ÖZEL HABER
Çığrılı Medya Grup Kuruluşudur -

BİR MÜMİNİN HZ. PEYGAMBERE KARŞI GÖREVLERİ

Hasan İzmirli
Hasan İzmirli
  • 11.04.2015

hasan izmirliAllah Telala, O’na İman etmemizi, itaat etmemizi, ittiba etmemizi, salât ve selam etmemizi, O’nu sevmemizi, en güzel örnek kabul etmemizi, bizim için rahmet olduğunu bilmemizi ve çağrılarına icabet etmemiz gerektiğini vazife olarak vermektedir.

Sevgili Peygamberimiz (sav)’e Salât ve Selam Getirmenin Önemi

Ahzab Süresi 33/56:Şüphesiz Allah ve melekleri Peygambere salât ediyorlar. Ey İman edenler! Siz de ona salât edin, selam edin. Peygambere Allah’ın salât etmesi, rahmet etmesi; meleklerin salât etmesi, şanının yüceltilmesini dilemeleri; müminlerin salat etmesi ise, O’nu sevmeleri, yüceltmeleri, övmeleri ve dua etmeleri anlamına geliyor.

SELAM: Dünyevi ve ebede kurtuluşa delalet eder, cennete girenler selam sözüyle karşılanırlar. Netice itibariyle selam; tüm kalbinizle ruhunuzla onunla işbirliği içinde olun. O’nun örnek ve önder kişiliğine teslim olun. Tebliğ ettiği mesajlarına karşı gelmekten sakının ve bu ilkelere samimiyetle uyun. Peygambere salât ve selam getirmek mümin için farzdır.

Salât ve Selam: Kalp, söz ve icraat ile gerçekleşir.

Müminler, O’na iman ederek kalp ile ona salât ve selam ederler. Bu imanlarını açıktan ifade ederek dil ile ona salât ve selam ederler. Onu canından çok sevip onun uğruna canlarını, mallarını ve ömürlerini vermek suretiyle iz ve fiil ile O’na salât ve selam ederler.

Değerli Kardeşlerim!

Yüce dinimiz İslâm’ın inanç, ibadet ve ahlâk prensipleri konusunda halkımızı doğru bilgilendirmeyi, manevî ve ahlâkî değerlere bağlılığı artırmayı amaç edinen                                  Diyanet İşleri Başkanlığımız her yıl Kutlu Doğum Haftasında önemli bir konuyu gündeme taşımakta ve insanlığın idrakine sunmaya çalışmaktadır. Bu yıl “Kutlu Doğum Haftası” temasını “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” olarak belirlemiştir.                             “Kutlu Doğum Haftası” ülkemizde 1989’dan bu yana kutlanmaktadır.

Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı”  bilincini halkımızla paylaşmak adına Gerede Müftülüğü olarak “Kutlu Doğum Haftasının” ilçemizde dolu dolu geçmesini arzuladık. Bütün okul ve kurs öğrencilerimize yönelik, “Hafızlık, 40 Hadis ve Bilgi Yarışması”, konferanslar, vaazlar, mevlit programı, ikramlar, öğrencilere hediyeler, ziyaretler vs. hepsi birliktelik ruhumuzu pekiştireceğine inanıyoruz.

Sevgili Peygamberimizin Kutlu Doğumu,  birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, sevgi ve kardeşliğimizin derinleşmesine, birlikte yaşama kültür ve ahlakımızın zenginleşmesine vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum.

Yine bu vesileyle, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (SAV)’ in kutlu doğumunun, aziz milletimizin birlik ve beraberliğine, cennet vatanımızın bölünmez bütünlüğüne, İslâm Âlemi’nin samimi kardeşliğine, bütün insanlık âleminin hidayetine, hepimizin O’nun yüce ahlakı ile ahlaklaşmamıza vesile olmasını diliyor,

 Kutlu Doğum Haftamızı en kalbî duygularımla tebrik ediyor; manevî hayatımıza yeni kapılar açmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. ebu musab dedi ki:

    bu adamdan başka yazı yazdıracak birini bulamadınız mı. ego tavan yapmış, insanları küçük gören, personeline haksız yere zulüm eden Allah’tan korkmaz biridir kendisi. biliyorum ki bu yazıyı da yayınlamaz sın admin.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.