ÖZEL HABER
Çığrılı Medya Grup Kuruluşudur -

Gerede’den 12 birinci ödüllendirildi

Gerede’den 12 birinci ödüllendirildi
  • 27.06.2018
  • 845 kez okundu

Gerede ilçemizdeki 12 lisenin birincileri ödüllendirildi. Her yıl lise birincilerine ödül dağıtmayı geleneksel hale getiren İzzet Baysal Vakfı, bu yıl da 31’incisi düzenlenen tören ile 2017-2018 eğitim öğretim yılında okullarından birincilikle mezun olan lise öğrencilerini ödüllendirdi. İlçemiz Gerede’den 12 okulun, birinci olan 12 öğrencisi ödüllendirildi.

Solmaz Ahmet Baysal Öğretmenevi Toplantı Salonu’nda düzenlenen törene Bolu Valisi Aydın Baruş, Belediye Başkan Yardımcısı Zerrin Biçen, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz,  İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Heyeti üyeleri, daire müdürleri, okul müdürleri, Bolu merkez ve ilçelerdeki liselerin birinci olan öğrencileri ve aileleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende Bolulu büyük Hayırsever İzzet Baysal’ın ağzından hayatından kesitlerin sunulduğu bir video gösterimi yer aldı.

Törende ilk konuşmayı İzzet Baysal Vakfı adına İzzet Baysal Vakfı Genel Sekreteri Mustafa Yaman yaptı. Yaman konuşmasında, törene katılamayan İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal’ın mektubunu okudu. Ahmet Baysal’ın, mektubunda tüm okul birincilerini, öğretmenlerini ve ailelerini tebrik ettiğini söyleyen Yaman, Baysal’ın mektubunda öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar dilediğini de ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz ise konuşmasında liselerden birinci olarak mezun olan öğrenci, öğretmen ve ailelerini tebrik ederken, değerli hayırsever İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal’a teşekkür etti ve bu hafta sonu üniversiteye giriş sınavına katılacak öğrencilere başarılar diledi.

VALİ BARUŞ, İZZET BAYSAL’IN HAYATINA, DEĞERLERİNE VURGU YAPTI

İzzet Baysal isminin Bolu ile özdeşleşmiş bir isim olduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan Bolu Valisi Aydın Baruş, “İzzet Baysal’ı Bolu insanının hafızasında ve kalbinde ölümsüz kılan, kazandıklarını bu insanlarla paylaşmasıdır” dedi. İzzet Baysal’ın hayat yoluna çıkarken elinde birikmiş bir servet ya da mal varlığı ile yola çıkmadığını söyleyerek konuşmasına devam eden Vali Baruş, “Kendisi azimle çalışarak ve hayat yolunda elde ettikleri kazançları biriktirerek bu memlekete daha fazla ne yapabilirim arzusu ile hareket etti ve sonuçta elde etmiş olduğu helal kazancıyla birlikte bunu çevresindeki insanlarla da paylaşarak çok önemli işler yaptı. Ben bu vesile ile Rahmetli İzzet Baysal’ı minnet ve şükranla anıyorum. Allah rahmet eylesin. O, büyük birisi. O’nun mirası Bolu insanının kalbinde yer alıyor ve O’nu hiçbir zaman unutmayacaklar. O’nun en önemli özelliklerinden birisi de kazandığını toplumla paylaşma olduğunu biliriz. O, iş adamı olduğu zaman elde ettiği kazancının bir kısmını o işyerinde çalıştırdığı işçileriyle paylaşırdı. Buradaki erdeme, buradaki ahlaka bakın. Bundan hepimizin çıkartması gereken şeyler var. İnsan bu dünyada kazandıklarını evlatlarına verme amacıyla çalışıyor. Ancak, şunu unutmayalım ki eğer sadece kendinizi ve ailemizi düşünürsek bu memlekette ihtiyaç sahibi olan ve ülkemizin geleceğine yön verecek olan gençler mağdurken bu imkanlara sahip olmamızın çok fazla anlamı yok. Dolayısıyla elde ettiğimiz kazancı ihtiyaç sahipleriyle paylaşmak ve özellikle eğitim ve sağlık alanında insanımızın daha iyi koşullara kavuşması için paylaşmak hepimizin vatandaş olarak borcudur. Böylece birbirimize sevgiyle, saygıyla sarılabiliriz” şeklinde konuştu.

VALİ BARUŞ GENÇLERE SESLENDİ

Gelecekte bu ülkeyi emanet alacak gençlere çok güvendiklerini de sözlerine ekleyen Vali Baruş, konuşmasında özetle şu ifadelere yer verdi: “Bugün Türkiye, yaklaşık bin yıldır bu topraklar üzerinde can veren atalarımızın bize emanet ettiği yolda ilerliyor ve gelecekte inşallah çok daha büyük hedeflere ulaşacak. Bu hedeflere ulaşmada en büyük itimat kaynağımız gençliğimizdir. Bugün de ilimizde 37 okulumuzdan 57 lise birincisi kardeşimizi aileleriyle birlikte burada ağırlıyoruz. Ben okulda başarı elde ederek birinci olan tüm gençlerimizi canı gönülden tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Biz onların başarısıyla her zaman gurur duyuyoruz. Gelecek gençlerimizindir, biz geleceğimizi onlara emanet ediyoruz ve güveniyoruz ki böyle çalışkan gençler olduğu müddetçe Türkiye Cumhuriyeti kıyamete kadar dimdik ayakta kalacak ve dünyanın en güçlü ülkelerinden biri olmaya devam edecektir. Bu vesileyle eğitim ve sağlık alanında ilimize hayırları olan tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Bu değerleri örnek alarak İzzet Baysal ismini hiç unutmadan bize bıraktığı mirası sımsıkı tutarak geleceğe çok daha güçlü bir şekilde ulaşacağımızı düşünüyorum.

“İZZET BAYSAL’IN HAYATINDA ÇIKARACAĞINIZ ÇOK DEĞERLER VAR”

Sevgili gençler; İzzet Baysal’ın hayatında çıkaracağınız çok değerler var. Lütfen O’nun hayatını okuyunuz. Güçlükler karşısında yılmadan, azimle çalışmak, sabretmek, çevresindeki insanlarla birlikte hareket ederek onlara kazandıklarından vermek ve en önemlisi kendisini ve kazandıklarını ülkesinin geleceğine adamak gibi değerleri sizin unutmamanız gereken en önemli değerlerdendir. Ben bu yolda sizlerin de gelecekte çok başarılı bilim insanları olacağınıza ve aranızdan önemli iş adamları çıkacağına ve gelecekte sizin de elde ettiğiniz değerleri Bolu insanıyla, ülkemiz insanıyla paylaşacağınıza inanıyorum. Elde ettiğiniz başarının ömür boyu devam etmesini temenni ediyorum. Bu hafta sonu yapılacak üniversiteye giriş sınavında hepinize başarılar diliyorum. Allah yardımcınız olsun. Allah zihin açıklığı versin ve tüm öğrencilerimizin ailelerini de canı gönülden tebrik ediyorum.”

Protokol konuşmalarından sonra ödül törenine geçildi. Bolu Valisi Aydın Baruş ve diğer protokol üyeleri merkez ve ilçelerdeki liselerden birincilikle mezun olan 57 öğrenciye ödülleri verildi.

Öğrencilere İzzet Baysal Vakfı tarafından altın, takdirname, Türk Bayrağı, Nutuk ve Vakıf Yayınlarının yer aldığı çanta verildi.

2017-2018 ÖĞRETİM YILI BOLU İLİ LİSE VE DENGİ OKUL BİRİNCİLERİ (MERKEZ-İLÇELER)

GEREDE FEN LİSESİ – FATMA AYGÜMÜŞ

GEREDE HACI SADIK ÖZTOSUN ANADOLU LİSESİ             – CANSU EKEN

GEREDE ANADOLU LİSESİ – SIDIKA BOZYEL

İBRAHİM HİLMİ KOÇBEYOĞLU MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ – SENA YALÇIN

ESENTEPE AŞÇILIK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ – NİYAZİ CAN KARAOĞLU

NİMET METO MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ – EZGİ YILDIZ

NİMET METO MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ – SÜMEYYE YOLDAŞ

GEREDE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ – SAMET ARGUNŞAHİN

GEREDE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ – RAMAZAN YÜKSEL

GEREDE ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ – SEVGİ ARSLAN

GEREDE ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ – YUSUF SERHAT ÖZGEN

GEREDE KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ – HACER LÜLLECİ

BOLU FEN LİSESİ – NİLGÜN GÜMÜŞ

İZZET BAYSAL ANADOLU LİSESİ – DERYA YILMAZ

BOLU ATATÜRK ANADOLU LİSESİ – DUYGU KURT

MUSTAFA ÇİZMECİOĞLU ANADOLU LİSESİ – GİZEM NUR İNCE

BOLU ANADOLU LİSESİ – MERVE KILIÇ

EMİNE MEHMET BAYSAL ANADOLU LİSESİ – KADİR AKSU

CANİP BAYSAL ANADOLU LİSESİ – YASEMİN YÜKSEL

BOLU GÜZEL SANATLAR LİSESİ – MÜZİK               DİLEK ÇINGI

BOLU GÜZEL SANATLAR LİSESİ – RESİM UFUK ATA ÖZTÜRK

BOLU SPOR LİSESİ – ÇAĞLA ALTUNDEMİR

ANKARA ALTINDAĞ BELEDİYESİ KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ – RUMEYSA NUR SEZER

ANKARA ALTINDAĞ BELEDİYESİ KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ – İHL              AYŞEGÜL TEZEL

BOLU ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ – ERKAN ANAÇ

İZZET BAYSAL ABANT MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ – CEMAL AYDIN ŞAHİN

İZZET BAYSAL GÖLYÜZÜ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ – BEYZA ATAMAN

BOLU MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ – CANAN ŞENTÜRK

İZZET BAYSAL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ – UMUT KUNAŞ

İZZET BAYSAL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ – ONUR YILDIZ

MİMAR İZZET BAYSAL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ – MÜCAHİT ALAYLI

MİMAR İZZET BAYSAL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ – OĞUZHAN HOLAT

MİMAR İZZET BAYSAL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ – KENAN KAAN TURAN

TOBB ZÜBEYDE HANIM MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ – TUĞBA TİFTİKCİ

TOBB ZÜBEYDE HANIM MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ – ÖZGE BAŞARAN

DÖRTDİVAN ANADOLU LİSESİ – MELİKE DURNA

DÖRTDİVAN ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ – İLKYAZ ÇÖKELEZ

ORHAN ÇALIŞ ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ – NİLAY KODAR

ORHAN ÇALIŞ ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ – BEKİR BOZDEMİR

AKŞEMSETTİN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ – SEFANUR MEŞE

AKŞEMSETTİN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ – HÜSEYİN BURAK ÇİRAZ

ŞEHİT YILDIRIM OFLAZ ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ – İLHANCAN AYDEMİR

ŞEHİT YILDIRIM OFLAZ ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ – ETHEM MEREY

ŞEHİT YILDIRIM OFLAZ ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ – AYHAN TUNÇAY

MENGEN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ – ALPER DEDEOĞLU

MENGEN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ – CANSU ÇALGAM

AŞÇILAR MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ – ASRIN ALTINÖZ

GENTAŞ ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ – BİLGE ÖZER

GENTAŞ ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ – PINAR GÜRER

MUDURNU ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ – BARIŞ ERTÜRK

MUDURNU ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ – NURHAN KESKİN

TAŞKESTİ ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ – TUĞÇE AYGÜN

TAŞKESTİ ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ – DİLARA GÜRBÜZ

MUDURNU ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ – UMUT DEMİR

MUDURNU ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ – ENES KOCABACAK

SEBEN ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ – AHMET FURKAN KARAKAYA

YENİÇAĞA AŞÇILAR MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ – AHMET RECEP YILDIRIM

İYİ PARTİ BELEDİYE MECLİSİ ADAYLARI LİSTESİ
İyi Parti Gerede Belediye Başkan ve Meclis Üyeliği Adaylarının listesi yayınlandı. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimleri...
BBP’NİN GEREDE BELEDİYE MECLİSİ VE İGM ÜYESİ ADAYLARI LİSTESİ
BBP’nin Gerede Belediye Başkan, Meclis ve İl Genel Meclis Üyeliği Adaylarının listesi yayınlandı. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan mahalli...
İŞTE MHP’NİN BELEDİYE MECLİSİ VE İGM ÜYESİ ADAYLARI LİSTESİ
Milliyetçi Hareket Partisi Gerede Belediye Başkan, Meclis ve İl Genel Meclis Üyeliği Adaylarının listesi yayınlandı. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak...
AK PARTİ’NİN GEREDE BELEDİYE MECLİSİ VE İGM ÜYESİ ADAYLARI LİSTESİ
Ak Parti’nin Gerede Belediye Başkan, Meclis ve İl Genel Meclis Üyeliği Adaylarının listesi yayınlandı. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan...
MAKEDONYA’DA FİNALİN ADI GEREDE
İlçemiz Gerede’nin sporcuları Makedonya’da düzenlenen Kayaklı Koşu FIS Uluslararası Çocuk Kupasında yüzümüzü güldürdü. 13-14 Şubat tarihlerinde Makedonya’da düzenlenen Kayaklı Koşu...
GEREDESPOR’DAN 2-0’LIK GALİBİYET
Temsilcimiz Geredespor Pazar günü Bolu Karaçayır Sentetik Saha’da oynadığı karşılaşmada Kıbrıscıkspor’u 2-0 mağlup ederek puanını 3’e çıkardı. Bolu ili Amatör...
GEREDE ADLİYESİ’NDE VEDA YEMEĞİ
Gerede Adliyesi’nde uzun zamandır görev yapan personellerin tayin edilmesi dolayısıyla veda yemeği düzenlendi. Gerede Adliyesi’nde görev yapan zabıt katipleri Yeliz...
GEREDE BELEDİYESİ; “KAMUOYUNA DUYURU”
Gerede Belediyesi tarafından Demirciler Mahallesi kentsel dönüşüm projesi hakkında basın açıklaması yapıldı. Gerede Belediye Başkanlığı tarafından yapılan basın açıklamasında şu...
BAKAN DÖNMEZ’E GEREDE DOSYASI SUNULDU
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Bolu’ya geldi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile bir araya gelen...
REKTÖR ALİŞARLI’DAN GEREDE’YE ZİYARET
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Gerede’de yöneticiler ile bir araya geldi. Esentepe’de gerçekleşen kahvaltıya Rektör...
ZİNCİRLEME KAZA; 20 ARAÇ KARIŞTI
Gerede-Ankara karayolunun Aktarma mevkiindeki D-750 karayolunda meydana gelen zincirleme trafik kazasına 20 araç karıştı. Kazada çok sayıda yaralının olduğu ve...
GEREDE’NİN ESNAF ODALARI ESNAF ŞURASINA KATILDI
Gerede Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı, Gerede Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi, Gerede Kahveciler ve Lokantacılar Odası Başkanlığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip...
ÖN BAŞVURULAR GEREDE TSO’YA
Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, gelen talepler doğrultusunda mesleki yeterlilik sınav ve belgelendirme hizmeti verilmesi amacıyla kurulan TOBB MEYBEM...
VALİ MASATLI GEREDELİ SPORCULARI AĞIRLADI
Gerede ilçemizin eski Kaymakamı şuanki Ardahan Valisi Mustafa Masatlı, Gerede Arkut Kayak Okulu’nun milli sporcuları onuruna yemek verdi. Geredemizin sporcularından...
ALLAR, HASTA ZİYARETLERİ İLE DEVAM ETTİ
Seçildiği 2014 yılından günümüze birçok projeye imza atan ve tekrar partisi tarafından aday gösterilen Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar 31...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.