AKILLI TELEFON KULLANICILARI DİKKAT!

featured

İnsanlar telefonlarını öncelikle iletişim aracı olması için temin etmektedirler. Oysa günümüzde akıllı telefon uygulamaları ile telefon sadece iletişim aracı olmaktan çıkmıştır.

Telefonlar hem internet erişimine sahip, hem oyun oynanan küçük bir cep telefonuna dönüştür. Buda akıllı telefon üretimiyle hız kazanmıştır. Peki akıllı telefon kullanıcıları onları dışarıdan bir gözün rahatlıkla takip edebildiğinden haberdar mı?

Dünyaca ünlü antivirüs yazılımı McAfee’nin kurucusu, akıllı telefonlar hakkın da şok bir açıklamada bulundu. Lasvegasta bilgisayar korsanlığı hakkında verilen özel bir seminere katılan John McAfee bu seminerde akıllı telefonlar için çıkartılan uygulamalar sayesinde telefon sahibinin rahatlıkla gözetlene bildiğini açık açık dile getirdi. Akıllı telefon kullanıcısıysanız telefonunuza indireceğiniz yada satın alacağınız tüm uygulamaların antlaşma koşullarını çok iyi bir şekilde okuyup incelemeniz gerekmektedir. Aksi taktir de kendi elinizde sizi gözetleyecek olan uygulamaları telefonunuza indirmiş olacaksınız. John McAfee akıllı telefon kullanıcılarını uyararak nitelikli olarak en iyi gözetlemenin akıllı telefonlar sayesinde gerçekleştiğini belirterek, ben bütün akıllı telefonlarımı atıyorum diyerek durumun önemi hakkında çok önemli bir vurguya imza attı.

McAfee,  bu konuda Android işletim sistemli telefonlar için uygulama izinlerini takip eden bir başka uygulama geliştirdiğini de belirtti. Her ne kadar bu telefonlar takibe alınmaya çalışsa da şuan için hepimizi takip etme ve gözetleme şansına sahipler. Bunun için Android telefon kullanıcılarının bu uygulamaları kullanmadan önce daha dikkatli olmasını tavsiye ederiz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AKILLI TELEFON KULLANICILARI DİKKAT!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir