KARMA OSB’DE YENİ YATIRIMLAR ÇOĞALIYOR

featured

Gerede Karma Organize Sanayi Bölgesinde her geçen gün fabrika sayısı yükselmeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda temeli atılan fabrikada çalışmalar ise hızla devam ediyor.

Deri OSB’de hali hazırda üretim yapan fabrika sahipleri, yeni bir istihdam alanı için Karma OSB’de geçtiğimiz aylarda temel atma töreni gerçekleştirmişti. Temel atma töreninin yapıldığı gün itibariyle inşaat çalışmalarına başlanan jelatin fabrikasında çalışmalar hızla devam ediyor. Fabrika üretim aşamasına geldiğinde ilçede ciddi istihdam sağlayacak.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar; “Göreve başladığımız 2014 yılında 4 fabrika olan Karma Organize Sanayi Bölgesinde bugün 18 fabrika mevcutken bunun üzerine her geçen gün yenileri eklenmeye devam ediyor. Fabrika yöneticileri Deri Organize Sanayi Bölgesinde istihdam konusunda çok güzel işlere imza attılar. Karma Organize Sanayi Bölgesinde ise inşaatı devam eden fabrikaları bittiğinde yine büyük bir istihdam sağlayacaklar. İlçemize yaptıkları yatırımlardan dolayı kendilerine teşekkür ederim. Biz, sanayicilerimiz konusunda çok hassasız, ilçemizin menfaatleri doğrultusunda yapılan her türlü yatırıma açığız” dedi.

Fabrikanın yapımı tamamlandığında en az 150 kişinin istihdam edilmesi planlanıyor. Fabrika, dünyada gıda sektöründe çok yoğun kullanılan jelatin üretecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
KARMA OSB’DE YENİ YATIRIMLAR ÇOĞALIYOR

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir