ÖZEL HABER
Çığrılı Medya Grup Kuruluşudur -

EYLEM YILI OLDU!

EYLEM YILI OLDU!
  • 31.12.2012

2012 yılı bugünle birlikte acısıyla tatlısıyla bitiyor. 2012 yılı Gerede için alışılagelmişin dışında çok garip bir yıl oldu. Hadiselerin başında gelen olay ise şüphesiz deri sanayi çalışanlarının eylemleri oldu. 2012’ye damgasını vuran eylemler, şimdiye dek Gerede’de görülen en büyük işçi ayaklanması olarak tarihe geçti.

2012 yılına şöyle bir göz kırpacak olursak bakın koca yılda neler yaşanmıştı:

VEKİLLİ EYLEM

03 Ocak 2012 tarihinde, Deri İşçileri ilk büyük yürüyüşünü gerçekleştirdi. İşçiler bu yürüyüşte CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan ile kol kola yürüyerek, seslerini işverenlere duyurmaya çalıştı.

GERGİN GÜN

04 Ocak 2012 tarihinde, Gerede çok gergin bir gün yaşadı. Bu sefer Terminal önünde toplanan işçiler, eylem izninin onaylanmaması nedeniyle eylemlerini gerçekleştiremediler. İşçiler bunun üzerine deri sanayine yönelerek, tabakhane ara sokaklarında dolaşmaya başladılar. Burada slogan atan işçiler, Çevik Kuvvet Ekipleri’nin etrafı sararak işçilerin tabakhane mahallini toplu halde gezmelerini engellemesiyle Koçumlar Köyü ve tüp dolum merkezi güzergahına girdiler. Polis mıntıkasından çıkan işçiler, Tüp dolum merkezi yakınlarında basın açıklaması yaparak, seslerini duyurmaya çalıştılar. Daha sonra geri dönen işçileri Çevik Kuvvet Ekipleri karşıladı. İşçiler daha sonra tabakhane güzergahından çıkarak yol ihlali yapmadan şehir merkezine ilerlemeye çalıştılar. İşçiler şehir merkezine geldiklerinde film koptu. İşçiler, Belediye yakınlarında “başkan istifa” diye bağırınca, Çevik Kuvvet Ekipleri verilen emirle alelacele devreye girdi. Eylem izni olmadan eylem yaptıkları gerekçesiyle işçilere müdahalede bulunan ekipler, 9 kişiyi gözaltına aldı. Biber gazının da kullanıldığı müdahalenin ardından bir çok kişi biber gazının etkisi altında kaldı. Yaşanan bu olay ulusal basında büyük yankı uyandırdı.

Konuya ilişkin açıklamalar ise peş peşe geldi. Tabak Esnaf ve Sanatkarlar Odası, S.S. Teknik Deri Küçük Sanat Kooperatifi, Deri Organize Sanayicileri Derneği, Deri Sanayi işverenleri, işçileri sağduyuya davet eden ortak bir açıklama yayınlarken, siyasi kanattan AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü de çözümün bu olmadığına ilişkin bir açıklama yaptı. Küpçü, açıklamasında Milletvekili Tanju Özcan’ı kastederek, “Birileri, onlarında rızası dışında olayları sokağa çekerek, kavgaya ve kaosa destek vermesinin kimseye faydası olmamıştır.”demişti.  

MUTABAKAT SAĞLANDI

05 Ocak 2012 tarihinde, Deri Sanayi işçileri ile işverenler arasında sabaha kadar süren görüşmeler sonunda mutabakata vardılar. Yapılan anlaşma metinleri tüm işçilere dağıtıldı ve eylemler sona erdi. Deri sanayinde makineler yeniden çalışmaya başladı.

İŞÇİLERİN DURUMU NE?

05 Ocak 2012 tarihinde, Bolu’ya gelen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Valilik ziyaretinde Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın ile tokalaşırken Gerede’deki işçilerin durumunu sordu. Baygın, Gül’e işçilerin sorununun çözüldüğünü belirtti.

NÜFUS ARTTI

29 Ocak 2012 tarihinde, Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) 2011 yılı Adrese Dayalı Nüfus rakamlarını açıkladı. Gerede nüfusu 139 kişi arttı. Yaşanan 139 artışın 36’sı köy nüfuslarında yaşanırken, Gerede Merkez nüfusunda 103 kişilik bir artış yaşandı. 

KAR YOLLARI KAPADI

Şubat ayına gelindiğinde kar yağışı Gerede’yi etkisi altına almaya başladı. Kar yolları kapadı Gerede’de etkili olan kar yağışı nedeniyle 30 köy yolu ulaşıma kapandı.

BASKI SÜRERSE!

01 Şubat 2012 tarihinde, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, akşam saatlerinde Gerede’ye gelerek bir grup deri sanayi işçisiyle bir araya geldi. Özcan, “İşçiye dönük bu baskı devam ederse en az 50 Milletvekili ile Gerede’ye geleceğim.”dedi.

DONDUK

2012 yılında en çetin kışlardan birini geçiren Gerede’de son yıllarda hiç bu kadar soğuk hava yaşanmadı. 03 Şubat 2012 tarihinde, gece hava sıcaklığı eksi 35 derece olarak ölçüldü. Tüm köy yolları kapandı.

19 YILLIK SIR PERDESİ!

Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın yakın çalışma arkadaşlarından eski Maliye Bakanı Adnan Kahveci’nin ölümünün üzerinden tam 19 yıl geçti. Gerede’de ters yola girip karşıdan gelen araçla çarpışan Kahveci’nin ölümüyle ilgili sır perdesi hala aralanamadı. Babasının Kürt Raporu hazırladığı için öldürüldüğü iddialarıyla ilgili oğul Bozkurt Kahveci, “Babam başta Kürt sorunu olmak üzere her konuda demokratik adım atmaktan korkmazdı. Allah’tan başka kimseden korkmazdı.”dedi.

CEZAEVİ KAPANACAK

13 Şubat 2012 tarihinde, TBMM İnsan Hakları Komisyonu’nun yaptığı inceleme sonucuna kapatılmasına karar verilen Gerede Kapalı Cezaevi’nin kapanması gündeme geldi. Cezaevinde kalan mahkûmlar Bolu’daki cezaevlerine yerleştirilmeye başlandı.

TEM’DE CAN PAZARI!

15 Şubat 2012 tarihinde, TEM’de dün adeta can pazarı yaşandı. Otobüsün devrilmesi sonucu meydana gelen kazada 5 kişi öldü, 24 kişi yaralandı. Yaralılar Ankara’daki hastanelere ve Gerede Devlet Hastanesine nakledildi.  

ÇIPLAK PROTESTO

17 Şubat 2012 tarihinde, Gerede’ye bağlı Salur Köyü’nde, bir firma taş ocağı açmak isteyince köylülerin protestosu ile karşılaştı. Taş ocağının açılacağı alanda toplanan köylülerden bazıları protesto amacıyla soyundu.

HAYAT FELÇ OLDU 

18 Şubat 2012 tarihinde kar yağışı yeniden etkisini arttırdı ve yer yer 2 metreyi bulan kar nedeniyle köylerle irtibat kesildi. Köylerde oluşan vakalara paletli ambulanslar yetişti. Yoğun tipi nedeniyle soba zehirlenmeleri vakalarında büyük artış yaşandı. Yaşanan aşırı kar yağışı nedeniyle okullara 1 gün ara verildi. Karabük ile Gerede arasındaki yolun ulaşıma kapanması üzerine köylüler, yolda kalan araç sürücülerine para karşılığında yardım etti.

 SAĞLIĞIN YENİ PATRONU DR.HÜSEYİN YÜCEL OLDU 

25 Şubat 2012 tarihinde, Gerede Sağlık Grup Başkanlığı’nda görev değişimi yaşandı. Uzun yıllar başarılıyla görev yapan Gerede’nin sevilen doktoru Murat Çakmak’ın emekli olmasıyla boşalan Sağlık Grup Başkanlığı görevine ilçemizin bağrından yetişen Doktor Hüseyin Yücel atandı.

ARASTA

Mart ayının gündemi ise Arasta Projesi oldu. 01 Mart 2012 tarihinde, Kentsel Dönüşüm Projeleri kapsamında 1. Etap Eski Askerlik Şubesinin ardından, 2. Proje olan Yeni Arasta Projesi’ni hayata geçirmek için son adımlar atılmaya başlandı. Gerede’ye şimdiye dek yapılan projeler arasındaki en yüksek maliyetli proje olma özelliği taşıyan Arasta Projesi, ayrıca Gerede’nin en önemli projesi olma özelliği taşıyor. Projenin sadece kamulaştırması için 6 Milyon (Trilyon) TL harcanacak. AVM (Alışveriş Merkezi) yapımı için de yaklaşık 5 Milyon (Trilyon) TL harcanması öngörülüyor.

4 YILLIK AÇILDI

13 Mart 2012 tarihine dek sadece adı olan Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’na Müdür olarak Doç.Dr. Mustafa Nursoy, kendi isteğiyle atandı. 4 yıllık eğitimin verileceği yüksekokulda atılan bu ilk adım mutlulukla karşılandı.

MUHTARLAR İÇİNİ DÖKTÜ!

28 Mart 2012 tarihinde, SEDAŞ yetkililerinin köylerdeki bazı aydınlatma lambalarını kaldırması köy muhtarlarını ayağa kaldırdı. Toplantıda, tansiyonun üst seviyelere tırmandığı anlarda bazı muhtarlar, SEDAŞ İl Müdürü İsmail Doğandur’a doğudaki kaçak elektriğin bedelini kendilerinin ödediğini, tüm bunlara rağmen aydınlatma lambalarının neden söküldüğü noktasında sitemlerini ilettiler.

DOĞALGAZ

01 Nisan 2012 tarihinde, doğalgaz şehir içi dağıtım firması KARGAZ yetkilileri ile BOTAŞ yetkilileri kontrolünde gaz ilk kez Gerede hattına verildi.

YÜKSEKOKUL BÜYÜDÜ

4 Yıllık Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’na bölüm açılacağının müjdesinin ardından bir müjde de Gerede Meslek Yüksekokulu’ndan geldi. 05 Nisan 2012 tarihinde, YÖK daha önce okurlarımıza duyurduğumuz 3 bölümün gece öğretimi açılması teklifini kabul etti. Bu bölümlere 125 öğrenci alındı.

DOĞALGAZ GEREDE’DE

23 Nisan 2012 tarihinde Gerede’de doğalgaz halkın kullanımına sunuldu. Doğalgazın kullanıma sunulduğu tarihi günde Cumhuriyet Meydanında bir tören düzenlenerek doğalgaz meşalesi yakıldı.

ARASTA’YA ENGEL

25 Nisan 2012 tarihinde, Gerede Belediyesi’nin yıkmak için başlattığı çalışmalarda sona yaklaştığı Arasta için bazı engeller ortaya çıkmaya başladı. Bolu Mimarlar Odası bir sergi düzenleyerek, Arasta’nın yıkılmaması için çalışma başlattı.

REKLAMA KONU OLDU

27 Nisan 2012 tarihinde, Bir kola firmasının aylar önce Gerede Şehir Stadyumu’nda çektiği reklam filmi ulusal televizyon kanallarında yayına verilmeye başladı.

GÖKTAŞ PİMİ ÇEKTİ!

Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin Encümen Seçimi’nde konuşan Muhtarlar Derneği Başkanı Nazım Göktaş, İGM Başkanı Mücahit Kutlu’yu istifaya davet etti, KOLİN şirketini mahkemeye vereceğini açıkladı ve Mücahit Kutlu’nun “Boluculuk” oynadığını söyledi.

SONDAJ VURULDU

03 Mayıs 2012 tarihinde, Termal kaynak araştırmalarında Jeoloji mühendisleri, Salur, Aktaş ve Karacadağ köylerini kapsayan 5.000 hektarlık alanda termal kaynakların olduğunu rapor etmişlerdi. “Gerede’nin geleceğini kurtaracak en önemli proje” diye nitelendirilen ‘Termal Kaynak’ için vira bismillah denilerek ilk sondaj vuruldu.

KOLTUĞU DEVRALDI

Uzun yıllar Vergi Rekortmenliğini elinde bulunduran Kemal Birbilener, geçtiğimiz yıl rekortmenlik koltuğunu Deri Sanayi İşletmecisi İhsan Yıldız’a kaptırmıştı. 08 Mayıs 2012 tarihinde Birbilener, bu yıl açıklanan listenin ardından rekortmenliği yeniden devraldı.

GERKONSAN SATILDI

Fabrika’nın bir bankadan aldığı kredi geri ödenmeyince ilgili banka tarafından icraya verilen GERKONSAN’ın satış işlemleri başlatıldı. 10 Mayıs 2012 tarihinde başlayan satış serüveni sonrası Gerkonsan A.Ş.’nin hisseleri Bank Asya’nın oldu.

VUR ABALIYA!

28 Mayıs 2012 tarihinde, 2012 Yılı Köylerin Altyapısını Destekleme (KÖYDES) Projesi kapsamında Bolu’ya ayrılan ödeneğin İlçeler ve sektörler bazında dağılımı yapıldı. Bolu’nun en büyük ilçesi Gerede, ödenek dağılımında sırasıyla Bolu Merkez, Mudurnu, Göynük ve Mengen’den sonra ödenek alan 5. ilçe konumunda yer aldı.

DEMİR BIRAKTI

11 Haziran 2012 tarihinde, Geredespor’da beklenen oldu. Geredespor Başkanı Necati Demir, başkanlık görevini bıraktığını açıkladı.

UMUDUN BİTTİĞİ YER!

26 Haziran 2012 tarihinde, Gerede Belediyesi’nin ilçenin “Termal Kent” unvanına kavuşması için başlattığı Salur Köyü’ndeki termal kaynak kazı çalışmalarından yeterli derecede sıcak su çıkmadı.

EN BÜYÜK KAVAKÇI

Bu yıl 68’inci düzenlenen Gerede Esentepe Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde, Baş Pehlivanlığı Düzce Bölgesi’nden Ahmet Kavakçı kazandı.

SON SESSİZLİK!  

08 Temmuz 2012 tarihinde gerçekleşen Geredespor Kongresi’nde tek liste ile girilen seçimde işadamı Durmuş Demirkol, Geredespor’un yeni başkanı oldu.

AVAN PROJE

Bu yıl Bankacılık ve Finans Bölümü’nün açılmasıyla faaliyetine başlaması planlanan 4 Yıllık Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu hizmet binasının projeleri ilk kez gün yüzüne çıktı. Yine ilk kez gazeteniz Gerede Medyatakip’in ulaştığı proje, muhteşem görüntüsüyle adeta büyülüyor.

DERİ İŞÇİLERİ YARGILANDI

12 Temmuz 2012 tarihinde, Ocak ayında eylem yaptıkları gerekçesiyle haklarında Gerede Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma açılan 94 işçinin dün yargılanmalarına başlandı. Gerede Adliyesi’ndeki büyük mahkeme salonunda görülen davada, işçilerin teker teker çağrılarak savunmaları alındı. Hakim önüne çıkan işçiler, eyleme kaç gün katıldıkları ve neden eylem yaptıklarını anlattı. Davanın Hakimi Gülcan Dede, saat 09:00’da başlayan duruşmada 72 işçinin savunmasını aldı. Kalan 22 işçinin savunması ise duruşmaya gelmedikleri için alınamadı.

ARASTA’DAKİ ÇOMAK

Gerede’nin gelişmemesindeki aktörlerin başında gelen Arasta, belediye’nin projesi ile yıkılacakken, Bolu Mimarlar Odası’nın Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’na “tarihi alan” olduğu gerekçesiyle şikayeti üzerine Arasta Projesi bir süreliğine askıya alınmıştı.

“Buna yürüyen tekere çomak sokmak denir” diyen Baygın, Arasta Projesi Gerede’nin geleceği, Gerede’nin ilerlemesini istemeyenler, yalan yanlış bilgilerle Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’na bizi şikayet ettiler. Elimiz kolumuz bağlı halen gelecek raporu bekliyoruz.”dedi.

KAÇIŞ!

Gerede’den Bolu’ya kaçış endişe verici seviyeye ulaştı. BESOB Başkanı Tahir Gayret, sadece Gerede değil tüm ilçelerin içinde bulunduğu bu duruma müdahale edilmesinin şart olduğunu belirterek, “Siyasilerin artık birazda ilçelerimize bakmaları lazım. Fotoğraf bu. Ben Geredeliyim. Bolu’nun en büyük ilçesi. Ama Gerede’ye ne yatırım geldi? Biz bunları söylediğimizde birileri kızıyor, deliriyor.”dedi.

BAYGIN’DAN DOBRA DOBRA

Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, 24 Temmuz 2012 tarihinde, Demir Çelik alanında İlçemize yatırım yapmak isteyen bir sanayiciyle görüştüklerini, Orman Ürünleri ve Isı Yalıtım Ürünleri alanındaki iki fabrikanın inşaatlarının devam ettiğini, Boya Fabrikası ve Kemik Unu Fabrikası’nın üretime başladığını söyledi.

SÜREÇ BAŞLADI

Deri Sanayi’nde 26 Temmuz 2012 tarihinde, sıcak gelişmeler yaşandı. Deri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin altyapı ihale süreci başladı. Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, altyapı ihalesinin 15 Milyon 430 Bin TL’ye mal olacağını söyledi.

KOMUTAN DEĞİŞTİ

Gerede Jandarma Komutanlığı’nda görev değişimi yaşandı. İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Erol Doğan’ın Safranbolu’daki yeni görev yerine başlamasıyla birlikte, Gerede Jandarma Komutanlığı görevine Ankara Merkez Komutanlığı’nda görevli Üsteğmen Bülent Akçadağ atandı.

ÇOK ÇALIŞMAMIZ LAZIM!

04 Ağustos 2012 tarihinde, SBS sınavının tüm istatistiki sonuçları belli oldu. Gerede, geçtiğimiz yıla göre çıtayı yükseltti. 2010-2011 yılı SBS sonuçlarında 9 ilçe arasında 8’inci sırada yer alan Gerede, bu yıl açıklanan rakamlara göre 4’üncü sıraya yükseldi. Sonuç yine de tatmin etmedi.

AÇ AYILAR KÖY BASTI

23 Ağustos 2012 tarihinde, ilçemiz Yakaboy ve Dağkara Köyleri’nde arıcılık yapan köylülerin kovanlarına ve bahçelerine saldıran ayılar tehlike saçtı.

BEN DE MUZDARİPİM

27 Ağustos 2012 tarihinde, Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, ilçe merkezi dışına dökülen çöpten kendisinin de muzdarip olduğunu, bu nedenle çöp konusuna çözüm üretmek için kolları sıvadıklarını söyledi.

TEKKE BARAJI SENEYE

28 Ağustos 2012 tarihinde, AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Gerede ile Dörtdivan sınırına yapılacak Tekke Barajı’nın yapımına 2013 yılında ihalesine çıkılarak başlanacağını söyledi. Barajın yapım tarihi yine her zaman olduğu gibi ilk kez gazetemizden okuyuculara duyuruldu.

GEREDE’YE YENİ ARITMA

29 Ağustos 2012 tarihinde, AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, gazetemize gerçekleştirdiği ziyarette Gerede’ye büyük, modern bir arıtma tesisinin yapılacağını söyledi. Küpçü: “Deri OSB’de alt yapı ihalesini tamamladı ve bunu bir bütün olarak düşünecek olursak Gerede ve çevresinde koku olayını tamamen bitireceğiz.”dedi.

4 YILLIK TAMAM!

Gerede’de 4 Yıllık Üniversite hayali 04 Eylül 2012 tarihinde gerçek oldu. Toplanan YÖK Genel Kurulu, Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Bankacılık ve Finans Bölümü’ne öğrenci alımını onayladı.

Ek kontenjandan Bankacılık ve Finans Bölümü’ne 52 gece öğretimi 52’de gündüz öğretimi olmak üzere bir ay sonra 104 öğrenci alımı yapıldı.

SERİN’LE DOBRA DOBRA

Gerede’de bir dönem Garnizon Komutanlığı görevi yapan ve Yarbaylık rütbesine ulaştığında Gerede için ardına bakmadan emekli olarak Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’na akademisyen olan Emin Serin ile gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Serkan Candan arasında geçen söyleşi ile Serin’in gelecek planları, hayatında siyasetin olup olmayacağı ve projeleri gün yüzüne çıktı.

MENGEN BÜYÜYOR!  

12 Ekim 2012 tarihinde, Mengen ilçesi 4 Yıllık Yüksekokula kavuştu. Gerede ile birlikte neredeyse aynı sayıda öğrenci alımı yapılacak Mengen’e açılan bu 4 Yıllık Yüksekokul’da ek kontenjanla 40 gündüz 40’da gece öğrenimi olmak üzere 80 öğrenci alımı yapılmaya başlandı. Merkez nüfusu 5.036 olan ilçede açılacak yeni bölüm ve atılan büyük adım aynı şekilde büyük mutlulukla karşılandı. 

SANAYİ KALKIYOR

Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, Gerede Sanayi Sitesini kaldırmayı planlıyor. Sanayi sitesinin bulunduğu bölgeden kaldırılması için çalışmalara başlayan Baygın, Sanayi Sitesini, esnafın isteği doğrultusunda belirlenecek şehrin dışında bir güzergaha taşıyacak.

BELEDİYE BİNASININ YIKIMI

ARASTA’NIN ÖNÜNE ALINDI

Gerede’de kentsel dönüşüm hareketinin ilki Çimen Otel ve çevresindeki virane yapıların yıkımıyla hayata geçti. Yaklaşık 1.5 yıl önce başlayan bu dönüşümün ikinci ayağını ise bilindiği gibi Arasta Projesi oluşturuyordu. Ancak Bolu Mimarlar Odası’nın ilgili kurullara şikayeti bu projeyi bir süreliğine şikayet edilen kuruldan gelecek rapora endeksli olarak erteledi. Bu ertelemeden gelecek sonuca bakılmaksızın kentsel dönüşüm hareketinin 3’üncü etabı olan belediye binasının yıkılması Arasta Projesi’nin önüne alındı.

YENİ TOKİ

Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, Bahçelievler Mahallesine yapılan 162 dairelik toplu konutların ardından yeni bir konut yapımı için düğmeye basıldığını söyledi. 162 ailenin ev sahibi olduğu TOKİ Konutlarının ikinci etabı için dört alan belirlendi.

 

OSB’YE 5 FABRİKA

Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Allar, organize sanayi bölgesinde yaşanan son önemli gelişmelerle ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

Allar, OSB’de 5 fabrika inşaatının devam ettiğini, fabrika inşaatlarının tamamlanmasıyla birlikte OSB’de faaliyette bulunan fabrika sayısının 13’e çıkacağını belirtti. Allar ayrıca, Gerede’nin en büyük fabrikası konumundaki Gerkonsan’daki bilmecenin önümüzdeki 1 ay içersinde çözüleceğinin sinyalini verdi. 

SON DÖNEMEÇ

Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, 5.000 metrekare alana yapılacak Büyük Kültür Merkezi’nde sona yaklaşıldığını söyledi. Büyük Kültür Merkezi inşaatına hava şartlarına göre, 2013 yılının Mart yada Nisan ayında başlanılması bekleniyor.

İLK KEZ OLDU

Gerede semaları önceki gün alışılagelmişin dışında bir olayla karşı karşıya kaldı. Keçi Kalesi’nden ilk kez Türk Hava Kurumu Üniversitesi paraşütçüleri tarafından paraşütle atlama yapıldı.

NİHAYET

Çay Bahçesi yeni alıcısı nefes kesen ihaleyle sonuçlandı. Bir önceki ihalelere göre katılım oldukça fazla oldu. İhaleye katılımın fazla oluşuna en büyük etken ise peşinatın kaldırılması oldu. İhaleye 4 isim katıldı. Belediye Başkanı Ömer Baygın’ın başkanlık ettiği Çay Bahçesi ihalesi 10.811,00 TL ile Salih Acar’ın oldu. İhale tam 2 saat 39 dakika sürdü. İhale daha önce 3 kez ertelendi.

Daha satırlara sığmayacak, gazete sayfalarını almayacak onbinlerce belki de yüzbinlerce haber Gerede’de ilk kez gazeteniz Gerede Medya Takip aracılığıyla okuyucularına duyuruldu. Yeni yılda daha güzel haberlerde buluşmak dileğiyle…

BAYRAMDA GEREDE HAVASI NASIL OLACAK?
Gerede ilçemiz için yapılan son hava durumu değerlendirmelerinde ramazan bayramında havanın parçalı bulutlu ve yer yer yağışlı geçeceği belirtildi. Cuma...
GEREKSAN NÖBETÇİ FIRINLARI AÇIKLADI
Gerede ilçemizde ramazan bayramında çalışacak nöbetçi fırınlar belirlendi. Gereksan Ekmek Fabrikası yetkilileri, İçişleri Bakanlığı kararı ile arife ve bayramın 3...
GEREDE’DE KORONAVİRÜS MESAİSİ
Çin’den dünyaya yayılan koronavirüsün 10 Mart 2020 tarihinden itibaren ülkemizde de görülmesi ile birlikte devletin aldığı tüm tedbirleri zamanında uygulayan...
İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN, TÜRKİYE‘NİN KOVİD-19 İLE BAŞARILI MÜCADELESİNİ ANLATTI
İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, Washington Times için kaleme aldığı “Türkiye’nin stratejisi Kovid-19 salgınının seyrini değiştirdi“ başlıklı makalede, dünyanın...
BAYRAM COŞKUSUNA HERKES ORTAK OLDU
Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkusuna konutundan İstiklal Marşı’nı okuyarak ortak oldu. Gerede...
ÖZALP, OKUL SERALARINI İNCELEDİ
Gerede ilçemizde bazı okullarda yürütülen sera çalışmaları öğrenciler olmasa da okul yöneticilerinin bakımı ile sürdürülüyor. Ders aralarında toprakla buluşarak stres...
GEREDE’DE 19 MAYIS COŞKUSU EVLERE YANSIDI
Gerede ilçemizde birçok kişi 19 Mayıs 2020 Salı günü kutlanacak olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı için...
ÜLKÜCÜ GENÇLERDEN YÜRÜYEN MAĞAZA PROJESİ
Gerede Ülkü Ocakları her yıl gerçekleştirdiği bir çocukta sen sevindir kampanyasını bu sene Covid 19 salgını sebebi ile yürüyen mağaza...
KAYMAKAM ÜNSAL’DAN 19 MAYIS MESAJI
Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Gerede Kaymakamı Cengiz...
KAYMAKAM ÜNSAL, KÖYDES TOPLANTISINA KATILDI
Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, 2020 yılı KÖYDES programının yürütülmesi ile ilgili video konferansa katılım sağladı. Toplantıya Bolu Valisi Ahmet Ümit,...
DERİ OSB’DE BİR DİZİ ZİYARETLER YAPILDI
Deri OSB’de fabrikalar yükselmeye devam ediyor. Belediye Başkanı Mustafa Allar üretime başlayacak olan ve temelleri atılan fabrikaları ziyaret etti. Belediye...
ESENTEPEDEKİ ÇİTLER YENİLENDİ
Gerede Belediyesi tarafından Esentepe Mesireliğinde bulunan havuzlu bahçenin eskiyen ve yıpranan ahşap çitleri yenilendi. Koronavirüs nedeniyle piknik yapılması yasak olan...
GÜLER’DEN, ALLAR’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Gerede Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Abdullah Güler, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’a teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Abdullah Güler ifadesinde; “İçişleri...
GÖKTAŞ, ÇİFTÇİLER GÜNÜNÜ KUTLADI
Gerede Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Göktaş, Geredeli çiftçileri unutmayarak 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününde tebrik mesajı yayınladı. Gerede...
GECE YARISI KÖPEK KURTARMA OPERASYONU
Gerede ilçemizde gece yarısı apartman boşluğundan gelen tıkırtılar apartman sakinlerini tedirgin etti. Durumu 155 polis ekiplerine bildiren vatandaşlar asansör boşluğundan...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.