“İCAZET MERASİMİ VE KUR’AN ZİYAFETİ”

featured

hafızlık icazetGerede Müftülüğü, 14 Ağustos Cuma günü saat 10.00 Yeni Cami’de Erkek Kur’an Kursunda hafızlıklarını tamamlayan hafızlara ve 14.30’da Hocazade Kemaleddin Efendi Yatılı Kız Kur’an Kursu’nda hafızlıklarını tamamlayan hafızlara, Melih Gökçek Kül-tür Merkezi’nde “İcazet Merasimi ve Kur’an Ziyafeti” Programı düzenlenecek.

Halkın ve protokolün davet edildiği her iki program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayacak. Daha sonra İlçe Müftüsü Hasan İzmirli’nin yapacağı açılış konuşmasından sonra İl Müftüsü İzani Turan hafızlara seslenecek. Konuşmaların ardından Hacı Bay-ram Veli Camii İmam Hatibi Yunus Koçan ve Zincirli Camii İmam Hatibi Selami Seçgin’in karilerinin ardından hafız öğrencilere ödülleri verilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanı Doç. Dr. İsmail Karagöz’ün yapacağı dua ve konuşmanın ardından program sona erecek.

Hocazade Kemaleddin Efendi Yatılı Kız Kur’an Kursu’nda hafızlıklarını tamamla-yan hafızlara yapılacak program ise 14.30’da Melih Gökçek Kültür Merkezi’nde düzenlenecek. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayacak.

Daha sonra İlçe Müftüsü Hasan İzmirli’nin yapacağı açılış konuşmasından sonra İl Müftüsü İzani Turan hafızlara seslenecek. Konuşmaların ardından Halime Tuncel, Ha-tice Büşra Türkcan Çiftçi ve Mahinur Hakikatoğlu Kur’anı Kerim tilaveti sunacak. Akabinde hafız öğrencilere ödülleri takdim edilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı Ankara Müftülüğü Baş Vaizi’nin yapacağı duanın ardından program sonra erecek.

Her iki programa tüm Geredeliler davetlidir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“İCAZET MERASİMİ VE KUR’AN ZİYAFETİ”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir