ÖZEL HABER
Çığrılı Medya Grup Kuruluşudur -

GEREDE KÜLTÜR SOSYAL YARDIMLAŞMA DERNEĞİ VE CAFER ALAGÖZ

Gerede sevdamız ortaktır, bu konuda tüm hemşerilerimizle hemfikiriz.

Muhsin Balaban
Muhsin Balaban
  • 07.07.2015

1Gerede sevdamız ortaktır, bu konuda tüm hemşerilerimizle hemfikiriz.

Geredeliler Derneği daha yeni kuruldu bu uğurda emek sarf eden elini taşın altına koyan ne kadar hemşerimiz varsa hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

  Geredeliler Derneği kuruluş aşamasında bana da sosyal medyadan ulaşıldı ve katılmam talep edildi, bizde içinde Gerede olan her konuda olacağımızı beyan ettik ve katıldık. Akabinde de bütün toplantılarına iştigal ettim. Kimisi arandı kimisine mesaj atıldı kimisi de sosyal medyadan gördü. Kimisi her yere açılan pankartlardan bir şekilde haberdar oldu olması için gayret sarf edildi.

İlk toplantıya hemen hemen her kesimden katılım oldu ve büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. İnanın içimde büyük bir birliktelik uyandırdı. Büyük heyecan yarattı bizim aslında ne kadarda kalabalık ve tutucu olduğumuzu gösterdi. Sevdası memleket olan herkese kapısı açık olan bir dernek oldu. Kucaklayıcı ve birleştirici gücünü gösterdi.

Gerede’miz için çok kaliteli ve faydalı olan dernek birçok etkinliğe imza attı ve atmaya da devam etmektedir. Çok güçlü bir sivil toplum kuruluşudur ve iddia ediyorum yakın zamanda çok ciddiye alınan memleket sınırlarımızı açan ciddi söz sahibi olacaktır, yakın zamanda da göreceğiz.

Sn. Dernek Başkanı Cafer ALAGÖZ’ ü çok kısa bir süre önce tanıdım birkaç toplantıya ve etkinliğe katıldım. İçtenliğinden ve samimiyetinden zerre kadar şüphem yoktur. Elini taşın altına koymuş türlü sıkıntılara rağmen büyük bir kalabalığa imza atarak büyük bir güç olduğunu göstermiştir. Gerçekten lider vasfını taşıyan Gerede’mizi en iyi temsil eden bir kişiliktir.

 Yapıcı, bütün eleştirilere açık ve her kesime ulaşan herkesin fikrini alan birlikteliğe önem veren bütün işlerini istişare mantığıyla yürüten bir kişiliktir.

Birçok eleştiri yapılmakta en başta da siyasi bir dernek olduğu söylenmekte, bireysel hareket ediyor  denilmekte ise de  derneğimizin tek amacı birliği bütünlüğü sağlamaktır.

1- Başkanımız siyasi bir partide görev alıyor olabilir, bunda beis yoktur lakin gerek toplantılarda gerek görüşmeler de ben hiç bir yerde siyasi konuşmasına şahit olmadım. Esasında böyle bir durum yoktur, etkinliklere katılan arkadaşlara danışılabilir sorulabilir.

2- Etrafına kendi yakınlarını topluyor eleştirisine gelince; arkadaş bu ülkeyi yöneten Başbakanın Bakanlarını belirlemesi ya da her hangi bir ekip başı olacak bir kişinin ekibini oluşturması çok olağandır, yine de bunu yapmamıştır.

Beni daha yeni tanıdı ve bana ciddi bir görev tevdi etti, ne tanıdığıyım ne yakınıyım ne de bir menfaat ilişkimiz var.

3- Derneği herkese tanıttı bu uğurda gecesini gündüzüne kattı herkese ulaştı ve herkesi dinledi, elinden geldiğince yardımcı oldu.

 Başkanımız bir yola çıktığında önüne çıkan engelleri aşmayı bilir. Çalıdır çırpıdır süpürülür. MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR.

 Gerede Derneği ve Sn. Başkan Cafer ALAGÖZ, memleketimiz için her türlü gayreti sarf ettiğini biliyoruz elini taşın altına koyduğunu biliyoruz, güçlü bir liderlik özelliğin olduğunu biliyoruz, dayanışmaya istişareye önem verdiğini biliyoruz ve bundan ötürü sana minnettarız ve teşekkür ediyoruz.

SAYGIYLA SELAMLIYORUM

SEVDAMIZ HERZAMANKİ GİBİ GEREDE …

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.