YAYALARA ÖNCELİK, HAYATA SAYGI DURUŞU

featured

Gerede’de, “Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu” uygulaması kapsamında şerit boyama etkinliği gerçekleştirildi.

Seviller Mahallesindeki MZ. Güzelce İlkokulu önünde Gerede Kaymakamı Cengiz Ayhan’ın katılımıyla düzenlenen etkinlikte, polis ekiplerince öğrencilere trafik kuralları anlatıldı. Etkinliğe Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Nizami Özalp’te katılım sağladı.

Öğrenciler, ellerinde “Bu yolda hep birlikteyiz”, “Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz”, “Hızını azalt ömrünü uzat”, “Öncelik hayatın öncelik yayanın” yazılı dövizlerle, protokol üyeleri ile birlikte okul önündeki yaya geçinden yolun karşısına geçti.

Gerede Kaymakamı Cengiz Ayhan, Belediye Başkanı Mustafa Allar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Nizami Özalp daha sonra öğrencilerle birlikte yaya geçidini boyadı.

Etkinlikte açıklamalarda bulunan Kaymakam Ayhan, düzenlenen etkinliğin temel amacının yaya güvenliği olduğunu söyledi. Projeyle kamuoyunda yaya önceliğiyle ilgili algı oluşturmayı hedeflediklerini aktaran Ayhan; “Özellikle karayolları trafik kanunu son zamanlarda yayalarla ilgili işaret varsa orada sürücülere artık ciddi yükümlülükler yüklüyor. Öncelik yayanın. Yani bir kaldırım olan bir yerde öncelik yayanın ve kırmızı işaretlerle işaretlenmiş boyanmışsa öncelik yayanın” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
YAYALARA ÖNCELİK, HAYATA SAYGI DURUŞU

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir