BELEDİYE MASKE DAĞITIMINA BAŞLIYOR

featured

Gerede Belediyesi ilçede maske üretimine başladı. Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın talimatıyla kumaş ve diğer hammadde alımının belediye tarafından üstlenildiği maskeler Gerteks firmasının gönüllü işçileri tarafından üretilmeye başlandı.

Üretilen maskeler sterilizasyon yapılarak ilk olarak devlet hastanesi ve sağlık ocakları başta olmak üzere, kamu kurumlarına dağıtıldı. Pazartesi gününden itibaren ise Belediye tarafından oluşturulan ekipler marifetiyle maskeler mahalle mahalle ev ev vatandaşlara evlerinde teslim edilecek.

Konu ile ilgili açıklama yapan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar; “Değerli hemşehrilerim, Allah’ın izni ile aldığımız tedbirler çerçevesinde ilçemizde maske üretimine başladık. Pazartesi gününden itibaren ev ev dağıtımını gerçekleştireceğiz. Bu süreçte maskelerin hammaddesinin temininde bize yardımcı olan ve kolaylık sağlayan Sterilizasyon Medikal Sağlık Firması Sahibi Şükrü Derici abimize, maskelerin dikimi noktasında kesinlikle ücret kabul etmeyiz Belediyemizin ve ilçemizin emrindeyiz diyen Geredeli iş insanları Gerteks Firması Sahipleri Mesut, Ali ve Emrullah Karataşlı kardeşlerime onları yetiştiren bugünlere getiren babaları Belediyemizden emekli Mehmet abimize, gece gündüz gönüllü olarak çalışan kıymetli personeline ilçe halkım adına şükranlarımı sunarım” dedi.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
BELEDİYE MASKE DAĞITIMINA BAŞLIYOR

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir