HASTANE KARANTİNAYA ALINDI

featured

hastaneGerede Devlet Hastanesi Acil Servis Bölümü “Mers virüsü” şüphesiyle dün karantinaya alındı. Mers şüphesi taşıyan 64 yaşındaki Dörtdivan nüfusuna kayıtlı S.Ş. adlı bayanın burada yapılan tetkiklerin ardından, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Enfeksiyon Hastalıkları Ünitesi’ne sevk edildiği belirtildi.

Alınan bilgiye göre, 64 yaşındaki S.Ş. ateşi yükselince ve ardından öksürük ve burun kanaması başlayınca, aile bireyleri tarafından Gerede Devlet Hastanesi Acil Servis Bölümü’ne getirildi. Hac vazifesini yerine getirerek yaklaşık 8 gün önce Türkiye’ye dönen S.Ş.’nin, yüksek ateşi olması sebebi ve hac görevi sırasında Suudi Arabistan’da yaygın görülen “Mers virüsü” kapmış olabileceği şüphesi üzerine, hastanenin “Kırmızı Alan” olarak adlandırılan acil servis bölümü karantinaya alındı. Hastane personeline ve hastalara önlem olarak maske dağıtıldı. Mers şüphesi taşıyan bayanın tetkikleri yapılınca şüphe amacıyla Enfeksiyon Hastalıkları Ünitesine sevk edildi.

S.Ş. daha sonra “Karantina kabini” olarak da adlandırılan özel sedye ile ambulansa alınarak, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Enfeksiyon Hastalıkları Ünitesine sevk edildi. S.Ş.’nin hastanede izole edilmiş bir odaya yerleştirildiği öğrenildi.

Bayanın son durumuyla ilgili gerekli tahlillerin yapılıp Ankara’ya gönderileceği öğrenilirken Gerede Devlet Hastanesi’ndeki karantina alınan bölge dezenfekte edilerek yeniden açıldı.

Gerede Devlet Hastanesi’nin “Mers virüsü” şüphesiyle gelebilecek hastalara anında müdahale edebilmek için daha önceki dönemlerde tatbikat yapıldığını belirtmiştik.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
HASTANE KARANTİNAYA ALINDI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir