GEREDE’NİN YENİ MÜHENDİSLERİ GÖREVDE

featured

Orman Genel Müdürlüğünün bin 150 sözleşmeli Orman Mühendisi alımı neticesinde, Gerede Orman İşletme Müdürlüğü’ne ataması yapılan orman mühendislerine orman idaresi ve planlama konularında eğitim verildi.

Eğitime Bolu Orman Bölge Müdürlüğü Orman İdaresi Planlama Şube Müdürü Güven Gültekin, Gerede İşletme Müdürü İsmail Dilek, Aktaş Orman İşletme Şefi Süleyman Aykut Tonyalı ve göreve yeni başlayan orman mühendisleri katıldı.

Eğitim, büro eğitimi ve arazi eğitimi olarak iki aşamada verildi. Öğleden önce, Orman İdaresi ve Planlama Şube Müdürü Güven Gültekin, amenajman planlarının okunması, yıllık eta tespitleri, bakım, seçme ve O.Ü.H.E uygulamaları, uygulamalarda dikkat edilecek hususları ve 295 Sayılı Tebliğ uygulamalarını işletme müdürlüğü toplantı salonunda anlattı.

Eğitimin öğleden sonraki ikinci bölümünde ise, Aktaş Orman İşletme Şefliği 187 nolu bölmesinde, bakım damgasının nasıl yapılacağı, nelere dikkat edilmesi gerektiği ve damga teknikleri uygulamalı olarak şube müdürü tarafından anlatıldı ve eğitim sona erdi.

Gerede Orman İşletme Müdürü İsmail Dilek, bilginin güç olduğunu, eğitime önem verdiklerini, her fırsatta eğitimlere devam edileceğini belirterek bu eğitimlerle göreve yeni başlayan orman mühendisi arkadaşların güzel bir meslek hayatı geçirmelerinin hedeflendiğini ifade etti.

 

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
GEREDE’NİN YENİ MÜHENDİSLERİ GÖREVDE

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir