ÖZEL HABER
Çığrılı Medya Grup Kuruluşudur -

KUTLU DOĞUM

Mevlüt Özgez
Mevlüt Özgez
  • 28.03.2015

hocaB.H.S ve Selamdan sonra imanımızın ve inancımızın biri de Peygamberlere inanmaktır. Kıymetli ve değerli kardeşlerim efendimizin SAV ve görüntü olarak en son peygamber olsa da yüce Allah’ımızın CC ilk olarak efendimizin nurunu yarattı. Yüce Allah’ımızın CC bir ayeti kerime de size muhakkaka Allah’tan bir nur ve apaçık bir kitap geldi. İşte o Nur efendimizin SAS’dir. Nur demek ışık demek Nur demek aydınlık demek. Nur demek bilgi demek temizleme demek. Putperest gönüllere zalimleşmiş kalplere hainleşmiş büyün vicdanlara rahmeti marifeti bağışlamayı akıtmak demektir. Çünkü Araplar özelikle Kâbe’nin etrafındakiler 14 asır evvel çok çok zalim leştiler. Ta ki bir peygamberi öldürecek kadar hatta soyundan dünyaya gelmiş öz kız evlatları canlı canlı diri diri gömecek kadar canileştiler. İşte o esnada Amine ve Abdullah’tan olma babasının şeklini göremeyen yetim bir nur geldi de etrafı aydınlattı Kâbe’yi koruyan olarak tavaf edenler Allah’a ortak koşanlar Allah’ı bir tarafa atıp putlara tapanlara secde edenler cani cani öz kızını diri gömenler işte o nurdan nasiplenerek melek gibi nurani ve değerli birer zaaflar oldular. Eliyle put yapıp sonra tapan hatta acıkınca yaptığı putu yiyenler öz kızını diri diri gömen hatta kainatın efendisini öldürmeye kalkan Hz. Ömer Peygamberini o İzam AS’lerden sonra dünya kuruldu. Kurulalı yaşayanın tamamının yanında ikinci büyük oldu.

İşte o nurdan oldu hep böyle kıymetli ve değerli dostlar işte şu an o nura yani kainatın efendisi Hz Muhammed Mustafa SAV çok ve çok muhtacız. O nuru kaybettiğimiz an her şey kaybettik demektir. Çünkü cennet bile onsuz açılmıyor. Tövbeler bile onsuz kabul olmuyor. Çünkü Allah CC sevmek ancak Resulü Kibriya Muhammed SAS sevmeye bit at etmeye bağlıdır. Yüce Allah’ımız CC bir ayetinde Muhammed Mustafa’m asla nefesinde konuşmaz. Konuştuğu vah yettiğimdir. Diyerek bizleri ona bağlanmamızı sevmemizi bit at etmemizi emreder. Bir gün bir alimin vaazında şöyle duymuştum. Mevlidi kutlamak bir şeyler okumakla olmaz. Ancak onun yolunu takip etmekle olur. Onun mevlidini okuyan dinleyen sonra ne değişiyor okumak ağlamak takip edilmek değil mi ne faydası olur? Soruyorum sizlere sevdiğimi iddia ettiğimiz kainatın efendisinin kaç tane alameti nişanı var üzerimizde baştan ayağa kadar kendimizi hesaba çekelim üzerimize kaç sünnet var, bereket onun yolundadır. Yüce Allah CC en fal suresinde 33 ayette sen onların içinde bulunduğu müddetçe Allah onlara azap etmez diyerek bizlerin azaptan sıkıntıdan huzursuzluktan kargaşadan kurtulmanın tek yolu onun yolunu sünnetini yapmakla mümkün olduğunu açıklar.

Yine Yüce Allah’ımız C.C bir ayetinde o Peygamberin ne verdiyse hemen alın. Neden engelledi ise hemen vazgeçin. Buyurarak bizlere onun yolunu takip etmemizi emreder. Peki acaba bizler onun bize bıraktığı sünneten kaç tanesini yapıyoruz. Veya terk ediyoruz. Diyerek kendimizi hesaba çekmekle olur. Mevlit kutlamak kitap ve sünnetle yaşayan alimler onun varisleridir. Onun için bu varisler nasıl kutluyorsa bizlerinde öyle kutlamamız lazım bir örnekle 30 yıl evvel cemaatimize Mahmut’çular dendi. Ve o hafta vaazda Mahmut Efendi K.S buyurdu ki bu cemaate Mahmut’çular diyorlar beni çok üzüyor. Çular demek dini değiştirmek demektir. Efendimiz SAS’nin 4 bin küsur sünneti seniyyesi vardır. Şayet şu Mahmut keyfinden dolayı 3 tanesini terkimi görürseniz arkamda namaz kılmayın diye şu altın gibi sözler söyler. Onun için Rabbim bizleri bu zaatlar Mevlidi Şerifi nasıl kutluyorsa bizlerin de öyle kutlamamızın nasip etsin. Hz Muhammet SAS nuruyla nurlanmamızın nasip eylesin. Amin.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.