1 SAVCI, 1 HAKİM ATANDI

featured

gerede'ye atandılarHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun yaz kararnamesinde Gerede’ye 1 savcı ve 1 hakim atanırken, ilçemizden 3 hakim ve 1 savcı ise başka bölgelere tayin edildi.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, 2 bin 664 hakim ve savcıyı kapsayan yaz kararnamesini tamamlanmasının ardından Gerede’ye atanan isimlerde belli oldu.

Edinilen bilgilere göre, adli yargıda atanan bin 800 hakim ve savcının görev sürelerinin dolması, tayin atama talebi, görevde yükselme gibi gerekçelerle yapıldığı öğrenildi.

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Birinci Dairesinin 12/06/2015 tarihli ve 943 sayılı Adlî Yargı Kararnamesi’ne göre Gerede Adliyesi’nde görev yapan isimlerden, Gerede hâkimlerinden Mehmet Ünal, Küçükçekmece Hâkimliği’ne, Gülcan Dede Diyarbakır Hâkimliği’ne, Beytullah Pazar ise Aladağ Hâkimliği’ne atandı. Gerede Cumhuriyet Savcılarından Derya Kıratlı Akçadağ ise Şırnak Cumhuriyet Savcılığı’na  atandı.
Diğer yandan Mudurnu Cumhuriyet Savcısı Ümit Çalışkan ve Sarıoğlan Hâkimi Mehmet Kuruçalı ise ilçemiz Gerede’ye görevlendirilen isimler arasında yer aldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
1 SAVCI, 1 HAKİM ATANDI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir