GEREDE’DE KORONAVİRÜS TOPLANTISI YAPILDI

featured

Gerede ilçemizde Koronavirüs koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. Çin’in Wuhan kentinde başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı ilçemizde uygulanan tedbirler ve ilave alınacak tedbirleri değerlendirme toplantısı Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal başkanlığında Kaymakamlık Toplantı Salonunda yapıldı.

Toplantıya Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal’ın yanı sıra, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, İlçe Sağlık Müdürü İrfan İlter ve ilgili kurum amirleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasında Kaymakam Cengiz Ünsal; “Dünyanın birçok ülkesinde meydana gelen Koronavirüs (COVID-19) salgını ile ilgili olarak ilçemizde alınması gereken tedbirler ve bu tedbirler kapsamında neler yapabileceğimizi daha ayrıntılı görüşmek üzere bu toplantıyı düzenledik. Sağlık Bakanlığımız konu üzerinde en başından beri titizlikle duruyor, aynı hassasiyeti bizlerde gösteriyoruz. Ülke genelini kapsayan bir dizi önlem alındı. Bu önlemler dâhilinde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Başta okullarımız olmak üzere toplu olarak kullanılan ve bulunulan yerlerin dezenfeksiyon işlemleri devam etmektedir. Halkımız müsterih olsun, gerekli tüm önlemleri alıyoruz. Bütün kurumlarımız bu küresel soruna karşı yapacağı mücadelede; eğitim ve hijyen, halkı bilgilendirme çalışmaları, toplu alan ve mekanların, toplu taşıma araçlarının, okulların, yurtların ve kamu kurumlarının temizliği konularında gerekli bilgilendirme ve çalışmalara titizlikle devam etmektedir. İlçemizde bu kapsamda yürütülecek çalışmalar çerçevesinde gerekli tedbirleri almaya devam edeceğiz” dedi.

Yeni korona virüs hastalığı ve tedbirleri, halkı bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarının değerlendirildiği toplantıda, Sağlık Bakanlığı’nın ve Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda, ilçemizde alınan tedbirler,  bugüne kadar yapılan çalışmalar ve bundan sonra alınması gereken ilave tedbirler gözden geçirildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
GEREDE’DE KORONAVİRÜS TOPLANTISI YAPILDI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir