ÜRETİMİ PROFESYONELCE YAPILACAK

featured

Üretimi profesyonelce yapılacakÇiçek Toprağı Üretimi, bilimsel ve teknik anlamda yapılacak.

Yeniçağa Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünün ‘Çiçek Toprağı Üretimi’ meslek dalının 3308 sayılı Çıraklık ve Meslek Eğitimi Kanunu kapsamına alınması yönünde bir toplantı yapıldı.

Bolu Valiliği İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nca yapılan toplantıda Yeniçağa Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün Çiçek Toprağı Üretimi meslek dalının 3308 sayılı Çıraklık ve Meslek Eğitimi Kanunu kapsamına alınması yönünde bir toplantı yapıldı. Toplantı kapsamında çıraklık eğitimi yapılan 165 meslek dalına 166. Olarak Çiçek Toprağı Üretimi meslek dalının Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nce alınması kararlaştırıldı.

Toplantıda Gerede ve Yeniçağa ilçeleri olmak üzere ülkemizin dört bir yanında Çiçek Toprağı Üretimi yapan tüm toprak üreticilerine yönelik olarak, bu sektörde çalışan tüm işçilerin bundan böyle işçi olarak değil, birer mesleki eğitim öğrencisi olarak anılması, mesleki eğitim merkezlerinde öğrenci olarak eğitildikten sonra kalfalık ve ustalık belgelerini alarak Çiçek Toprağı Üretimini bilimsel ve teknik anlamda yapılması görüşüldü.

Toplantıda ayrıca, Çiçek Toprağı Üretimi meslek dalının Çıraklık Eğitimi uygulaması yapılan mesleklere ilaveten 3308 sayılı Çıraklık ve Meslek Eğitimi Kanunu kapsamına alınması yönünde Bolu İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun M.E.B hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne teklif edilmesi yönünde uygun görüşlerini bildirmişlerdir.

Toplantıya Vali Yardımcısı Nurullah Ertaş, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, İşkur Müdürü İsmail Yalçın ve Bolu Esnaf Odaları Birliği Başkanı Tahir Gayret’in Yeniçağa Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Doğan Yüksel, Çiçek Toprağı Üreticisi ve Sektör Temsilcisi Yeniçağa ve diğer ilçelerde Çiçek Toprağı Üretimi yapan İbrahim Acar, mesleki ve teknik hayatından sorumlu daire amiri katıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ÜRETİMİ PROFESYONELCE YAPILACAK

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir