TEFRİKA

hocaBesmele Hamd ile Salat ve selamdan sonra. Fitne kargaşa sıkıntı neden Müslüman toplumlar içindedir. Rabbimiz ali imran suresi 49’da Allah katında din İslam’dır. Tefrikada bulunmak ise azgınlıklardan dolayı ilim geldikten sonra aralarında oluştu. Yeni fitne ve kargaşa, genellikle ilim ehli toplumlarda olur. Peki niçin? Halbu ki ilim ehli insanlarda olmaması gerekirken neden ilim ehlilerinde oluyor. Hemen çaresini yine ayet ve hadisten anlıyoruz. Yahudiler 71 bölüme, Hristiyanlar 72 bölüme, Müslümanlar ise 73 bölüme ayrılacaktır. Bunların bir bölümü kurtulacaktır. Kimdir onlar diye sorulunca benim ve ashabımın yolundan gidenlerdir diye Efendimiz S.A.S buyuruyor. Kıymetli ve değerli kardeşlerim, biz Müslümanların ölçüsü Kur’an’dır sünnettir başkası asla değildir. Bir ayette her toplum elindeki ile ovunur buyurarak her övünenle değil Kur’an ve sünnetle yürüyenlerle övüneceğiz örnek alacağız. Çünkü rabbimiz bir ayetinde Allah’ı isteyenler için Resulullah’ta güzel örnekleri vardır. Buyurarak Resullulah’ı örnek almamızı emretmiştir. Yine bir ayette Resulüm neyi verdi ise hemen alın neden yasakladı ise hemen bırakın buyurarak Efendimize ve onun sünnetine son derece sarılmamızı emretmiştir. Bu benim sünnetimdir. Sünnetimden ayrılan benden değildir buyurarak sünnete son derece sarılmamızı emretmiştir. Kurtuluş ancak Kur’an ve sünnettedir. Kıymetli ve değerli Müslümanlar Ali İmran suresi 103 nolu ayeti mutlaka inceleyin tefsirini iniş sebebini mutlaka okuyalım bilelim ki ayetleri ve sünnetleri yol edenler son derece fitneden ve kargaşadan kaçar. Kim ne söylerse söylesin bir zamanlar cemaatimize Mahmutcular dendiği zaman Mahmut Efendi şu altın yazıyla yazılacak sözleri buyuran Efendimiz S.A.V 4 bin kusur sünneti seniyesi vardır. Şayet Mahmut’un 3 tanesi nefsinden dolayı terk ettiğini görürseniz arkasında namaz kılmayın buyurarak ne kadar Kur’an-ı ve sünneti yaşadığını ve cemaatına yaşattığını görüyoruz.

Sünnete bağlılık böyle olur. Sünnete sadakat olsa olsa ancak bu kadar olur. Kıymetli dostlar unutmayın ki Müslümanın ölçüsü 4’tür. Kitap (Kur’aını kerim), sünnet (Resullulah’ın yolu), İcmaı Ümmet ve hiyasi fukahadır. Ölçü budur yol budur geresi tefrikadır. Fitnedir, kargaşadır.

Unutmayalım ki Müslümanın değeri ve kıymeti Kur’ana ve sünnete olan bağlılığı ve yaşantısı kadardır. Konuş konuş fayda etmiyorsa konuşmak sizi kandırmasın. Çünkü Efendimiz S.A.S yaşantısı olmayan ilimden Allah’a sığınmıştır.

İlim insanı azdırır, saptırır ve yalan yanlış yollara düşürür. Aklının estiği fetvayı verdirir. İlim Kur’ana uyuyorsa ilimdir. İlim Hz. Muhammed SAS’e uyuyorsa ilimdir. Belge kişiyi ilim sahibi yapmaz. Tam tersine yanlış fetva bile verdirir. Unutmayalım ki bu din her Müslümana bu din emanettir. Dinimize kitabımıza sünnetimize ileri geri konuşanlara karşı susmakta ayrıca dilsiz şeytanlıktır. Onların günahına ortak olmaktır. Birileri ana babaya hakaret edecek ve biz kıyamet koparacağız. Ama kitaba ve sünnete yalan yanlış fetva verecek hocamı helal gösterecek Müslümanlarda susuyorsa bilsin ki Kur’anı ve sünnet sahibini tam sevmediğinden susuyor. Cevap vermiyor. Bunu yapmakla dinine sahip çıkmıyor. Aman bu sünnet değil mi diye hafif görülecek sende sus pus olacaksın sonra da ahirette Hz. Muhammed SAS şefaat isteyeceğiz. Ve ne yüzle hangi imanla rabim bizleri Kur’an ve sünneti son derece yaşayanlardan sahip çıkanlardan eylesin. Amin.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TEFRİKA

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir