20 Temmuz 2018

GEREDESPOR, ÇETİN BAŞKAN İLE GÜVEN TAZELEDİ

GEREDESPOR, ÇETİN BAŞKAN İLE GÜVEN TAZELEDİ

Geredespor Kulübü’nün 31. olağan kongresi 20 Temmuz 2018 Cuma günü Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. Mevcut Geredespor Başkanı Avukat İsmail Çetin’in yeniden aday olduğu kongrede tek liste ile Geredespor Kulübü’nün başkanı güven tazeleyen İsmail Çetin oldu.

Başkan Çetin, bu işin ekip işi olduğunu ve yönetim kurulu ile birlikte 5 branşı olan Geredespor’u daha iyi noktalara taşımak için var güçleriyle çalışacaklarını söyledi. Yeni yönetim kurulunun görev dağılımının ise önümüzdeki hafta yapılacağı belirtildi.

İSMAİL ÇETİN “GEREDESPORUMUZU HEDEFLERİNE ULAŞTIRACAĞIZ”

Kongrede kulübü değerlendiren Geredespor Başkanı Avukat İsmail Çetin Divan ve üye selamlamasının ardından konuşmasında; “05.08.2016 tarihinde yapılan olağan genel kurulda Gerede’den 31, Ankara’dan 2, İstanbul’dan 2 olmak üzere toplam 35 kişilik yönetim ve 5 denetim kurulu üyesi olarak göreve başladık. Biz göreve geldiğimiz zaman takımımız bal liginde oynamaktaydı. İlk olarak arkadaşlarla yaptığımız toplantıda Bolu bölgesine yakışır Geredespor’u iyi bir şekilde temsil edecek takım kurulması hakkında karar verdik. İlkönce takımın Gerede’de kurulması ve bal liginde başarı ile temsil edecek oyuncuların ve teknik kadronun kurulması ile ilgili futbol şubesindeki arkadaşları görevlendirdik. Arkadaşlar yaptıkları araştırmalar ve incelemeler sonucunda İstanbul, Ankara, Zonguldak ve Bolu bölgesinden oyuncuları taradılar ve transfer etmeye başladılar. İlk önce Bolu’dan bir antrenör ile anlaştık, antrenör nezaretinde oyuncuları transfer etmeye başladık. Kadro oluşmaya başladı ve takımı Gerede’de kampa aldık ve hazırlık maçları ile noksanları gidermeye başladık. Kuralar çekildi ve bal liginin 11.grubuna düştük, İstanbul’dan 4, Ankara’dan 2, Eskişehir’den 2, Düzce’den 2, Bartın’dan 1, Zonguldak’tan 1, Ereğli’den 1 olmak üzere 14 takımla maçlara başladık. Kendi saha maçlarımızı Bolu’da oynadık ve grubu 7.olarak bitirdik. Bal ligi statüsünde grubundaki şampiyon olan takımlar haricindeki takımlar bölgelerindeki şampiyon olan amatör takımlar ile baraj maçı oynamak zorunluluğu olduğu için bizde Bolu bölge şampiyonu olan Yeniçağaspor ile baraj maçı yaptık. Maçı penaltı atışları sonucunda kaybettik ve bal liginden elendik. Bu maçtan sonra yönetim kurulumuz ile yaptığımız değerlendirme sonucunda öncelikle maçlarımızı kendi sahamızda oynayabilmemiz için Gerede Şehir Stadı’nın faaliyete geçirilmesi için Bolu Milletvekilimiz Sayın Fehmi Küpçü ve Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Allar ile görüştük, kendileri sağ olsun elimizden ne gelirse yapmaya hazırız ifadelerine yer verdiler. Yapılan çalışmalar sonucunda maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Vekilimiz ve Başkanımız sahamızın ihalesini yaptılar ve 2018/2019 sezonunda kendi sahamızda maçlarımızı oynayacağız. Kendilerine kulübüm ve şahsım adına teşekkür ederim” dedi.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ise; Yerel yönetim olarak Geredespor’un her zaman yanındayız, tesis noktasında da sıkıntılarımızı aşıyoruz. 3 bin metrekare alanın tesis yapımı için ihalesini gerçekleştirdik, önümüzdeki sezona hazır olacak. Tesis noktasındaki eksiklikleri de giderilmiş olan Geredespor’un hedefinin önce bal, ardından ise üçüncü lig olduğunu belirterek yönetim kuruluna başarılar diledi.

Açılış konuşmasını Onursal Başkan Yunus Çufa’nın, Divan Başkanlığını Abdullah Güler’in ve katip üyeliği Bahri Duman tarafından yapılan 31. olağan kongre sonucu yeni yönetim kurulu listesi ise şu şekilde oluştu;

Başkan İsmail Çetin, Mithat Dayıoğlu, Z.Metin Demiralp, Sinan Akman, Nazım Göktaş, Abdullah Güler, Eşref Töngemen, Hüseyin Yüksel, , Sedat Arslan, Emin Yerlikaya, Hasan Calayır, Kurban Gün, Mehmet Çığrılı, Akif Allar, Cengiz Demir, Hüseyin Güldemir, Hasan Demirdaş, Sedat Zengin, Cihan Saraç, Bahri Duman, İsmail Çakmak, Dursun Arslan, İbrahim Ercan, Suat Yamanel, Sıtkı Çakır, Zafer Gayret, Ahmet Okçu, Bülent Demirkol, Yusuf Renkli, Şevki Esen, Osman Çiçek, Nuri Turunç, Kenan Altundağ, Murat Ceylan, İsmail Kayış ve Ömer Çakır yer alırken, Denetleme Kurulu ise; Zeynel Yaşar, Dursun Avcı, İsmail Yeler, Ali Can Duman ve Sedat Bartık’tan oluştu.

Haber: Mehmet Çığrılı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ