ÖZEL HABER
Çığrılı Medya Grup Kuruluşudur -

SİYASİ TEMENNİ

Aslı Gülhan BEK
Aslı Gülhan BEK
  • 10.01.2014

İnanıyorum ki siyaset alanı, Ülkemizin zeki, çalışkan, akıllı, dürüst, okumuş, aktif, sosyal, cesaretli, vizyon sahibi, adil insanlarının siyasete daha çok akmasıyla daha da güzelleşecek.Nitelikli, ahlaklı siyasi yöneticiler Ülkemiz ve Milletimizin geleceği  için iyi kararlar alıp uygulayacaklar.Siyasi yöneticiler “bir gün adaletle yönetmek, altmış yıl (nafile) ibadetten hayırlıdır” hadisini unutmayıp çok çalışacaklar. Atalarımızın başarılarıyla övünüp güç alacak, başarısızlık sebeplerini günün şartları süzgecinden geçirip ders alacaklar.İleri devletler seviyesine gelmek için muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcut.

Nitelikli insanlar siyasete akmalı.Halk en ufak bir eşya alırken yaptığı incelemeyi  seçimlerde kat kat fazla göstermeli.Yaşam alanı hakkında kararlar  verecek, icraat yapacak kişiyi  seçerken çok özenmeli.Halk nitelik istemeli, ahlak istemeli ki kapsam dışı kişiler cesaret edip meydana çıkamasın.

Siyasete girmek cesaret istiyor, yürek istiyor.Rahatından vazgeçmeyi gerektiriyor.İyi siyaset yöneticisiysen kendin için değil aday olduğun kitle için çalışmalısın.İcraat yapmak için çabalamalısın.Yapıcı eleştirilerden ders almalı, yıkıcı eleştiriye eyvallah diyebilmelisin…Sabırlı ve gayretli olmalısın

Amacın seçim bölgene hizmetse, amacın bu Millet ve Devlet için taşı taş üstüne koymaksa, ilçenin, Ülkenin derdi senin derdinse YILMAMALISIN…Birileri yılmamamış…Birileri bu Ülke’nin bu günleri için can vermiş.Birileri vaktiyle hapis yatmış, birileri asılmış…Birileri zehirlenmiş.Ülkesine hizmet yolunda uykusuz kalmış birileri…Ülkesini, ilini, ilçesini çok seven, nereden geldiğini bilip Milletinin layık olduğu yaşam seviyesine yücelmesini isteyen harika insanlar var, biliyorum, görüyorum…Onları da siyaset alanında görmek istiyorum.Arz talep meselesi; halk istesin onlar gelsin…Cesaret, yürek meselesi, buyursunlar gelsinler…Artık kimse çalışmayan belediye başkanından, yemin hariç kürsüye çıkmamış milletvekilinden bahsetmesin…Hedef 2023’e nitelikli, değerli siyasi yöneticilerle girelim inşallah…

……… AK Parti ince eleyip sık dokuduğu aday adaylarından adayını Ocak ortasında açıklayacak.Olabildiğince sık ziyaret etmeye çalıştığım Aziz Mahmut Hüdai Hz nin Türbesinde canı gönülden dilediğim isteğimi sizlerle de paylaşayım.Allah’tan, Efendimiz ve huzurunda bulunduğum Evliya hürmetine en derinden hissederek “Hak yolunda halka hizmeti” diledim. Aday olur sonra da Başkan olursam gecem gündüzüm İlçemin olacak .Şayet aday olmam uygun görülmemişse, uygun görülen adayımıza destek olup durmak yok yola devam düsturu ile önümüze bakacağız inşallah.

Her daim önderim Peygamber Efendimiz…O’nun ahlakı, O’nun liderliği…Değerli Hocamın dediği gibi Efendimiz de bir siyasetçi sayılmaz mı? Yöneten, derleyen, toparlayan, idare eden, Dini yayan…Temiz siyasetçi…Siyasetçinin iyisi de var değil mi? Yapılan onca güzel icraatı yapan da siyasetçi.

Kötü siyasetçiler olabilir ama siyasi yönetici olmak kötü değil…Seçkin siyasetçilerin alanda olmasıyla her şey daha da güzelleşecektir.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.