SERVİS SÜRÜCÜLERİ BİLGİLENDİRİLDİ

featured

Servis sürücüleri bilgilendirildi (1)Gerede’de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliği kapsamında ve Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünün hazırladığı program doğrultusunda okul servis şoförlerine eğitim düzenlendi.

Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliği kapsamında, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından taşıma kapsamındaki Okul Servis Sürücülerinin uyacakları kurallar ve gösterecekleri davranışlar ile ilgili eğitim gerçekleştirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Camcı, taşıma merkezi okulların müdürleri ve servis sürücülerinin katıldığı eğitimin birinci bölümünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çeşitli etkinlikler, videolar, sunular ve sinevizyon gösterileriyle sürücülere mevzuat, örnek davranış ilkeleri, ilk yardım ve iletişim konularında eğitim verildi. Eğitimin ikinci bölümünde ise servis denetimleri, uyulacak kurallar vb. hakkında bilgilendirme yapıldı.

Eğitimde genel olarak, geleceğimizin teminatı olan çocukların güvenle okullara erişiminin sağlanmasına ve toplum yararına konulmuş olan kurallara riayetin gerekli olduğuna vurgu yapıldı. Sürücülerin insan canı taşıdığı, öfkelerini kontrol etmeleri gerektiği, kendilerine “şoför amca” dedirtmeleri gerektiği, öğrencilere örnek olmaları gerektiği anlatıldı.

Araç şoförlerinin olumsuz örnek oluşturacak davranış modelleri; kılık kıyafeti, araç içerisinde yüksek sesle konuşma, cep telefonu ile konuşma, yüksek sesle müzik dinleme, sigara, alkol vb. kullanımı konularında bilgi verdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Camcı, servis sürücülerine kılık kıyafet, kişisel hijyen ve kişiler arası iletişime gereken hassasiyeti göstermeleri gerektiğini vurgularken, öğrencilerin görebileceği şekilde ve yerde birkaç kitap bulundurmaları tavsiyesinde bulundu.

Servis sürücüleri, eğitimin çok faydalı geçtiğini ifade ettiler ve soru cevaplarla eğitim programı sona erdi.

Servis sürücüleri bilgilendirildi (2)

Servis sürücüleri bilgilendirildi (1)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
SERVİS SÜRÜCÜLERİ BİLGİLENDİRİLDİ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir