ÖZEL HABER
Çığrılı Medya Grup Kuruluşudur -

ŞAFAK, SEÇİMLE GÜVEN TAZELEDİ

AK Parti Gerede İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi gerçekleştirildi.

Gerede Melih Gökçek Kültür Merkezi’nde düzenlenen AK Parti 5. Olağan Kongresi’ne, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin, AK Parti Bolu Milletvekilleri Fehmi Küpçü ve Ali Ercoşkun, İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, İlçe Başkanı Ali Şafak, delegeler ve partililer katıldı.

ŞAFAK, SEÇİMLE GÜVEN TAZELEDİ
  • 17.11.2014
  • 1.160 kez okundu

safak-.anaAK Parti Gerede İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi gerçekleştirildi.

Gerede Melih Gökçek Kültür Merkezi’nde düzenlenen AK Parti 5. Olağan Kongresi’ne, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin, AK Parti Bolu Milletvekilleri Fehmi Küpçü ve Ali Ercoşkun, İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, İlçe Başkanı Ali Şafak, delegeler ve partililer katıldı.

Kongreyi mevcut Başkan Ali Şafak 400 delegenin 221’inin geçerli oyunu alarak yeniden başkan seçildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan AK Parti İlçe Başkanı Ali Şafak, AK Parti’nin kurulduğu 14 Ağustos 2001 tarihinden itibaren aziz milletin değerlerine birlik ve beraberliğine gösterdiği sadakatle, darbe anlayışının vesayet sisteminin sona erdiğini belirterek, “AK Parti milletimizin sinesinden milletimizin değeri olarak çıkmış, aydınlıklara ulaşmak için kurulmuştur. AK Parti bu süreçte gayretli ve azimli çalışmalarıyla birçok önemli vazifeleri başarmıştır’’ dedi.

Ülkemiz adına başarılı adınlar atıldığına değinen Şafak, şöyle devam etti; “Memleketimizin çevresini değiştirip ekonomiden sağlığa, eğitimden ulaşıma, adaletten emniyete kadar her alanda Ülkemizi ve insanımıza yakışır adımlar atılmıştır. AK Parti 1. Olağan Kongresi’nde halkın oyu ile seçilen Kurucu Genel Başkanı’mızı Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayip Erdoğan ve kongrede tüm delegelerin ortak oyu ile seçilen Genel Başkan’ımız ve Başbakan’ımız, ortaya koyduğu örnek tablo ile Türk siyasi tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Bugün 5. Olağan Kongre’mizle 2015 seçimlerinden başarı ile çıkmak milletimize söz verdiğimiz gibi 2023-2053-2071 hedeflerine ulaşmaktır. Bugüne kadar siyaseti yükselten ve itibar kazandıran partimiz, 5. Olağan Kongresi’yle hedeflediği güç, milli birlik ve beraberlikten aldığı güçle milli iradeyi hakim kılmaya devam edecektir.” Partimiz bu yeni dönemde de milletimizin sesi olmaya ve yanında olmaya gönül bağı kurmaya devam edecektir diyen Şafak, “5. Olağan Kongremizin partimize milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum, çıkmış olduğumuz bu yüce yolda Yüce Rabbim yar ve yardımcımız olsun’’ diye konuştu.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ise, karabulutların kabus gibi Ülkemizin üzerine çöktüğü bir dönemde bugünkü Cumhurbaşkanı’mız kurucu ve Genel Başkanı’mız Sayın Recep Tayip Erdoğan önderliğinde ekibi ve arkadaşlarıyla beraber 14 Ağustos 2001 tarihinde Ülkemizde neyin ne olacağı belli olmadığı bir dönemde AK Partinin kurulduğunu ve 12 yıl olduğunu hatırlattı.

Kongremizin birlik ve beraberliğimize katkı sağlayacağına yürekten inandığını belirten Allar, “Kurulduğu günden bu güne deyin hep beraber birlik içerisinde çalıştığımızı milletvekillerimiz teşkilatımız belediye başkanlarımızla beraber tam uyum içinde çalıştık inşallah bu birlik ve beraberliğimiz bozulmasın, 30 Mart seçimlerinde merkezimin ve halkımızın teveccühü ile başkan seçildik. Gerede’mizi daha ileri noktalara getirebilmek için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Yapmış ve yapacağı çalışmaları slayt gösterisi şeklinde anlatıp dinleyenlerden beğeni toplayan Başkan Allar, “Bu çalışmalarımızla önümüzdeki dönemlerde birlik ve beraberlik içinde yapacağımıza kimsenin endişesi olmasın. Kongrenin birlik ve beraberliğimize katkı sağlamasını rabbimden niyaz ediyorum” diyerek sözlerine son verdi.

AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü de, biz milleti severek millet beraber insan merkezli siyasetle yola, aşkla ve şehvetle devam edeceklerini belirterek, “Bundan sonrada Cumhuriyet’imizin 100. yılında Anadolu’ya girişimizin 1. yılına yine İstanbul’un fethiyle, 2053 yılına da bu milletin basiretiyle aşkla şevkle devam edeceğiz” dedi.

Küpçü, bu medeniyet ve cevherden alınan bir güçle yine dünyanın 5’ten büyük olduğunu söyleyebilmek için yine Davos da one minute diyebilmek için bu anlamlı günde bayram sabahı şevkiyle Alparslan’ın Anadolu’ya girdiği bir Cuma günü gibi muhabbetiyle Cumhuriyet’imizin 100. yılına hep birlikte çalışarak gireceklerini kaydetti.

Küpçü, bu birlikteliğin bu coğrafyaya değişim ve dönüşüme katkı vermesine murad ettiğini belirterek, “Kongremizin bu milletin birlik ve beraberliğine merhametine emek ve katkı vermesini ve Ülkemiz coğrafyasının mazlum milletlerin sesi olmasını murad ediyorum” dedi.

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun ise, kongrelerin birlik ve beraberliği tescil edildiği yenilenip tazelendiği düğün günleri olduğunu vurguladı. Ercoşkun, Gerede AK Parti’nin, kendilerinin gururu olduğunu, vermiş olduğu destekle onurlandırdıklarını söyledi. Türkiye’de çok büyük bir değişim ve dönüşüm olduğuna değinen Ercoşkun, “Değişim ve dönüşüme imza atan bir kadro var ama sizin gücünüz ve desteğiniz olmasa bunların hiç birisi olmazdı, bugün burada yaşadığımız birlik ve beraberliğin aslında birçok mesajı veriliyor” dedi.

Seçmenlerin desteği ile Geredeli bürokratlarla uyumlu bir şekilde çalıştıklarını anlatan Ercoşkun, “Allah’ın izni ve sizlerin desteği ile bu çalışmalara buradan aldığımız heyecanla devam edeceğiz” diyerek kongrenin hayırlara vesile olmasını dileyerek sözlerini tamamladı.

İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek ise, bizler hep birlikte insanımızı yüceltmek, devletimizi güçlendirmek, Ülkemizi kalkındırmak, bu Ülkeyi hak ettiği yere taşımak, sessiz yığınların sesi olmak, bu Ülkeyi layık olduğu yere taşıyarak mazlumların gür sesi olmak ve bu Ülkeyi Dünyanın parlayan yıldızı yapmak için çıktığımız bu güzel yolculukta aşkla ve heyecanla kol kola ve el ele birlikte yürümenin heyecanını ve gururunu yaşadıklarını kaydetti. Bugüne kadar bu davaya gönül ve destek veren her seçimde yanında olan aziz millete şükranlarını sunan Coşkunyürek, “AK Parti kurulduğu günden bu güne hayal edilmeyen birçok hizmeti gerçekleştirdi. Her alanda büyük başarılara imza attı. Tabi ki bu başarıların gerçek mimarı gerçek kahramanı Liderimiz şuandaki Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayip Erdoğan’a teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

AK Parti milletin umudu olduğunu söyleyen Coşkunyürek, “Dünyadaki bütün mazlumların ve ezilenlerin umuduyuz. Bu kadro ve teşkilat bu sorumluluğun bilincinde bugüne kadar hareket etti. İnşallah bundan sonrada devam edecektir. Bolu genelinde hep birlikte bir tarih yazdık. İlk defa millet idaresi sandığa yansıdı ve bu milletin idaresiyle Cumhurbaşkanı’mızı seçtik. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Bolu’dan yüzde 66 destek aldık. Gerede’miz tabi yüzde 90 oranında oy çıkardı. Hedefimiz 2015-2023 ve diğer büyük hedeflerimiz. İnşallah bu hedeflerimizi gerçekleştirmek için hep birlikte gayret edeceğiz. İnşallah bu ülkeyi hep birlikte iyi yerlere taşıyacağız” diye konuştu.

Kongrenin sonucunun 2015 seçimlerinde Bolu’da 3-0 yapmanın neticesi olmasını isteyen Coşkunyürek, şöyle devam etti, “Rabbimizin isteği ile bu gerçekleşecektir. Bu 12 yıllık süre zarfında Türkiye’miz büyük değişim yaşarken Bolu’muzda da büyük bir değişim yaşadık. Bu 12 yıllık süre zarfında AK Parti İktidarı’nın Bolu’ya kazandırdığı yatırımların miktarı 6 milyar dolar civarında, Bu küçümsenecek bir rakam değil. İnşallah bu artarak devam edecek. Gerede’mizde de değişimlere şahit olduk doğal gazımızdan 4 yıllık üniversitemize, yaşlılar yurdu ve okullara kadar birçok eseri teşkilatımızla beraber kazandırdık, inşallah kazandırmaya da devam edeceğiz, yapılacak kongre ile hedefleri artırarak ve büyüterek devam edeceğiz. Bugüne kadar görev yapan teşkilatın her kademesinde emeği geçen arkadaşlarıma tek tek teşekkür ederim. Bundan sonra görev yapacak arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Bizler bu yapılanları yeterli görmüyoruz. Daha çok yapacağımız hizmetler var. Bu Ülkeyi daha ileri taşımak için ibadet aşkıyla gece gündüz hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Aşkımızı samimiyetimizi kararlılığımızı cesaretimizi birlik ve beraberliğimizi kaybetmeden yolumuza devam edeceğiz. Yeni bir Türkiye için hep birlikte çalışacağız. Kongrenin hayırlı olmasını diliyorum.”

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin de, AK Parti’nin programında birinci cümleden bir tanesi AK Parti kişiler partisi olmadığını, ilkler partisi olduğunu vurgulayarak, “Bu ilke işte bu duruşu ortaya koymaktadır. Dolayısıyla bu ilkler arası hassasiyetiyle bugünlere geldi. İnşallah sizlerle bu yola devam edeceğiz. 5 Olağan Kongre’nin hayırlara vesile olmasını cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Gerede’miz Bolu’muz ve Ülkemiz için hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum. Ali Şafak’ın başarılarının devamını diliyorum” şeklide konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, bu kongre ile yeniden tazeleneceklerini belirterek, “Yeniden İlçe Başkanı’mız kendi gücünü, kuvvetini kendi arkadaşlarından, inancından, davasından ve yaptıkları ve yapacaklarından alacak yoluna devam edecek. Bunu hep birlikte sağlıyoruz. AK Parti’nin kapatılmasına rağmen, her türlü tehdide rağmen, siyasetin iki tane meşguliyeti vardır birisi kongre sandığı biri de seçim sandığıdır. Biz bu kongrelerde yarının ve geleceğin Türkiye’sine yeni imzalar ve katkılar yapmaya imza atmaya çalışacağız” ifadelerine yer verdi.

Soylu, “Kongrenin, Ülkemize, Partimize, siyasi hayata, milletimize ve Gerede’mize hayırlı uğurlu olsun, Allah yardımcımız, kazamız mübarek olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

kongre1

kongre2

kongre3

kongre4

kongre5

kongre6

kongre7

kongre8

kongre9

soylu-ana.JPG2

Etiketler: / / / / / / / / /

FEHMİ KÜPÇÜ YENİDEN ADAY
AK PARTİ BOLU MİLLETVEKİLLERİ SIRALAMASI BELLİ OLDU 24 Haziran’da yapılacak 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Ak Parti Bolu milletvekilleri...
AK PARTİ BOLU MİLLETVEKİLİ ADAYLARI BELLİ OLDU
24 Haziran’da yapılacak 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Ak Parti Bolu milletvekilleri sıralaması belli oldu. 1-Arzu Aydın 2-Fehmi Küpçü...
Doğanay, Bakanlık Müşavirliği’ne atandı
Tütün ve Alkol Piyasası Denetleme Kurulu’nun kapatılmasının ardından TAPDK’nin üst kurul üyesi Geredeli hemşerimiz Murat Doğanay, Ekonomi Bakanlığı’nın birinci derece...
19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen çelenk sunumu ile başladı. 19 Mayıs 2018 Cumartesi günü...
Kaymakam Ünsal’dan 19 Mayıs mesajı
Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Gerede Kaymakamı Cengiz...
Bilgievi öğrencileri belgelerini aldı
Gerede Belediyesi Ramazan Dede Bilgievi velilere yönelik düzenlediği etkinliğin ardından bu haftada derslere katılan 2, 3, ve 4.sınıf öğrencilerini mutlu...
AŞEVİ, SICAK AŞ ULAŞTIRMAYA DEVAM EDİYOR
Hayırseverler ile ihtiyaç sahiplerini buluşturan Gerede Belediyesi 18 yıldır sıcak aş dağıtımı yapmaya devam ediyor. Hayırseverlerin destekleri ile alınan malzemeler...
“Emlak verginizi ödemeyi unutmayın”
Gerede’de mesken ve işyerlerine yönelik emlak ve çevre temizlik vergilerinin 2018 yılı 1. taksit ödemeleri başladı. Mükellefler ödemelerini 31 Mayıs...
Hastane de bütün bölümler yeni binada
2016 yılında yapımı başlayan Gerede Devlet Hastanesinin inşaatı ve teşrifatı tamamlanarak tüm bölümleri ile hizmet vermeye başladı. Gerede Devlet Hastanesi...
Gerede OSB’de tiner zehirlenmesi, 3’ü ağır 15 yaralı
Gerede Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren İlamet Metal fabrikasında meydana gelen tiner zehirlenmesi sonucu 3’ü ağır olmak üzere toplamda 15...
Gerede OSB’de tiner zehirlenmesi,  3’ü ağır 15 yaralı
Gerede OSB’de tiner zehirlenmesi, 3’ü ağır 15 yaralı Gerede Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren İlamet Metal fabrikasında meydana gelen tiner...
CHP’li vekiller Gerede’de kaza yaptı
Gerede TEM Otoyolu’nda kontrolden çıkarak bariyerlere çarpan otomobildeki CHP’li milletvekilleri Okan Gaytancıoğlu ve Vecdi Gündoğdu yaralandı. Kaza, akşam saat 17.30...
4-6 YAŞ GRUBUNDAN GÖRKEMLİ YIL SONU
Gerede İlçe Müftülüğü bünyesinde hizmet veren Merkez, Hocazade Kemaleddin Efendi, Zahide Dayıoğlu ve Gül Şekeri 4-6 yaş grubu Kur’an kursu...
Özel eğitimler, farkındalık oluşturdu
10 ile 16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası münasebetiyle ilçemiz Gerede’de bir takım programlar düzenlendi. 15 Mayıs 2018 Salı...
TOBB Disiplin Kuruluna Geredeli Başkan seçildi
Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Kaşka, TOBB’da gerçekleştirilen seçimli 74. Genel Kurul’da TOBB Disiplin Kurulu Üyeliğine...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.