GEREDE’DE HELAL SIĞIR JELATİNİ ÜRETİLECEK

featured

Gerede Karma OSB’de faaliyete başlayacak olan helal jelatin üretimini değerlendiren Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar; “Fabrikamız, ilçemiz ve işverenlerimize hayırlı olsun, Karma OSB’de mevcut fabrikaların yanı sıra her geçen gün yeni fabrika inşaatları yükselmeye devam ediyor. İlçemiz için istihdam sağlayan işverenlerimize teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Gerede ilçemizde helal jelatin üretiminin yapılacağı fabrika inşaatının temel atma törenine katılan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, istihdam sağlayan işverenlere teşekkür etti.

Gerede Karma OSB’de helal jelatin üretiminin yapılmasının yanı sıra, üretimin ihracatını da hedefleyen proje kapsamında faaliyete başlaması planlanan fabrikanın temel atma töreni gerçekleştirildi. Hammaddesi ülkemiz deri üretiminin %40’a yakınını üreterek dericilikte söz sahibi olan Gerede’de yarı mamül yarma deri olan Helal sığır jelatinin son yıllarda değerini giderek artırıyor. Proje kapsamında, Gerede Deri İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde Büyükbaş Deri İmalatı yapan 27 deri imalat firmasının kurduğu Tüzel kişilik ile Gebze ve Silivri merkezli Şeker ve sakız üretiminde söz sahibi olan firmaların bir araya gelerek sinerji oluşturduğu tüzel kişilik %50’şer hisse oranları ile Gerede Jelatin Sanayi Ticaret Anonim Şirketi ortak girişimi  Gerede Organize Sanayi Bölgesinde Helal sığır Jelatin tesisi kurmaya karar verdiler. Sektörün kıymetli yan ürünlerinden yarma deri üreticileri ve jelatinin kullanım alanı şekerleme konusunda sektörün öncü firmaları jelatin pazarındaki engin bilgi birikimi ile birlikte güçlü bir sinerji oluşturularak dünyada büyük bir bölümü domuz ürünü olan sektörde dini vecibelerimiz göz önüne alınarak Türkiye’de helal yenilebilir sığır jelatini üretecekler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
GEREDE’DE HELAL SIĞIR JELATİNİ ÜRETİLECEK

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir