atıldığına değinen Şafak, şöyle devam etti; “Memleketimizin çevresini değiştirip ekonomiden sağlığa, eğitimden ulaşıma, adaletten emniyete kadar her alanda Ülkemizi ve insanımıza yakışır adımlar atılmıştır. AK Parti 1. Olağan Kongresi’nde halkın oyu ile seçilen Kurucu Genel Başkanı’mızı Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayip Erdoğan ve kongrede tüm delegelerin ortak oyu ile seçilen Genel Başkan’ımız ve Başbakan’ımız, ortaya koyduğu örnek tablo ile Türk siyasi tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Bugün 5. Olağan Kongre’mizle 2015 seçimlerinden başarı ile çıkmak milletimize söz verdiğimiz gibi 2023-2053-2071 hedeflerine ulaşmaktır. Bugüne kadar siyaseti yükselten ve itibar kazandıran partimiz, 5. Olağan Kongresi’yle hedeflediği güç, milli birlik ve beraberlikten aldığı güçle milli iradeyi hakim kılmaya devam edecektir.” Partimiz bu yeni dönemde de milletimizin sesi olmaya ve yanında olmaya gönül bağı kurmaya devam edecektir diyen Şafak, “5. Olağan Kongremizin partimize milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum, çıkmış olduğumuz bu yüce yolda Yüce Rabbim yar ve yardımcımız olsun’’ diye konuştu.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ise, karabulutların kabus gibi Ülkemizin üzerine çöktüğü bir dönemde bugünkü Cumhurbaşkanı’mız kurucu ve Genel Başkanı’mız Sayın Recep Tayip Erdoğan önderliğinde ekibi ve arkadaşlarıyla beraber 14 Ağustos 2001 tarihinde Ülkemizde neyin ne olacağı belli olmadığı bir dönemde AK Partinin kurulduğunu ve 12 yıl olduğunu hatırlattı.

Kongremizin birlik ve beraberliğimize katkı sağlayacağına yürekten inandığını belirten Allar, “Kurulduğu günden bu güne deyin hep beraber birlik içerisinde çalıştığımızı milletvekillerimiz teşkilatımız belediye başkanlarımızla beraber tam uyum içinde çalıştık inşallah bu birlik ve beraberliğimiz bozulmasın, 30 Mart seçimlerinde merkezimin ve halkımızın teveccühü ile başkan seçildik. Gerede’mizi daha ileri noktalara getirebilmek için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Yapmış ve yapacağı çalışmaları slayt gösterisi şeklinde anlatıp dinleyenlerden beğeni toplayan Başkan Allar, “Bu çalışmalarımızla önümüzdeki dönemlerde birlik ve beraberlik içinde yapacağımıza kimsenin endişesi olmasın. Kongrenin birlik ve beraberliğimize katkı sağlamasını rabbimden niyaz ediyorum” diyerek sözlerine son verdi.

AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü de, biz milleti severek millet beraber insan merkezli siyasetle yola, aşkla ve şehvetle devam edeceklerini belirterek, “Bundan sonrada Cumhuriyet’imizin 100. yılında Anadolu’ya girişimizin 1. yılına yine İstanbul’un fethiyle, 2053 yılına da bu milletin basiretiyle aşkla şevkle devam edeceğiz” dedi.

Küpçü, bu medeniyet ve cevherden alınan bir güçle yine dünyanın 5’ten büyük olduğunu söyleyebilmek için yine Davos da one minute diyebilmek için bu anlamlı günde bayram sabahı şevkiyle Alparslan’ın Anadolu’ya girdiği bir Cuma günü gibi muhabbetiyle Cumhuriyet’imizin 100. yılına hep birlikte çalışarak gireceklerini kaydetti.

Küpçü, bu birlikteliğin bu coğrafyaya değişim ve dönüşüme katkı vermesine murad ettiğini belirterek, “Kongremizin bu milletin birlik ve beraberliğine merhametine emek ve katkı vermesini ve Ülkemiz coğrafyasının mazlum milletlerin sesi olmasını murad ediyorum” dedi.

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun ise, kongrelerin birlik ve beraberliği tescil edildiği yenilenip tazelendiği düğün günleri olduğunu vurguladı. Ercoşkun, Gerede AK Parti’nin, kendilerinin gururu olduğunu, vermiş olduğu destekle onurlandırdıklarını söyledi. Türkiye’de çok büyük bir değişim ve dönüşüm olduğuna değinen Ercoşkun, “Değişim ve dönüşüme imza atan bir kadro var ama sizin gücünüz ve desteğiniz olmasa bunların hiç birisi olmazdı, bugün burada yaşadığımız birlik ve beraberliğin aslında birçok mesajı veriliyor” dedi.

Seçmenlerin desteği ile Geredeli bürokratlarla uyumlu bir şekilde çalıştıklarını anlatan Ercoşkun, “Allah’ın izni ve sizlerin desteği ile bu çalışmalara buradan aldığımız heyecanla devam edeceğiz” diyerek kongrenin hayırlara vesile olmasını dileyerek sözlerini tamamladı.

İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek ise, bizler hep birlikte insanımızı yüceltmek, devletimizi güçlendirmek, Ülkemizi kalkındırmak, bu Ülkeyi hak ettiği yere taşımak, sessiz yığınların sesi olmak, bu Ülkeyi layık olduğu yere taşıyarak mazlumların gür sesi olmak ve bu Ülkeyi Dünyanın parlayan yıldızı yapmak için çıktığımız bu güzel yolculukta aşkla ve heyecanla kol kola ve el ele birlikte yürümenin heyecanını ve gururunu yaşadıklarını kaydetti. Bugüne kadar bu davaya gönül ve destek veren her seçimde yanında olan aziz millete şükranlarını sunan Coşkunyürek, “AK Parti kurulduğu günden bu güne hayal edilmeyen birçok hizmeti gerçekleştirdi. Her alanda büyük başarılara imza attı. Tabi ki bu başarıların gerçek mimarı gerçek kahramanı Liderimiz şuandaki Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayip Erdoğan’a teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

AK Parti milletin umudu olduğunu söyleyen Coşkunyürek, “Dünyadaki bütün mazlumların ve ezilenlerin umuduyuz. Bu kadro ve teşkilat bu sorumluluğun bilincinde bugüne kadar hareket etti. İnşallah bundan sonrada devam edecektir. Bolu genelinde hep birlikte bir tarih yazdık. İlk defa millet idaresi sandığa yansıdı ve bu milletin idaresiyle Cumhurbaşkanı’mızı seçtik. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Bolu’dan yüzde 66 destek aldık. Gerede’miz tabi yüzde 90 oranında oy çıkardı. Hedefimiz 2015-2023 ve diğer büyük hedeflerimiz. İnşallah bu hedeflerimizi gerçekleştirmek için hep birlikte gayret edeceğiz. İnşallah bu ülkeyi hep birlikte iyi yerlere taşıyacağız” diye konuştu.

Kongrenin sonucunun 2015 seçimlerinde Bolu’da 3-0 yapmanın neticesi olmasını isteyen Coşkunyürek, şöyle devam etti, “Rabbimizin isteği ile bu gerçekleşecektir. Bu 12 yıllık süre zarfında Türkiye’miz büyük değişim yaşarken Bolu’muzda da büyük bir değişim yaşadık. Bu 12 yıllık süre zarfında AK Parti İktidarı’nın Bolu’ya kazandırdığı yatırımların miktarı 6 milyar dolar civarında, Bu küçümsenecek bir rakam değil. İnşallah bu artarak devam edecek. Gerede’mizde de değişimlere şahit olduk doğal gazımızdan 4 yıllık üniversitemize, yaşlılar yurdu ve okullara kadar birçok eseri teşkilatımızla beraber kazandırdık, inşallah kazandırmaya da devam edeceğiz, yapılacak kongre ile hedefleri artırarak ve büyüterek devam edeceğiz. Bugüne kadar görev yapan teşkilatın her kademesinde emeği geçen arkadaşlarıma tek tek teşekkür ederim. Bundan sonra görev yapacak arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Bizler bu yapılanları yeterli görmüyoruz. Daha çok yapacağımız hizmetler var. Bu Ülkeyi daha ileri taşımak için ibadet aşkıyla gece gündüz hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Aşkımızı samimiyetimizi kararlılığımızı cesaretimizi birlik ve beraberliğimizi kaybetmeden yolumuza devam edeceğiz. Yeni bir Türkiye için hep birlikte çalışacağız. Kongrenin hayırlı olmasını diliyorum.”

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin de, AK Parti’nin programında birinci cümleden bir tanesi AK Parti kişiler partisi olmadığını, ilkler partisi olduğunu vurgulayarak, “Bu ilke işte bu duruşu ortaya koymaktadır. Dolayısıyla bu ilkler arası hassasiyetiyle bugünlere geldi. İnşallah sizlerle bu yola devam edeceğiz. 5 Olağan Kongre’nin hayırlara vesile olmasını cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Gerede’miz Bolu’muz ve Ülkemiz için hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum. Ali Şafak’ın başarılarının devamını diliyorum” şeklide konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, bu kongre ile yeniden tazeleneceklerini belirterek, “Yeniden İlçe Başkanı’mız kendi gücünü, kuvvetini kendi arkadaşlarından, inancından, davasından ve yaptıkları ve yapacaklarından alacak yoluna devam edecek. Bunu hep birlikte sağlıyoruz. AK Parti’nin kapatılmasına rağmen, her türlü tehdide rağmen, siyasetin iki tane meşguliyeti vardır birisi kongre sandığı biri de seçim sandığıdır. Biz bu kongrelerde yarının ve geleceğin Türkiye’sine yeni imzalar ve katkılar yapmaya imza atmaya çalışacağız” ifadelerine yer verdi.

Soylu, “Kongrenin, Ülkemize, Partimize, siyasi hayata, milletimize ve Gerede’mize hayırlı uğurlu olsun, Allah yardımcımız, kazamız mübarek olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

kongre1

kongre2

kongre3

kongre4

kongre5

kongre6

kongre7

kongre8

kongre9

soylu-ana.JPG2

Etiketler: / / / / / / / / /

Odunluk yangını korkuttu
İlçemiz Gerede’nin Demirciler Mahallesi’nde meydana gelen yangında korku dolu anlar yaşandı. Emin B.’ye ait odunlukta çıkan yangın eve sıçramadan Gerede...
Geredespor, Beyköy deplasmanında
Ligde 5.hafta da temsilcimiz Geredespor, Düzce ekibi Beyköy Belediyespor’a konuk olacak. Karşılaşma 23 Ekim 2016 Pazar günü saat 15.00’de  Kaynaşlı...
Osman “Terim” farkı
Bölgesel Amatör Lig’de 11.Grup’ta mücadele eden temsilcimiz Geredespor ilk galibiyetini 4.hafta da Eskişehir Yunusemrespor karşısında 3-1’lik skor ile elde etti....
Geredespor transferi Deniz ile bitirdi
Bölgesel Amatör Lig’de 11. Grup’ta mücadele eden temsilcimiz Geredespor transferin son gününde kadrosunu kaleci transferi ile tamamladı. Geredespor, Boluspor alt...
Okul kantinleri denetlendi
Gerede Belediyesi Zabıta Ekipleri yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte okul kantinlerinde denetim gerçekleştirdi. Kantinlerde satılan gıdaların son kullanım tarihleri,...
Hafızlık Kursu’nun ilk betonu atıldı
İlçemiz Gerede’de Kur’an-ı Kerim ve hafızlık eğitiminin daha sağlıklı, verimli sürdürülebilmesi ve “Hafız yatağı” sıfatının çok ileriki yıllara taşınabilmesi amacıyla,...
GUBYO’da bahçe düzenlemesi
Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, İlçe Kaymakamı Arslan Yurt ve Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın yoğun gayretleri sonrasında İlçemize kazandırılan Gerede Uygulamalı...
Geredeliler büyük ilgi gösterdi
Aşure günü münasebetiyle 14 Ekim 2016 Cuma günü Cuma Namazına müteakip Yeni Camii önünde binlerce kişiye aşure tatlısı ikram edildi....
Geredeli Yılmaz, Cumhurbaşkanı ile Külliye’de
Ülkemizin önemli ismi Geredeli sevilen hemşerimiz HSYK Başkanvekili Mehmet Yılmaz; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılışını yaptığı Hakim ve Cumhuriyet Savcısı Adayları Kura...
GTSO bilgilendirme toplantısı yaptı
Gerede Ticaret ve Sanayi Odası üyelerini 6736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun hakkında bilgilendirme toplantısı yaptı. Gerede Ticaret...
Fehmi Küpçü kime çattı?
Hac vazifesinin ardından memleketi Gerede’ye dönerek yoğun bir şekilde çalışmalarına devam eden Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü’nün hedefinde klavye...
3 günlük elektrik kesintisi
İlçemiz Gerede genelinde bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle 11, 12, 13 Ekim 2016 tarihlerinde 3 gün planlı elektrik kesintisi yapılacağı...
Gerede’de ki tarihi camilere ziyaret
Gerede’de eğitim gören üniversite öğrencileri Camiler ve Din görevlileri Haftası münasebetiyle, ilçemizdeki tarihi camileri ziyaret etti. Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke...
Köylerimiz Geredeliler Derneği’nde buluşuyor
Merkezi Ankara’da bulunan Gerede Kültür Sosyal ve Yardımlaşma Derneği kurulduğu günden itibaren kapılarını bütün Geredeli hemşerilerine açıyor. Bu kapsamda Geredemizin...
Geleceğin siyasetçileri yetişiyor
Ak Parti Gerede İlçe Gençlik Kolları, bir dizi program için Kızılcahamam’a gitti. Ak Parti Gerede Gençlik Kolları gelişim, eğitim ve...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.