ÖZEL HABER
Çığrılı Medya Grup Kuruluşudur -

ŞAH FIRAT, MAT MUHALEFET ıı-ııı

Ferhat Çetinoğlu
Ferhat Çetinoğlu
  • 23.04.2015
  • 1.217 kez okundu

Ferhat-Cetinoglu-yaziGündemdeki bir ülkede kanlı bir darbe ile iktidar olan bir diktatöre; Fransa karşı mı? , Amerika karşı mı? Ben neden karşı olayım söylemi benimseyen bir muhalefet anlayışından daha fazla bir şey beklemekte aslında yanlış olurdu.

Ülkemizin geldiği bu noktada geçmişe baktığımızda bu gruplar daha önceki dönemlerde darbe çığırtkanlığını da yaptıklarını hatırlamaktayız. Yani sonuç olarak bunlar iç siyasette olduğunu farz edelim. Fakat ne olursa olsun ülkemizin sınırları dışındaki bir konu söz konusu olduğunda yani ülkemizin güvenliği, Vatanımızın birliği bir tehdit ile karşılaşınca, bırakın onlarcasını bir tek askerimizin bir kılına zarar gelecek bir durum söz konusu olduğunda iç siyaseti bir kenara bırakmak gerekir.

Birde Şah Fırat ın asla bir geri çekilme olmadığı, ecdadımızın ve tarihimizin emanetinden vazgeçmenin söz konusu olmadığı. Yapılan iş,sadece Türbeyi korumakla görevli olan askerlerimizin can güvenliğini tehlikeye atmamak için başvurduğumuz geçici bir yol ve taşıma işlemi olduğu bu kadar açıkken, Şah operasyonunu Ülkemizi beklide büyük bir bataklığa saplanmaktan kurtardığı orada olmasına rağmen, her hangi bir toprak kaybının söz konusu dahi olmamasına rağmen, Açık ve ciddi bir tehdidin ortadan kaldırıldığı gerçeği ortada iken, belli bir zaman sonra dış ülkelerin de bu bölgeye müdahil olduğu düşünüldüğünde bile birçok sorun oluşturacak bir bölgede olması,Şah Fırat Operasyonunun yapılmasını kaçınılmaz bırakmıştır.

Şah Fırat İnsan canını önemli kılan bir operasyon olduğu kadar tarihimize de sahip çıkıldığının kanıtıdır. Böyle dış operasyonda dahi milli bir duruş sergilemeyecek kadar milli olmayan muhalefet olması aslında her kesim için sıkıntıdır.

Demokrasi ile yönetilen bir ülke için Muhalefet olmazsa olmazıdır.

Vatan, Millet söz konusu olduğunda bütün çıkarlar bir kenara bırakılmalı birlik ve berberlik içinde hareket edilmelidir. Mecliste muhalefet ve iktidarın birlikte aldıkları tek kararın kendi maaşları olduğu gerçeği aslında hoş bir durum değildir. Bu olaydan şu çıkıyor ki! Biz sadece kendi menfaatimizi düşünürüz onun dışındaki konularda alınan kararlar ne olursa olsun İktidar yaptı ise kötüdür. Bu  konular  ülke meselesi dahi olsa..

Süleyman şah türbesini bekleyen askerler onların evlatları olsalar idi acaba muhalefet aynı söylemi benimseyecekler miydi? Sorusunun cevabı da maaşları söz konusu olduğunda aldıkları karar ile aynı olacağı gerçeğidir

FERHAT ÇETİNOĞLU     28 ŞUBAT 2015

ŞAH FIRAT, MAT MUHALEFET  (iç güvenlik tasarısı)

Birde iç güvenlik tasarımız var.

Muhalefet durur mu her ne hikmetse bu yasa tasarısına da olağanüstü şekilde karşı çıkıyor. Hadi bazılarının karşı çıkmasını normal bulabilirsiniz.

Bakın o yasada ne var;

Demokratik şekilde gösteri ve toplantı yürüyüşü yapmak isteyen kim varsa o yasada hiçbir engel yok ama cebine taş koymuş, eline molotofkokteyli almış, yüzünü korkarak saklayan kim varsa, o yasa karşısındadır.

Eğer siz demokratik hakkı ortaya koyacaksanız, bir meseleyi gündeme getirecekseniz, başınız dik alnınız açık olacak. Sadece sizin oradaki faziletiniz ve erdeminizle, birlikte olduğunuz toplulukla sesinizi bir yere duyuracaksınız ama kamu binalarının camlarını kırıp güvenlik kuvvetlerinin araçlarını yakmaya çalışıp, güvenlik kuvvetlerini zincirle, sopayla dövüp dükkânları talan etmek, yağmalamaya çalışmak demokratik bir hak değildir.

Molotof’la eylem olması mümkün değildir.

Bu bir terörizmdir, anarşidir. İşte bu yasa anarşiyi ve terörizmi önleyebilmek için yapılmış yasalardan biridir. Demokratik hiç bir parti buna karşı çıkamaz, çıkmaması gerekir.

Bu yasaya kim karşı çıkar? Kötü niyetliler karşı çıkar. Bu yasaya ülkeyi karıştırmak isteyenler karşı çıkar. Bu yasaya insan hayatına kast edenler karşı çıkar. Bu yasaya teröristler karşı çıkar. Bu yasaya vatan hainleri karşı çıkar. Şimdi İç Güvenlik Paketi, Meclis’ten geçtiği zaman fiilen çözüm süreci gerçekleşmiş olacak artık sokakları kapatma, Molotof atma gibi olaylar yaşanmayacak. Yani kısacası paket, sokak terörünü bitirecek.

İçinde yanlış maddeler olabilir. Konuşulur, tartışılır, değerlendirilir. Siyasi partilerin yetkili arkadaşları bir araya gelir, oturulur değerlendirme yapılır. Yapılaması gereken düzenlemeler hiç düşünülmeden ortak karar alınır.

Dostlar ne zor bir ülke ve zamanda yaşıyoruz.

Allah bu ülkeyi yönetenlere feraset versin. Kimsenin derdi ülke filanda değil, bütün dert hükümete olan ‘’düşmanlık’’.Bütün unsurlar bir araya gelmiş bu düşmanlık için ne yaparız diye ellerini taşın altına koymuşlar. Düşmanımın düşmanı dostumdur düşüncesi ile şer ittifakı oluşturmuşlar.

Muhalefet yapacağız diye Vatan hainliği yaptıklarının farkında değiller.

Beyler ;                Muhalif olmak vatan hainliği yapmanız anlamına gelmez,
Sırf muhalefet yapacağız diye gözleriniz kör olmasın

Unutmayın ;      Kişiler gelip geçici, baki olan vatandır.

Sen sahip çıkarsan, bu vatan hep var olacaktır.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.