NUHÖREN KÖYÜ GENÇLERİ SEVİNDİRDİ

featured

Nuhören Köyü gençleri sevindirdiGerede Esentepe Huzur Evi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin bayramın birinci günü sürpriz ziyaretçileri vardı.

Nuhören Köyü gençlerinden oluşan bir grup, bayramı huzurevinde geçiren yaşlılar için anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi.

Nuhören Köyü gençleri Ramazan Bayramını kendileri ve diğer insanlar için farklı bir hale getirebilmek için bir araya gelerek Huzurevi’ni ziyaret ettiler.

Yaşlılara çukulata takdim eden gençler, yaşlılar ile yakından ilgilenip sohbet ettiler. Duygusal anların yaşandığı ziyarette yaşlılarla sohbet eden ve istekleri olup olmadığını soran gençler, bu tür ziyaretleri artık daha sık gerçekleştirerek kendilerini hiç yalnız bırakmayacaklarını ifade ettiler.

Ziyaret sonrası grup adına konuşan Emin Fidan, “Yaşlılarımız hepimiz için değerlidir. Toplumun gelişmesi, gençlerin örnek alması açısından yaşlılarımız büyük önem arz ediyor. Köy gençliği geç kalınmış bir ziyaret oldu. Ne kadar geç kalınmış olsa da güzel şeyler yapmak için asla geç değildir. Güzel bir düşünce olarak kafamızda yer etti. Bayram sabahı köyümüzde geleneksel olarak yaptığımız bayram kahvaltısından sonra hep beraber toplandık. Öncelikli olarak Köyümüzde ve Gerede de bulunan yaşlı, hasta ve kimsesizlerimizi 35 kişiden oluşan gençlerimizle dolaştık. Onların hayır dualarını aldık. Gözlerinde ki sevinci ziyarette bulunan herkesin gördüğüne eminiz. Kimi zaman gözyaşları kimi zaman küçük şakalaşmalar ile duygu yüklü çok yoğun olan bir ziyaret etkinliği gerçekleştirdik. Sonrasın da ise Esentepe Huzur Evi’nde soluğu aldık. Orda misafir olarak bulunan yaşlılarımızın da hayır dualarını almak bizi ziyadesi ile memnnun etti. Gözlerindeki ışıltılıyı görmek gerekir. Tabi ki duygulanıp ağlayanlar ya da sevinç gözyaşı dökenler oldu. Bu her gencin yaşaması gereken bir manzaradır’’ diye konuştu.

Gerede Esentepe Huzur Evi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan yaşlılara halk tarafından yapılan ziyaretler yaşlıların zihinlerinde ayrı bir yer tutacaktır.

Nuhören Köyü gençleri sevindirdi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
NUHÖREN KÖYÜ GENÇLERİ SEVİNDİRDİ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Helal olsun Nuhörenli gençlere gerçekten çok harika bir düşünce ve davranış biçimi
    Tebrik ediyorum hepsini alınlarından öpüyorum

    Cevapla