GEREDE’DE SALEP YÜZLERİ GÜLDÜRECEK

featured

Gerede Orman İşletme Müdürlüğü, Bin metrekare alana 20 bin 280 adet salep fidanının dikileceğini ve bu sayede civar köylerde bulunan vatandaşlara çalışma imkanı doğacağını belirtti.

Gerede Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yöre halkına bitkilerin tanıtımı ve bundan sonra kurulacak olan tıbbi aromatik bitki ağaçlandırma sahalarına anaç fidan temininin sağlanması için tıbbi aromatik bitki (salep) bahçesi oluşturuldu.

Bin metrekare alanda 20 bin 280 adet salep fidanının dikileceğini belirten Gerede Orman İşletme Müdürü Vasfi Cem Bulut dikim çalışmalarında civar köylerde bulunan vatandaşların çalışacağını, bu sayede vatandaşların maddi bir gelir sağlanacağını aynı zamanda arazideki yapılan yatırımları görüp sahiplenmelerinin amaçlandığını ifade etti.

Yapılacak olan ekim çalışmaları sonucunda atıl vaziyette bulunan çıplak arazilerin ağaçlandırılacağını belirten Bulut, bu çalışmaların ilerleyen yıllarda ülke ekonomisine katkı sağlayacağını, yapılacak bakım çalışmalarının da yöre halkı için gelir kaynağı olacağını vurguladı.

Oluşturulan tıbbi aromatik bitki (salep) bahçesi ile orman bitişiğinde yaşayan vatandaşların, odun dışı orman ürünlerinden hem gıda ihtiyacına katkı sağlaması hem de ekonomik gelir elde etmeleri hedeflendi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
GEREDE’DE SALEP YÜZLERİ GÜLDÜRECEK

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir