KAYMAKAMDAN KONTROL NOKTALARINA ZİYARET

featured

Trafik Haftası dolayısıyla Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, polis ve jandarma kontrol noktalarını ziyaret ederek ekipler ile bir araya geldi.

Her yıl Mayıs ayının ilk haftası kutlanan Trafik Haftası münasebetiyle Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, İlçe sınırları içerisinde bulunan polis ve jandarma kontrol noktalarını ziyaret etti. Ziyarette Ünsal’a İlçe Emniyet Müdürü ile İlçe Jandarma Komutanı eşlik etti. Ünsal, kontrol noktalarında sürücülere Trafik Haftası münasebetiyle hazırlanan broşürleri dağıttı ve onlardan trafik kurallarına uymaları konusunda hassas olmalarını istedi.

Kaymakam Ünsal yaptığı konuşmasında; “Her yaştan vatandaşımızın dikkatini trafik ve trafik güvenliği konusunu üzerine çekerek, vatandaşlarımızda trafik bilinci oluşturmak için, her yıl Mayıs ayının ilk Cumartesi günü ‘Karayolu Trafik Güvenliği Günü’ bugünü takip eden hafta ise ‘Karayolu Trafik Haftası’ olarak kutlamaktayız. Karayolu Trafik Haftası münasebetiyle İlçe Emniyet Müdürlüğümüz, İlçe Jandarma Komutanlığımız trafik birimleriyle polis ve jandarma kontrol noktalarında bir aradayız. Buradaki temel amacımız, vatandaşlarımızın trafik kullarına daha fazla uymalarını sağlamak ve trafik kazalarını en aza indirebilmektedir. Hedefimiz her yıl bir önceki yıla göre trafik kazalarının daha aşağı seviyelere indirilmesi ve tamamıyla ortadan kaldırılmasıdır. Ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarımızın en asgari seviyelere indirilmesi hepimizin ortak arzusudur. Özellikle sürücülerimizin ve yayalarımızın trafik kurallarına uyması büyük önem taşıyor. İçişleri Bakanlığımızın trafik güvenliği ile ilgili son yıllarda çok önemli çalışmaları söz konusudur. Gerede olarak da bütün birimlerimiz bu çalışmaların hayata geçirilmesi için büyük bir özveriyle gayret içerisinde faaliyetlerine devam ediyor. Amacımız; kazasız bir şekilde trafik de yolculuk edebilmektir. Bu amaçla herkesi trafik kurallarına uymaya davet ediyoruz. Emniyet Kemerlerimizi bağlamaya, hız limitlerine uymaya, araç kullanırken telefonla görüşme yapmamaya dikkat edilmesini istiyoruz. Özellikle koronavirüs salgını nedeniyle sosyal yaşamımızın olumsuz etkilendiği ve çoğu zamanımızı evlerimizde geçirdiğimiz bugünlerde de trafik kurallarını aklımızdan çıkarmayıp, insan hayatının bir anlık dikkatsizlik ve duyarsızlık sonucu yitirilemeyecek kadar değerli olduğunu unutmamalıyız.

Karayollarımızda güvenliğin sağlanması için gece gündüz demeden, yüksek bir görev bilinciyle vazifelerini yerine getiren tüm personelimize teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
KAYMAKAMDAN KONTROL NOKTALARINA ZİYARET

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir