ÖZEL HABER
Çığrılı Medya Grup Kuruluşudur -

FENERİ BÖYLE SÖNDÜREMEZSİNİZ

Kazım Ünlüol
Kazım Ünlüol
  • 08.04.2015
  • 976 kez okundu

kazım unluol-anaRizespor Maçı sonrası dönüşte Fenerbahçe kafilesinin bulunduğu otobüse önce taş atıldığını sonra da kurşunlandığını TV lerden öğrendik. Yine öğrendiğimize göre olay görevlilerce çok yönlü araştırılıyor.

İlk bakışta fanatik bir gurubun saldırısı gibi görünen bu olay inşallah bir takım kendini bilmezin bilinçsizce yaptığı bir hareket olarak ortaya çıkar. Tabii ki bunu savunmuyorum. Böyle bir saldırı kişilerin sapık mazereti ile örtülemez. Kurşunların hedefinin otobüs şoförü olması olayın boyutunu çok daha ileri sonuçlara götürmek üzere yapılmış düşüncesini doğuruyor. Yani işin bu ihtimali, akıl tutulmasının korkunçluğunu gösteriyor.

Meseleleri şiddet ve terörle halletme düşüncesiyle bir takım mihraklara maşa olanlar açıkça akıl tutulmasındadırlar. Sadece yönlendiricilerinin emellerine hizmet etmektedirler.

Bir adliye baskını, sonra bir Emniyet baskınında tetikçi olarak alet olanlar gün geldiğinde sıranın kendilerine geleceğini iyi bilmeliler. Yok biz her şeyi göze aldık diyorlarsa kendileri bilirler. O zaman ha eylemde ölmüşsünüz ha sizi yönlendirenlerce yok edilmişsiniz fark etmez. Gösterdiğiniz nefret bir gün sizi boğacak. Lakin o zaman sizin için yarın olmayacak. Öldürerek adalet sağladığınızı, zafer kazandığınızı sanacaksınız. Halbuki millet düşmanlarının maşası olmaktan öte geçemezsiniz. Ama yine de size yazık. Ne feneri ne ampulü böyle söndüremezsiniz. Bu millet yüzyıllardır her çeşit karmaşanın içinden sıyrılıp var olmayı bildi. Bazen Fener, Bazen Kartal, bazen Aslan, bazen muhalefet bazen iktidar olabiliriz,  ama sonuçta hepimizin bayrağı birdir ve hepimiz birbirimize sıkıca bağlanabiliriz.

Ben Fenerli değilim, ampul de benim için çok önemli değil, benim için birlik önemli, insanımızın memleketin huzuru  için çalışıyor olması önemli, aramızdaki  hainlere göz yummamak önemli. Bunu engellemeye kalkanların bizi birbirimize kırdırmaya çalışanların ekmeğine yağ sürmemek önemli.

Stad teröristlerine, maskelerine sığınan sokak teröristelerine, aramıza sızarak kirli emellerine ulaşmak isteyenlere aman vermeyen birliği yaşamamız dileği ile…

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.