GEREDE’YE YERLEŞEN SURİYELİ AİLELERE YARDIM

featured

suriyelilere yardımGerede Gönülden Gelenler Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Gerede’ye gelen Suriyeli ailelere yardım etmeye devam ediyor.

Dernek yetkilileri tarafından bir bir tespit edilen Suriyelilerin evlerine ve Gaziantep ve Kilis’teki kamplardan Gerede’ye gelerek sığınan ailelere yardımlar ediliyor.

Suriye’de iç savaştan kaçarak ülkemize sığınan Suriye halkının yardım çağrısına kayıtsız kalmayan Gerede Gönülden Gelenler Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Üyeleri Mukaddes Renkli, Mehtap Demirses Burku ve Başkan Yardımcısı Neslihan Yurt,  Suriyeli ailelere yaşayabilmek için gerekli olan en temel ihtiyaçlar noktasında yardımlar yapıyor.

Gerede’de son günlerde gelerek yerleşen 60 aileye ihtiyaç duyduğu buzdolabı, kanepe, halı, battaniye, yorgan, ocak, mutfak eşyası yardım malzemeleri ile ilgili bir çalışma yapıldı.

Dernek Başkan Yardımcısı Neslihan Yurt, Gönülden Gelenler Derneği bugün, Türkiye’ye savaştan dolayı sığınan Suriyelilerin ikamet etmek için Gerede’ye gelen toplam 60 aileye yaşayabilmek için ihtiyacı olan ev eşyaları ve Ramazan kumanyaları adreslerine teslim ettiklerini kaydetti.

Sivil toplum kuruluşu olarak yaşanan bu dramı görmezlikten gelemeyeceklerinin altını çizen Yurt, “Şehrimizi yaşam alanı seçen Suriyeli kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gözetmeliyiz. Bizim gözettiğimiz kadar varlıklı iş adamlarımızda desteğini veriyorlar vermeye devam etmeliler. Gelen misafirlerimiz yurtlarını, varlıklarını ve her şeylerini kaybetmiş muhacirlerdir. Müslüman’a yakışan onlara misafir severlik göstermektir. Biz kolları kanatları geniş bir neslin evlatlarıyız, bugün komşu ülkemizde yaşananlar karşısında elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Bugün onlar mağdur olabilir yarın biz olabiliriz” dedi.

Gerede Gönülden Gelenler Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği bugüne kadar Gerede’ye gelen 26 aileye gıda ve eşya yardımında bulunduğunu hatırlatan Yurt, ‘’Derneğimiz bundan sonra gelen ailelere de yardımlarımız devam etmesini istiyoruz. Ev taşıyan tayini çıkan yada eşyalarını yenilemek isteyenler eşyalarını derneğimize verebilir. Bizde ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıralım. Zekat ve fitreleriniz de bu ailelere ulaştırabiliriz’’ diyerek derneğe yardım ulaştırmaya davet etti.

IMG_6221

IMG_6229IMG_6222

IMG_6231

manşet

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
GEREDE’YE YERLEŞEN SURİYELİ AİLELERE YARDIM

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir