ÇİFTÇİYE SERTİFİKALI BUĞDAY TOHUMU

featured

buğdayGerede’de Sertifikalı buğday tohumu başvuruları başladı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, ‘’2015 Yılı hububat tohumu dağıtımı’’ projesi kapsamında Gerede’de sertifikalı buğday tohumu dağıtımı yapılacak.

Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı olan çiftçilerimize kişi başı en fazla 5 çuval olmak şartıyla Flamura-85 ve Bezostaja çeşidi buğday tohumu dağıtımı gerçekleştirilecektir. Tohum almak isteyen çiftçilerin İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne bizzat müracaat ederek başvuru yapmaları gerekiyor.

Konuyla İlgili açıklama yapan Gerede Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mutlu Yıldız, ‘’Amacımız tüm çiftçilerimizin sertifikalı tohumluk kullanmalarıdır. Sertifikalı tohumlukla yapılacak üretim, verimde yüzde 25 artış sağlıyor. Sertifikalı tohum sayesinde üretici, elde edeceği buğday ve diğer ürünlerde yüzde 25 artış sağlayacak. Bunun faydasını üreticimiz çok daha iyi görecek. Yurt dışına ürün satabilmek için çiftçimizin çok çalışması gerekiyor. Kahve köşelerinden bu işin başına geçmeliyiz. Bu gibi bilinçli çiftçilerimizin çoğalmasını istiyoruz. Artık madem ki AB’ye girmeye iddialıyız. O zaman babadan, deden kalma çiftçiliği bırakacağız” şeklinde konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ÇİFTÇİYE SERTİFİKALI BUĞDAY TOHUMU

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir