ÖZEL HABER
Çığrılı Medya Grup Kuruluşudur -

BEŞİKTAŞ GEREDE’YE GELİR Mİ?

Kazım Ünlüol
Kazım Ünlüol
 • 23.09.2015

kazım unluol-anaBeşiktaş Gerede’de sosyal tesis kurar mı?

Beşiktaş Gerede’de tesis kurarsa ne olur?

Beşiktaş Gerede’ye gelirse diğer takımlar da böyle bir oluşuma girerler mi?

Bu soruları neden sordum?

Geçtiğimiz aydan bu yana Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün Gerede’ye gelip eğitim ve sosyal amaçlı bir tesisi yapacağı gündemimizdeydi.

Gerede Ticaret ve Sanayi Odası sayın Ersin Kaşka’nın girişimleri ve mahalli yöneticilerimizin de ilgisiyle Beşiktaş başkanı sayın Fikret Orman geçtiğimiz Pazar Gerede’ye gelerek, Rumşah yaylasında Belediye tarafından belirlenen araziyi görüp incelemiş ve böyle bir tesisin kurulabileceği izlemini vermiş.

Üç yıl önce Fenerbahçe’nin Bolu Dağı Topuk Yaylasına gitmiş ve oradaki tesisleri görmüştüm. Hatırlarsınız geçmişte çok canlı olan Bolu Dağı yolundaki konaklama tesislerinin çoğu tünel yolunun açılması nedeniyle kapanmış veya varlığını zor devam ettirir duruma düşmüştü. Yine hatırlarsanız bu olay yıllar önce Gerede’de de meydana gelmişti. Oto yolun çalışmaya başlamasıyla beraber Gerede E5 güzergâhındaki birçok benzin istasyonu ve işyeri kapanmıştı.

Bizim bir şansımız vardı o da Karadeniz, İç Anadolu, Kuzey ve Batı yollarının birleşme noktasında olmamızdı. Ama nedense son yıllara kadar bu imkânı çok iyi kullandığınız da söylenemezdi. Yine iyi kullanamadığımız bir imkân da bu yolların gereği olan konaklama tesislerimizin yetersiz oluşuydu. Fevkalade tabii yapıya sahip olan Gerede’de bir türlü Turizm sektörü canlanmamıştı. Günümüzde bu eksiklik artık iyice fark edilmiş ve mahalli yöneticilerin çalışmaları bu yöne odaklanmış görünüyor. Yaylalarımızın mücavir alan statüsüne girmesi ile şehirleşme nedeniyle terkedilmek üzere olan orman ürünleri ve hayvancılık amaçlı yaylacılık yerini turizm amaçlı yaylacılığa bırakacak gibidir.

Topuk yaylasındaki gözlemime göre yayla yolu girişinden itibaren birçok vatandaş bir şekilde ekonomik gelire sahip olmuş. Tesisler buraya görülür bir canlılık getirmiş.

Şimdi tekrar soruyorum. Beşiktaş Gerede’ye gelirse ne olur?

Yıl 1990 Ankara Kazan’ın nüfusu 5-6 bin civarında, Kızılcahamam’ın nüfusu 6-7 bin civarında. Gerede o yıllarda 14-15 bin nüfuslu. Günümüzde ise Kazan 47 bin, Kızılcahamam 25-26 bin nüfusa sahip. Gerede 24 binlerde sayıyor. Sizce bu neyin işareti?

Akıllı olalım.

Bu son tren olabilir.

Nice bayramların İslam âleminde hayırlara vesile olmasını, tüm insanlığın bu hayırlarla huzura ulaşmasını dilerim.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Fuat BAYRAMOĞLU dedi ki:

  Beşiktaş’ın Gerede’ye gelmesi için herkes seferber olmalıdır. Böyle bir sonuç sadece Gerede’nin değil Bolu’nun da büyük başarısı olacaktır. O nedenle Kazım Beyin ifadelerine katılıyor, kulis faaliyetlerinin artarak sürdürülmesinden yanayım.
  Yıllar önce Gerede’ye Beiktaş takımı kamp için gelmişti. Hocaları Gordon Miln idi. Kaptan ise Rıza çalımbay dı. O şerefe nail olduk. İlkokullar arası yönetiğim bir maçın devre arasında sahada bizleri, öğrencileri tebrik etti. Bu onuru Gerede Yıllar önce hak etmişti.
  beşiktaş inşaallah Geredemie gelir. Bua yürekten inanıyor, Kazım Beye teşekkür ediyorum.

 2. Aslı dedi ki:

  Hocam Beşiktaş hala Gerede’ ye gelir mi? Otel kapanalı 4-5 ay olmuş. Bir hareket, bir çalışma yok!

 3. Aslı dedi ki:

  Hocam hala gelir mi diyorsunuz?

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.