HAYDİ BİSMİLLAH!

featured

tanıtım ak partiAK Parti 26. Dönem Bolu Milletvekili Adayları Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü ve Fatih Metin, düzenlenen görkemli tören ile kamuoyuna tanıtıldı. AK Parti’yi Bolu’da zafere taşıyacak üç aday, “Gücüne güç katmaya geldik, Bolu’da 3-0 yapmaya geldik. Tanju’yu sandığa gömmeye geldik” sloganları eşliğinde partinin üst kademesiyle birlikte basın mensuplarına poz vererek zafer yemini etti.

01 Kasım’da yeniden Bolu’da 3-0 ve Türkiye’de yeniden tek başına iktidarı hedefleyen AK Parti, 26. Dönem Bolu Milletvekili Adaylarını tanıttı.

3 Ekim Cumartesi günü İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü salonunda gerçekleşen ve saat 12.00’de başlayan programa Bolu’nun dört bir yanından gelen parti teşkilatları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve halk yoğun ilgi gösterdi.

Programın gerçekleştiği salonun dört bir yanı Türk bayrakları ve AK Parti bayrakları ile donatılırken, AK Parti’ye destek vermek Sakarya’dan gelen Türkiye Kuvayi Milliye ve Mücahitler Derneği Sakarya Şube Başkanı Muzaffer Coşkun ve Başkan Yardımcısı Hidayet Yılmaz’da Sayer’da adayların hemen arkasındaki koltuklarda yerlerini aldı.

  1. dönem Milletvekilleri Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü ve Fatih Metin’in teşkilatların ve halkın önüne çıktığı program, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı, ardından protokol konuşmalarına geçildi.

DOĞANAY: ‘HAYDİ BİSMİLLAH’

Eylül ayında kutsal topraklara giden ve Hac görevini tamamlayarak 2 gün önce ülkeye dönen İl Başkan Vekili Nurettin Doğanay, ayağının tozuyla bir konuşma yaparak teşkilatlara önemli mesajlar verdi. Doğanay, şehitler için salondakilerden dua etmelerini isteyerek başladığı konuşmasında, ‘Haydi Bismillah’tan rahatsız olan CHP’yi hedef alarak “Evet, ben bugün konuşmama malum zihniyete inat, milletin değerlerine saygı duymayanlara inat, ‘Haydi Bismillah’ diyerek başlıyorum” dedi. Doğanay’ın bu sözleri büyük destek aldı.

“SORUMLULUK ALMAYANLARI YARIN TARİH YARGILAYACAKTIR”

Seçimlerin AK Parti kadrolarının en büyük imtihanı olacağını belirten İl Başkan Vekili Nurettin Doğanay, “29 gün sonra yeniden bir genel seçim yaşayacağız. 1 Kasım Genel Seçimleri, Kurtuluş Savaşı’ndan sonra bana göre vereceğimiz en büyük mücadeledir. Bu mücadele de AK Parti kadrolarının en büyük imtihanı olacaktır. O nedenle bizler bu taşın altına kolumuzu değil, bedenimizi koymalıyız.  Koymayanları, sorumluluk almayanları yarın tarih yargılayacaktır” dedi.  AK Parti’nin girdiği tüm seçimlerden başarıyla çıktığını belirten Doğanay, 1 Kasım seçimlerinde de Türkiye’de tek başına iktidar olacağını ve Bolu’da 3’te 3 yapacağını söyledi.

Doğanay, teşkilatlara çağrıda bulunarak, şunları söyledi:

“29 GÜN ‘ÖLÜM HARİÇ’ HER ŞEY YASAK”

“Tüm arkadaşlarıma sesleniyorum: Gün, şahsi beklenti ve düşüncelerden arınıp 29 gün boyunca ‘ölüm hariç’ her şeyin yasak olduğu bir gündür! Çünkü iç ve dış mihrakların, Paralelin,  eli kanlı çetelerin 78 milyonun kardeşliğine kurşun sıktığı bu dönemde Türkiye’nin AK Parti’ye ihtiyacı vardır. Aldığım sorumluluk gereği, tüm teşkilatlarımızı, bugüne kadar çeşitli kademelerde görev yapan herkesi seçim bitene, sandıklar açılana kadar 7 gün 24 saat seferberliğe çağırıyorum. 1 Kasım kırılma noktasıdır ve herkes üzerine düşen görevi yerine getirmelidir.”

METİN: “2 KEZ BAŞARDIK, YİNE BAŞARACAĞIZ”

Gençlik kolları üyelerinin “Gücüne güç katmaya geldik, Bolu’da 3-0 yapmaya geldik. Tanju’yu sandığa gömmeye geldik” sloganları eşliğinde sahneye çıkan 2.sıra Milletvekili Adayı Fatih Metin’de pozitif enerjisiyle bütün salondakileri coşturdu. “Alnımız açık, başımız dik çünkü biz AK Partiliyiz” diyen Fatih Metin, tüm teşkilatların 1 Kasım’a kadar özverili bir şekilde çalışmalarını ve Bolu’da çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmamaları istedi. Metin, ülkenin ve milletin geleceği için tüm teşkilat üyelerinin vebal taşıdığını söyleyerek, “Biz bu yükü beraber taşımak zorundayız. Allah’ın izniyle biz 2 kez bunu başardık. 2 defa Bolu 3-0 yaptı, sizlerle beraber yine başaracağız”  diye konuştu.

KÜPCÜ:  “ASKER VE POLİSİN YETKİSİNİ ARTTIRMAYA KALTIĞIMIZDA CHP-HDP BİRLİKTE EYLEM YAPTI”

 TBMM Divan Kâtip Üyesi ve 2. sıra Milletvekili Adayı Fehmi Küpçü’de yaptığı konuşmada CHP ve CHP’li Tanju Özcan’ı hedef aldı. AK Parti olarak gücünü milletten aldıklarını söyleyen Küpçü, şunları söyledi:

“Cihan şahit olsun ki; bugüne kadar gücümüzü sadece milletimizden aldık. Aziz ve Necip olan milletimizden, onların değerlerinden oluyoruz. Siz (CHP) bu millet üzerinden siyaset yapmadınız, değerlerini yok saydınız. Alevi kimliği üzerinden, Kürt etniği üzerinden siyaset yaptınız. Milleti asla merkeze koymadınız. Terörle mücadele konusunda, İç Güvenlik Yasası hakkında sayın milletvekilimle birlikte 1 buçuk ay boyunca AK Parti olarak uğraşırken, devletin TOMA’sını yakanlara, yüzünü kapatıp Molotof atanlara, polise demir bilye atanlara karşı askerin ve polisin yetkilerini arttırma çalıştığımızda siz ise HDP ile bir araya gelerek eylem yaptınız. Bolu sokaklarında HDP ile beraber yürüyenler, eli kalkmayan ey CHP’liler, ey CHP’li vekil yüreğin yetiyorsa bunları da söylesenize, Biziz desene!”

ERCOŞKUN: “FEHMİ KÜPÇÜ VE FATİH METİN KARDEŞİMLE BU DAVAYI OMUZLAMA DEVAM EDECEĞİZ”

Milletvekili ve 1.sıra Adayı Ali Ercoşkun’da yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajı verdi. 1 Kasım seçimlerindeki hedeflerini ortaya koyan Ercoşkun, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Allah’ın izni ile Bolu’da 3-0 yapabilecek gücümüz var. El ele, kol kola, omuz omuza bu yükü kaldıracağız. Bunu başaracak sizler gibi yol arkadaşlarımız var. 4 yıldır birlikte görev yaptığım Fehmi Küpçü kardeşimle, il başkanlığı, milletvekilliği yapan ve biz milletvekilliği yaparken en iyi bakan yardımcılığı görevi yapan Fatih Metin kardeşimle bu davayı omuzlamaya devam edeceğiz.

“İSİMLER FANİDİR, BAKİ OLAN DAVADIR”

AK Parti’de isimlerin hiç ama hiç önemi yoktur.  Hazreti Adem’den bugüne kadar nice insanlar geldiler, kondular ve göçtüler. Mezarlıklar isimleri unutulmuş, bedeni çürümüş, topraktan geldiği gibi toprağa karışmış nice insanlar. Milyarlarca isim kayboldu gitti; ancak Hz. Adem’den başlayan iyinin ve kötünün mücadelesi insanlık tarihi boyunca devam etti. İsimler fanidir, Baki olan davadır. Biz hak davanın neferleriyiz. Allah’a hamdolsun bu dava dimdik ayakta durmaya ve güçlenerek yoluna devam ediyor. Safını cesaretten yana belirleyenler bugün izzetleriyle, şerefleriyle ve haklı gururlarıyla buradalar. Ama içimizden ve dışımızdan vatana ihanet, davaya ihanet içinde olanlar, sadece ben diyerek nefislerinin esiri olanlar vakti saati geldiğinde inanıyorum ki çöplüğün içerisinde yerlerini alacaklar.”

Toplantı, yapılan konuşmaların ardından 3 adayın ve parti üst kademesinin sahneye davet edilerek basın mensuplarına zafer pozu vermesi ile sona erdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
HAYDİ BİSMİLLAH!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir