EFSANE VALİ

featured

kazım unluol-anaGeçenlerde bir sohbet esnasında bir dostum, bir takım ev eşyası almak için gelen valimizin, eşinin istediği eşyaları beğendikten sonra yerleştirmek için gittikleri evinde valimizden ve eşinden gördüğü nezaket ve misafirperliğin kendisinde unutulmayacak ve gururla hatırlanacak bir anı olarak olduğunu anlattı. Valimiz ve eşinin Anadolu insanının geleneksel hürmet ve yakınlığı içinde kendisine ikramda bulunmalarından, nezaket ve samimiyetlerinden son derece etkilendiğini, aslında bir validen böyle bir yakınlığı tahmin etmediği için şaşırdığından bahsetmişti. Sohbetimiz bu şekilde gelişmiş ve bir diğer arkadaş ta  Vali Bey’in  hemen herkesle aynı yakınlık içinde çalıştığını, Bolu halkına hizmetteki güler yüzünü ve samimiyetini belirtmiş, bir vali olarak kendini halktan ayırmadığını söylemişti. Duyduklarımdan ve basından edindiğim bilgiye göre valimizin Anadolu insanın samimi yapısına sahip olmasından mutlu olmamak mümkün değil.

Bir sosyal paylaşımdan aldığım aşağıdaki yazıda anlatılan  rahmetli Vali Recep Yazıcıoğlu’na benzerliklerin valimizde de görüldüğü  fikrindeyim.

“EFSANE VALİ….
Abdurahim Kültür Hoca anlatıyor
Hastanede Gümüşhane Kelkitli bir muhtar ile tanışmıştım, kızı Erzincan’dan evli olan muhtarın kızının evi Erzincan depreminde yıkılır, devlet mağdurlara yeni ev verir. Kelkitli muhtar kızının evinin işlemleri için Erzincan’da Valilik binasına gider, öğlen paydosu olduğu için çalışanlar yemek paydosundadır.
Kağıtlar elinde bakınan muhtarı kot pantolonlu yakası açık elinde zincir sallayan birini görür,
“Amca buyur der”
Muhtar derdini anlatır
Kat pantolonlu şahıs evrakları alır bir o odaya girer kaşe basar, diğer odada çekmeceyi açar evrak ekler, diğerini deftere kaydeder. En son Valilik yazan odaya girer ve oradan çekmeceden bir mühür çıkartıp mühürler, adamın evraklarını eline tutuşturur.
Burada çalışan hizmetliler ne kadar rahat valinin odasına girip çıkıyor diye içinden geçirerek genç adama sorar
“Yeğenim çok sağol, ama Vali sana kızmasın”
Genç adam karşılık verir
“Yok amca kızmaz”
“Peki yavrum sağ olasın, senin adın nedir”
“Benim adım Recep amca”
,Muhtar “Yoksa sen Recep Yazıcıoğlu musun”
İşte milletin hizmetkarı bir vali, işte adam gibi bir Vali
Ve yine kot pantolonuyla hem milletinin hem de ailesinin hizmetinde olan bir Vali
Yerin mekanın Cennet olsun.”

Rahmetli Recep Yazıcıoğlu’nu Erzincan depreminden bir süre sonra depremle ilgili yaptığı konferansları kapsamında o yıllarda İlçe Tarım Müdürü arkadaşım Zeki Özbakır’la Gerede’ye de çağırmayı düşünüp, planlıyorduk. Nasip olmadı. Olsaydı onu çok daha yakından tanıma ve tecrübelerinden faydalanma imkânımız olacaktı.

Mekanının Cennet olmasını dilediğim merhum Recep Yazıcıoğlu’nu rahmetle anarken, sağlıklı uzun ömürler dilediğim valimiz Ahmet Zahteroğlu gibi, halk içinde yaşayıp, milletimizi devletimizle kaynaştıran yöneticilerin eksilmemesini, ülkemizin aynı bayrak altında birlikteliğinin sağlanmaya devam edilmesini temenni ediyorum.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
EFSANE VALİ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir