ÇAVUŞİN İNCİSİ PHOCAS

İki kalbin birlikte atışınının ortak sesi, bir ”evet” ile başlayan yolculuğun adresi Nevşehir Çavuşin Köyü Phocas Cave Suites oldu.

İnternet üzerinden düğün sonrası dinlenme amaçlı nereye gidebiliriz düşüncesi Mehmet Çığrılı’nın tavsiyesi üzerine Zeki Özbakır abimin ortaklığı oldu otel de karar kıldık. Zeki Özbakır abimin yanına gittiğimde tatil amaçlı otelini düşündüğümü söylediğimde otelinin, tatil için uygun olup yardımcı olabileceğini sevinçle müşahade ettik.

Salı günü 5 saatlik yolculuğun ardından 3 gün kalacağımız otelin kapısında içten, güler yüzlü ve samimi bir şekilde karşılandık. Tanışma faslından sonra odamızın hazır olduğunu söyleyip Lütfiye Hanım bize eşlik ederek odamızın kapısına getirdi. Odanın kapısını açıp içeri girdiğimizde balayınızın bizim için unutulamayacak kadar romantik geçeceğini anladık. Huzurlu ve keyifli olması için her şeyi özenle düşündüklerini ve hazırlık yaptıklarını gördük. Zira yeni hayatınızın ilk günlerini geçireceğimiz oda ve personel ne kadar sıcak gelmiş bizi mutlu etmişti.  Sanki otele değil de arkadaşımızın evine misafirliğe gitmişiz gibi hissettiren, çok samimi bir şekilde ilgi gösteren Lütfiye Hanım, Osman Bey ve Soner Bey’i asla unutmıcaz. Odaya girdiğimizde o anı tekrar görmek göstermek için Lütfiye Hanım’dan fotoğraf çekmesini rica ettik. Odamızı özenle hazırlanmışlardı. Lütfiye Hanım odamıza kadar gelip sağ olsun güler yüzlülükle memnuniyetimizden de hoşnut kalmış bir ifadeyle birkaç kare poz patlatıverdi. Odaları tertemiz ve konforlu.

Sabah uyandığımızda kuş sütü eksik bir kahvaltının ardından konaklamamız boyunca gezebileceğimiz yerler hakkında rehber olan Lütfiye Hanım bize liste çıkardı. Güler yüzlülüğü ile tarifleri bizi son derece memnun kıldı. Derin Kuyu Mağarası, Kaynak Yer altı şehri, üç güzeller, peri bacaları, açık hava müzesi, Kızılırmak da tekne turu…hepsi gezilmeye görülmeye değer farklı bir atmosfer olan doğa harikası yerler.

İkinci sabah Soner Abimizin odamızı telefonlar araması ile dışarı çıktığımızda gök yüzü renk cümbüşü idi. Havada sayabildiğim 50 tane balon vardı. Hemen kaldığımız mekanın balkonunda sanki elinle tutabileceğin uzaklıkta balonların içinde 10-20 turist neşe içinde göklere yükseliyordu.

Resepsiyonda karşılanmalarından uğurlanışımıza kadar her şey, adeta bizim mutluluğumuz için tasarlanmıştı.

Yeni evli çiftlere tavsiye edebileceğim PHOCAS CAVE SUİTS, her şeyi mükemmelin ötesinde bir konaklama ve yeri.

Buna vesile olan abilerime ve PHOCAS CAVE SUİTS çalışan samimiyetine, ilgisine çok teşekkür ederiz.

Tekrar gidecek olursam hiç düşünmeden yine Phocas’da kalırım.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ÇAVUŞİN İNCİSİ PHOCAS

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir