VERGİ REKORTMENLERİ BELLİ OLDU

featured

vergi rekortmenleri2014 yılı gelir vergisi rekortmenleri belli oldu. Yayınlanan listeye göre Gerede’nin Vergi rekortmeni Nova Orman Ürünleri firması olurken, Bolu genelindeki sıralamada ise ilk 100 firmanın 16’sını  Gerede firmaları oluşturdu.

2014 yılı vergilendirme dönemine ilişkin verilen Gelir Vergisi beyanları sonucunda Bolu genelinde en çok vergi beyan eden ilk 100 mükellefi açıkladı. Açıklamaya göre Gerede’de vergi rekortmeni, 2014 yılı için 1 milyon 456 bin 124,45 lira vergi tahakkuk ettirilen Nova Orman Ür. San. Tic. A.Ş.oldu. Gerede’de istihdam ettiği personel sayısı ve vizyonu ile dünyada adından söz ettiren Nova Orman Ürünleri A.Ş., bu yıl rekortmenler listesinin en tepesinde yer alışıyla üretim hacmini artırdığını kanıtladı.

İl genelinde en çok gelir vergisi ödeyen ilk 100 vergi mükellefinin 13’i Geredeli işadamlarından oluşurken, 27.  Çobanoğlu, 38. Güven Grubu, 44. Efeler Deri Sanayi, 51. Birlik Deri Sanayi, 52. Öz Mizan Deri Sanayi, 55. Fazlıoğlu Deri Sanayi, 60 Bir-Tek Deri Sanayi, 64. Tobo Yapı İnş.Müh.Eml. Tah. San. ve Tic.Ltd.Şti, 69. Modern Deri Sanayi, 81. Arifoğulları Deri Sanayi ve Tic. Ltd.Şti, 82. Çalışganlar Deri Kim. Teks. İnş.San.Tic.Ltd.Şti, 87. Yüksel Nak. Otomotiv Turizm San.Tic.Ltd.Şti. oldu.

Gayrimenkul Sermaye İradı(GMSİ) vergisinde Bolu geneli sıralamada ise ilk 100 firmanın 17’sini Gerede firmaları oluşturdu.

2014 yılı vergilendirme dönemine ilişkin olarak Bolu İl genelinde Vergi Dairesi ve Mal Müdürlüklerine Gelir Vergisi  ve Gayrimenkul Sermaye İradı(GMSİ) İradı Beyannamesi’ne göre ise, 9. Eczacı Mustafa Kuzu, 19. Vedat ZenginDeri ve Kürklü Deri İmalatı, 23. Yunus Nadi Gür Deri ve Kürklü Deri İmalatı, 33. Recep Kemal Çeliksu    Deri ve Kürklü Deri İmalatı, 38. Kemal Birbilener Bakkal ve Market Yap.Per.Tic., 47. Dursun Çakmak Deri ve Kürklü Deri İmalatı, 53 Erol Saraç “Belirli bir mala tahsis edilmiş. mağ.altın ve değerli takıların per.satışı”, 57. İsmail Bayındır Deri ve Kürklü Deri İmalatı, 58. Sadık Ceylanİkamet Amaçlı Bina İnşaatı, 71. Seyit Ali Key Endüstriyel Kimyasalların Toptan Satışı, 74. Erhan Döner Boya,Vernik ve Lak Top.Tic.Deri İmalatı, 77.  Mustafa Zeki Saraç “Belirli bir mala tahsis edilmiş. mağ.altın ve değerli takıların per.satışı”, 78. Rıdvan Metin Kuzu Deri ve Kürklü Deri İmalatı, 81. Eşref Şenol Töngemen Deri ve Kürklü Deri İmalatı, 88. Hüseyin Yıldız Belirli bir mala Tah.Edilmiş Mağ.Hırdavat Malz.El.Aletleri Per.Sat., 93. Ferruh Şen Deri ve Kürklü Deri İmalatı, 99.  Necati Çimen Deri ve Kürklü Deri İmalatı. sırayla Bolu genelinde ilk 100’e  girdiler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
VERGİ REKORTMENLERİ BELLİ OLDU

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir