ÖZEL HABER
Çığrılı Medya Grup Kuruluşudur -

NELER OLUYOR HAYATTA

“Neler Oluyor Hayatta

Bir de şu rüya gerçek olsa olsa,

Sabah olup uyanınca

Her şey yine aynı kalsa.”

Kazım Ünlüol
Kazım Ünlüol
  • 20.12.2014
  • 820 kez okundu

kazım unluol-ana“Neler Oluyor Hayatta

Bir de şu rüya gerçek olsa olsa,

Sabah olup uyanınca

Her şey yine aynı kalsa.”

Gençlik yıllarımızın müzik guruplarından olan Beyaz Kelebekler ‘in  sıkça söylediği bir şarkıydı bu. Yine o yıllarda Hababam Sınıfı filmlerinde dinlemiştik.  Yakın zamanlarda da adına sanatçı denilen bir çok teşhircinin seslendirdiği  aşk ve sevgili arayışını anlatan, o yıllarda adına aranjman ismi verilen şarkılardan bir tanesi. Öyle biliyorum, aranjman olmasında yanılıyor da olabilirim. Neyse konum şarkı değil.  Dikkatimi çeken ilk dört mısrası.

Gerçekten de hayatta neler oluyor?

Yazılı basında ve TV lerde şimdilerde medya denilen oluşumda, bu günlerde yine bir yığın kafa kurcalayan haberler sıralanıp duruyor.  Aynı haberi bir Tv kanalı veya gazete kendi yorumuyla bize beyaz olarak yansıtırken, bir başka Tv kanalı veya gazete siyah  olarak yansıtıyor. Gerçek nedir, hangisi doğrudur şaşırıyorsunuz.  Hele bir de bu konuda fikriniz yoksa hepten kuru yaprak oluyor, sürüklenip  gidiyorsunuz.  Biraz fikir sahibi iseniz beyniniz girdaba dönüyor ve işte o zaman şaşkın şaşkın neler oluyor hayatta diyorsunuz.

Elbet gün gelir neyin beyaz, neyin siyah olduğu ortaya çıkar. Önemli olan tahriklere aldanıp, oyuna gelmemek.  Çünkü devlet millet düşmanları  su uyur düşman uymaz misali hala  tetikte bekliyorlar. Biliniyor ki karanlıklarda onların izi var. Hatta bazen tetiğe dokunup üç maymunu oynuyorlar.

Ama akıl, akıllı olmayı ve her şeyden öte memleket evlatlarının birbirlerini incitmemesini   diliyor.  Diliyor çünkü geçmiş bize çok büyük bir ders vermişti, ki o ders kardeşlerin birbirini düşman gördüğü bir ortamda memleketin nasıl toz duman olacağını iliklerimize kadar hissettirmiş,  kanımızı kimlerin emmek istediğini anlatmıştı.

Sıkıntıdan kurtulmak, günümüz değimi ile stresten kurtulmak için olsa gerek, her şeyin iyi olmasını ve belki bu hayalle güzel rüyalar görmeyi arzuluyorsunuz.  Belki de hayallerinizde, çok çok geçmişte olduğu gibi ruhların kirlenmediği bir zamanda, mutlu insanların birbirini sevip saydığı  hayatı yeniden yaşıyorsunuz.  Hayalleriniz size “Bir de şu rüya gerçek olsa, sabah olup uyanınca her şey yine aynı kalsa.”  mısraları ile teselli ve umut veriyor.

Sağlıcakla kalın, sağ duyulu kalın, hayalleriniz gerçek olsun.

 Aralık 2014

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Fuat BAYRAMOĞLU dedi ki:

    Sayın Yazarımız Kazım Beyin bu güzel yazısı nedeniyle kendilerine teşekkür ederim. Sayın Hocamız yıllardır ir Geredeli olarak kalemiyle de hizmet eden nadide yazarlarımızdandır. BU tür yazarlarımızın kıymetini bilebilmek umuduyla, kendilerine bir kere daha şükranlarımı sunarım. “Neler Oluyor Hayatta /Bir de şu rüya gerçek olsa olsa,/Sabah olup uyanınca /Her şey yine aynı kalsa.”

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.