GEREDE OİM, FSC DENETİMİNDEN TAM NOT ALDI

featured

Gerede Orman İşletme Müdürlüğünün FSC çalışmaları denetlendi. FSC FM Baştetkikçisi Prof. Dr. Ahmet Sıvacıoğlu tarafından Gerede’de yapılan FSC denetimlerine İşletme ve Pazarlama Şube Müdürü Nazif Öztürk, Gerede Orman İşletme Müdürü Vasfı Cem Bulut, müdür yardımcıları, orman işletme şefleri ve orman muhafaza memurları katıldı.

Bolu Orman Bölge Müdürlüğünde FSC (Forest Stewardship Council Orman Yönetim Konseyi) belgeli Gerede Orman İşletme Müdürlüğü denetimleri yapıldı.

Denetimler kapsamında, Kastamonu Orman Fakültesi Öğretim Üyesi FSC FM Baştetkikçisi Prof. Dr. Ahmet Sıvacıoğlu vasıtasıyla büro ve arazide olan denetimde iş güvenliği ve sağlığı, çevre ve çevre sağlığı ile izleme programları gözden geçirildi.

Büro çalışması çerçevesinde orman amenajman planları ve haritaları ile birlikte, FSC kapsamında korunan alanlara ait haritalar ve bu alanlarda yapılan gözlemler incelendi. Aynı zamanda üretim bölmelerine ait dosyalar ve Gerede Orman İşletme Müdürlüğünün tüm faaliyetleri hakkında büro da incelemeler ve değerlendirmeler yapıldı.

Değerlendirme toplantısında FSC FM Baştetkikçisi Prof.Dr. Ahmet Sıvacıoğlu açıklamasında; Gerede Orman İşletme Müdürlüğünün FSC çalışmalarındaki organizasyonunu çok beğendiğini prensip, kriter ve göstergelerin tek tek yerine getirilmiş olmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek başta Bölge Müdürü olmak üzere tüm çalışanlara gösterdikleri performans ve öz verili çalışmalarından ötürü teşekkür etti.

FSC Belgelendirme nedir?

FSC belgesi sayesinde; FSC markasını ve etiketlerini kullanma hakkına sahip olarak, ürünlerin yasal ve iyi yönetilmiş kaynaklardan geldiğini gösterebilir, mevcut orman ürünlerinin yasal olması nedeniyle uluslararası tanınma ve prestije sahip olur, gelecek nesillere ormanların sağlıklı bir şekilde devredilmesi sorumluluğunuzu yerine getirmiş olursunuz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
GEREDE OİM, FSC DENETİMİNDEN TAM NOT ALDI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir