BAYRAMDA GEREDE HAVASI NASIL OLACAK?

featured

Gerede ilçemiz için yapılan son hava durumu değerlendirmelerinde ramazan bayramında havanın parçalı bulutlu ve yer yer yağışlı geçeceği belirtildi.

Cuma itibariyle Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkili olacağı açıklanırken, Ramazan Bayramı için de uyarılar geldi. Yaz aylarına yaklaştığımız bu günlerde sıcak hava da kendini hissettirmeye başladı. Ancak Meteoroloji’den yapılan son uyarılarla birlikte, yarın tüm yurdun balkanlar üzerinden serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği açıklandı. Vatandaşlar ise hafta sonuna denk gelen Ramazan Bayramı’nda hava durumunun nasıl olacağını merak etmeye başladı.

İşte Gerede ilçemizin yarınki hava durumu ve bayram için yapılan hava durumu değerlendirmeleri:

22 Mayıs 2020 Cuma günü yağmurlu en yüksek 8, en düşük -2 olacak.

23 Mayıs 2020 Cumartesi arife günü sağanak yağışlı en yüksek 8, en düşük -2 olacak.

24 Mayıs 2020 Pazar bayramın birinci günü parçalı bulutlu en yüksek 12, en düşük -2 olacak.

25 Mayıs 2020 Pazartesi bayramın ikinci günü parçalı bulutlu en yüksek 13, en düşük 1 olacak.

26 Mayıs 2020 Salı bayramın son günü yer yer yağışlı en yüksek 12, en düşük 3 olacak.

BAYRAMDA HAVA NASIL OLACAK?

Ramazan Bayramı bu sene 24 Mayıs tarihine denk geliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Ramazan Bayramı öncesinde hava durumu tahminlerini ve uyarıları paylaştı. Meteoroloji’den yapılan son değerlendirmeler göre, Ramazan Bayramı’nda hava sıcaklıkları mevsim normalleri altında seyredecek.

Yurdumuz geçtiğimiz hafta içinde Kuzey Afrika üzerinden gelen sıcak hava dalgasının etkisi altında kaldı. Sıcak hava dalgası nedeniyle yurdumuzun özellikle güney ve batı bölgelerinde hava sıcaklığı mevsim normallerinin 10 ila 13 derece üzerinde seyretmiş ve uzun yıllar Mayıs ayı en yüksek sıcaklık rekorları kırılmıştır.

Yurdumuzda etkili olan sıcak hava dalgasının yarından itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak etkisini kaybetmesi bekleniyor. ülkemizin kuzeybatı kesimlerinden başlayarak Balkanlar üzerinden gelecek serin ve yağışlı sistemlerin etkisine gireceği, Cuma ve Cumartesi günleri ile Ramazan Bayramı boyunca hava sıcaklıklarının yurdumuzun kuzey ve iç bölgelerinde hissedilir derecede (10-15 °C) olmak üzere yurt genelinde azalacağı ve mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
BAYRAMDA GEREDE HAVASI NASIL OLACAK?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir