BELEDİYE GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURDU

featured

Gerede Belediyesi, ramazan ayında çalışmalarını iki katına çıkararak hemşerilerinin ayağına kadar hizmet götürdü. Gerede Belediyesi yaptığı çalışmalar ile hemşerileri arasında gönül köprüleri kurdu.

Gerede Belediyesi ramazan ayı boyunca oluşturulan ekipler tarafından kapı kapı evlere imsakiye dağıttı, yemek götürdü, ihtiyaç sahiplerine erzak kolisi dağıttı.

3000 ADET İMSAKİYE DAĞITILDI

Gerede Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılki ramazan ayında da esnaflara ve vatandaşlara 3 bin adet imsakiye dağıttı. Gerede Belediyesi’nin her yıl yaptırdığı ve büyük beğeni topladığı imsakiyeler 1 gün içerisinde bitti. Belediye tarafından yaptırılan imsakiyelerde koronavirüs tedbirleri kapsamında 14 kural yer aldı.

GEREDE BELEDİYESİ İLE YÜZLER GÜLDÜ

Gerede Belediyesi, koronavirüs salgınından korunmak için ‘evde kal’ çağrısına uyan ve aynı zamanda birinci derecede risk altında bulunan yaşlılara ve evinde yemek yapamayanlar için, aşevinde yapılan yemekleri kapı kapı ulaştırdı.

Gerede Belediyesi Aşevinde hazırlanan sıcak aşlar ramazanın ilk gününden itibaren Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ve Mali Hizmetler Müdürlüğü personeli aracılığı ile sefer taslarında ev ev, kapı kapı ulaştırıldı. Yaklaşık 90 aile kapılarına kadar gelen bu hizmet için başta Belediye Başkanı Mustafa Allar ve Belediye personeline teşekkür etti.

BİN 500’E YAKIN ERZAK KOLİSİ DAĞITILDI

Gerede Belediyesi,  koronavirüs önlemleri kapsamında ihtiyaç sahiplerine yaklaşık 1500 adet erzak kolisi dağıttı. Koronavirüs (covid-19) vakalarında artışların görülmesiyle birlikte önlemler ve denetimler Gerede’de Ramazan Ayında da devam etti. Alınan önlemler ile Gerede’de vatandaşların sıkıntı yaşamaması için Gerede Belediyesi çalışmalarını sürdürdü. Gerede Belediyesi, Koronavirüs (covid-19) salgını sebebiyle geçimini sağlayamayan vatandaşlara yaklaşık 1500 adet erzak kolisi dağıttı.

HAYIRSEVERLERDEN 2 BÜYÜKBAŞ HİBE

Karma OSB’de temeli atılan bir fabrikanın töreninde kesilen 500 kg’lık büyükbaş hayvan, ayrıca İlçede görev yapan doktor ve arkadaşları tarafından 200 kg’lık büyükbaş hayvan Belediye Aşevine hibe edildi. Belediye Mezbahanesi tarafından parçalanıp kuşbaşı ve kıyma olarak 2-3 kg’lık olarak poşetlenen etler ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.

Gerede Belediyesi ramazan ayının son gününde ise aşevinden yemek dağıtımı yapılan ailelere ev ev erzak yardımı yaptı. Sokağa çıkma yasağı başlamadan Belediye aşevinden sıcak aş yardımı yapılan engelli, yaşlı ve ihtiyaç sahibi ailelere ayrıca erzak kolisi ulaştırıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
BELEDİYE GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURDU

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir