ERDAL: “HİZMETİ AYAĞA GETİRECEĞİZ”

featured

hizmeti ayağa getireceğizGerede Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü Nuray Emengen Erdal, yapılacak olan yeni hizmet binası ile diğer servis birimlerini de getirerek Geredelilerin Bolu’ya taşınmasını önleyeceklerini söyledi.

Gerede Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü Nuray Emengen Erdal, görevine başlamasının ardından Gerede Kaymakamı ve Gerede Belediye Başkanı’nı ziyaretlerini ve kendisine yapılan nezaket ziyaretlerinin ardından kurum arkadaşlarıyla masaiye başladı.

Gerede’nin küçük ve şirin bir yer olduğunu belirten Müdür Erdal Geredelilere hizmet üretecek olmaktan dolayı mutlu olduğunu kaydetti. Gerede Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü Erdal, Gerede için projeleri arasında olan iş veren servisini getirerek hem Geredelileri Bolu’ya taşınmasını önleyeceğini hem de Bolu’nun yükünü hafifleterek Gerede’de istihdam etmek istediğini açıkladı.

Emengen Erdal, amacının çözüm odaklı çalışmak olduğunu vurgulayarak, ‘’Yeni hizmet binasında işveren servisinin yanında Erhan Çavuş Müdürümün onayıyla işveren servisinin yanında emeklilik servisine de alarak emeklilik maaşını bağlamak istiyorum. Emekli maaşı için Geredeliler Bolu’ya gitmeyecek. Bir durum olduğunda vatandaşımıza Bolu’ya gidin demeyeceğiz’’ dedi.

Gelir testi yaptırın

Emengen Erdal, Genel Sağlık Sigortası işlemleri için Geredelilerin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan gelir testi yaptırmaları gerektiğini  belirterek, yaptıranların mal varlığına göre borcu varsa yada ne kadar ödeme yapması gerekiyorsa belirlenebileceğini kaydetti.

GSS’nin 01.01.2012 tarihinden itibaren devreye girdiğini hatırlatarak, ‘’Gelir testi yaptıranlar gelirine göre ücret öderken gelir testi yaptırmayanlar en yüksekten yapılandırıldı. Gelir testi yaptırdıktan sonra düşebilir de çıkabilir de. Üniversite okuyan öğrenciler için 25 yaşına kadar babasının sigortasından yararlanırken, geçenler için genel sağlık sigortası devreye giriyor. GSS kapsamında yapılandırmadan faydalanmak isteyenlerin Nisan ayının sonuna kadar yaptırmaları gerekir’’ diye konuştu.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar da ziyarete ilişkin, Gerede Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü Nuray Emengen’e görevinde başarılar dileyerek çalışmalarında başarılar diledi. Emengen’e müjdesi olduğunu söyleyen Allar, hizmet binasının ihalesinin gerçekleştiğini 2015 yatırım programına alınıp yılsonuna kadar Milletvekili Fehmi Küpçü’nün de çok büyük çaba ve gayretleri ile yetiştirileceğini ifade etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ERDAL: “HİZMETİ AYAĞA GETİRECEĞİZ”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir