ÖZEL HABER
Çığrılı Medya Grup Kuruluşudur -

BİR GÜNDE KİMSE KAHRAMAN DA OLMAZ HAİN DE

Muhsin Balaban
Muhsin Balaban
 • 01.09.2015
 • 1.159 kez okundu

anaCiğer yangını başkadır. Bunu yaşayan bilir.

Ateş gerçekten düştüğü yeri yakar.

Kimseye mevlam evlat, kardeş acısı yaşatmasın. Zira bu topraklarda malesef çok ciğerler yanmıştır.

Gündemi fazlasıyla meşgul eden malum Yarbay meselesi düşünün ki aynı ana babadan olmuş küçüklüğü beraber geçmiş, nice anıları olmuş canından bir parça ciğerinin köşesini kaybetmiş birisinin söylediklerini doğru bulmuyorum ama acısına veriyorum. Onun yaşadığı durumu empati yapıp biz düşünelim inanın çok zor kardeşimiz toprak olmuştur.

Ama birde bu durumun ikinci kısmı var ki devletin silahı acizlik gösterdiğinde inanın hepimiz bunun altında kalırız. Bir daha söylememesi ve bir daha yasamamamız temennisiyle…

Malum ülkemiz zor günlerden geçmektedir ve bu zor günlerin bedelini toplum olarak ödemekteyiz. Yıllardır çözülemeyen terör, ciddi manada kutuplaşma insanların karşısındakine bakış açısı dışa bağımlılık cennet vatanımıza vurulan hançerlerdir.

Kimse bir günde hain olmamıştır,  kimsede bir gün de kahraman olmamıştır.  Malum bir şahıs veya bulunduğu yer yaptığı eylemler bir kesim için kahraman olmuşken bir kesim tarafından da hain ilan edilmektedir ne kadarda kolay…

İnsanlar en yakınındakilerle geçinemedikten sonra komşusuyla sürekli sorunları olduğu müddetçe akraba ilişkilerini zayıflatmışsa ve kırıcı ağır ithamları olan konuşmayı adet haline getirmişse yani kısacası birbirimizle dahi geçinemezken toplum olarak nasıl ayağa kalkacağız.

Milletin meclisinde hakaretler havada uçuşurken herkesin birbirini ciddi manada suçlu gösterdiği toplumda huzur olmaz. Haliyle de bir birliktelik olamamakta sonucu malum.

İnsanları eleştirebiliriz yanlış bulabiliriz amma velakin bunu hakaret tarzında değil üslubunca yapmak gerek yoksa kazanmak yerine daha da kaybetmeyi göze almışız demektir.

Bir toplumun ilerlemesi ilimle olur irfan la olur teknoloji ve birliktelik ruhuyla olur kin ve nefret tohumu ederek bir seyler kazanmayacağımızı anlamak gerek.

Siyasilerin birbirlerine bu kadar nefretle konuşma üslubu haliyle vatandaşta daha güçlü sirayet etmekte ve kutuplaşmayı artırmaktadır.

İnanın çok zor günlerden geçmektedir. Ortada büyük oyunlar oynamakta büyük fitneler dönmekte kargaşa yaratılmak istenmektedir.  Eğer ki elbirliğiyle bunları süpürmezsek çok zor çetin günler bizi beklemektedir.

Mevlam ülkemizin milli birlik ve beraberliğini bozmasın. İnsanların kaynaştığı, destek olduğu günleri göstersin uyanık ve farkında olan bir toplum nasip etsin…

Huzurlu,  mutlu ve ferah bir Türkiye için elbirligiyle

Saygı ve sevgilerimle…

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Ziya Körpeooğlu dedi ki:

  Bütün yazılarınız ezberlenmiş, beylik cümlelerden oluşuyor. Laf kalabalığı sizin anlayacağınız. Bence yazmak zorunda değilsiniz. Yazılarınız keyif vermiyor, bilgilendirmiyor. İlkokul mezunu birini çevirsek yoldan benzer kelamlarda bulunur, siz ise köşe kaplıyorsunuz.

  1. Muhsin Balaban dedi ki:

   Elestriniz için
   Okumak zorunda değilsiniz
   diğer yer kaplama vs sizi ilgilendirmeyen uzerinize vazife olmayan konular

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.