ÖZEL HABER
Çığrılı Medya Grup Kuruluşudur -

BEŞİKTAŞ’IN GEREDE TESİSLERİ AÇILDI

BEŞİKTAŞ’IN GEREDE TESİSLERİ AÇILDI
  • 04.09.2019
  • 39 kez okundu

????????????????????????????????????

Beşiktaş Kulübü Gerede Kamp ve Dinlenme Tesisleri’nin açılışı gerçekleştirildi. Gerede ilçemizde bulunan ve siyah-beyazlı kulübün yenilediği, 80 oda, 165 yatak kapasiteli otel ile 1 antrenman sahasının yer aldığı The Sing Esentepe Otel tesisinin açılışı yapıldı.

Açılış törenine Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bolu Valisi Ahmet Ümit, Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, kurum müdürlerinin yansıra Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı kulübün yönetim kurulu üyeleri Serdal Adalı, Ahmet Kavalcı, Deniz Atalay, Serkan Yazıcıoğlu, Hakan Özköse, Hüseyin Mican, teknik direktör Abdullah Avcı, yardımcı antrenör Gökhan Keskin ve davetliler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından törende açıklamalarda bulunan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, “Beşiktaş’ın böyle güzel bir tesisi buraya yapmasından dolayı çok mutlu oldum. Bu tesisin ülkemize ve ilimize kazandırılmasında tüm emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü böyle güzel bir tesisi Bolu’ya kazandıran Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Müezzin Kasapoğlu ile Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’a teşekkür ederek, bu gibi tesislerin artmasıyla Bolu’nun spor turizminde hak ettiği yere geleceğini ifade ederek, “Bu tesisin milletimize, memleketimize emek vereceği için çok mutluyum” dedi.

“KAZANDIRDIĞIMIZ TESİSLER, GEREDE’Yİ SPOR TURİZMİNDE ÖNEMLİ BİR DESTİNASYON YAPACAK”

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, tesisleşme konusunda sivil toplum örgütlerine büyük görev düştüğünü belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Tesis, spor camiamıza, gençlerimize, yarınlarımıza hayırlı ve uğurlu olsun. Çalışan, emek veren herkese de şükranlarımı ifade ediyorum. Ülke olarak son 18 yılda Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonu ve kararlarıyla pek çok alanda açılımlar gerçekleştirdik, devrim niteliğinde birçok başarıya imza attık. Sayın Cumhurbaşkanımızın spora ve sporcuya verdiği önem, kendisinin spordan gelen bir lider olması büyük avantajlarımızdan bir tanesi. Stadyumlarımızla, salonlarımızla, açık ve kapalı kortlarımızla ülkemiz tesis açısından dört dörtlük bir envantere sahip. Bundan sonraki süreçte de tesislerimizi insanlarımızla daha çok doldurarak, spor yapan toplum olma yolunda hızla ilerleyeceğiz. Bu vesileyle süreci sporda başarıyla taçlandırarak götüreceğiz. Gerek kulüplerimize, gerek federasyonlarımıza, gerekse en önemli iş ortağımız yerel yönetimlere büyük görev düşüyor. Kazandırdığımız tesisler, Gerede’yi spor turizminde önemli bir destinasyon yapacak. Buna yürekten inanıyorum.”

“HEM BURADAN YILDIZ SPORCULAR ÇIKARACAĞIZ HEM DE DÜNYANIN YILDIZLARINI ÜLKEMİZDE MİSAFİR EDECEĞİZ”

Spor turizmine önem verdiklerini aktaran Bakan Kasapoğlu, “Spor turizmi çok önem verdiğimiz konulardan bir tanesi. Spor turizmini 11. Kalkınma Planı’na dahil ettik. Bu bölge çok ciddi zenginliklere sahip. Yerel yönetimlerimizle, federasyonlarımızla, spor kulüplerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla el ele vereceğiz ve bakanlık olarak tüm imkanlarımızı sarf edeceğiz. Hem buradan yıldız sporcular çıkaracağız hem de dünyanın yıldızlarını ülkemizde misafir edeceğiz. Hem konukseverliğimizle hem de kaliteli tesislerimizle hizmet edeceğiz. Ülkemizin yarınları adına katma değer üretmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Sporu tabana yaymanın en önemli gayelerinden olduğunu vurgulayan Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Spor yapan toplumlar zihnen ve bedenen daha sağlıklı oluyor. Tüm toplumumuzu spor yapmaya davet ediyorum. Tesislerimiz 7/24 açık. Tesislerimizi vatandaşlarımızla, halkımızla daha anlamlı buluyoruz. Tesislerimizi yapalım ve vatandaşlarımız gece gündüz kullansın, eskitsin. Biz bu tesisleri yeniden inşa ederiz. Tesislerimizi kullanmamamız hiçbir anlam ifade etmiyor. Tüm tesislerimizi vatandaşlarımızın kullanmasını istirham ediyorum. Bakanlık olarak 7’den 70’e herkesi spora teşvik etmenin yanı sıra, yetenekli gençlerimizi yarınlara daha güçlü hazırlamak için yetenek taraması projesini başlattık. 1 milyon 200 bin gencimizin yetenek taramasını gerçekleştirdik. Bundan sonraki süreçte yetenek taraması konusunu çok daha ileri noktalara taşıyacağız. Ülkemizdeki yetenekleri keşfedeceğiz ve onlarla elit sporcu havuzumuzda ilgileneceğiz. Ailelerimizin, eğitim camiamızın duyarlı olduğunu biliyorum. Onları bu duyarlılığı devam ettirmeye davet ediyorum” açıklamasında bulundu.

Tesisleşmeye ve altyapıya önem verdiklerini dile getiren Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu gördüğümüz tesiste bir iş birliğini, dayanışmayı ve sinerjiyi gözlemliyoruz. Bu sinerjiye her zaman ihtiyacımız var. Bir ve beraber olursak hiçbir engel bizim karşımızda duramaz. Bu tür iş birliklerini ülkemizin dört bir yanında görmek istiyoruz. Bu tesis, Beşiktaş Kulübünün öncülüğünde yapılıyor. Tesisleşmeye ve altyapıya verdiğimiz önemi biliyorsunuz. Bu vesileyle Beşiktaş Kulübünün efsane başkanı merhum Süleyman Seba’yı rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Kendisinin başlattığı tesisleşme, ülkemiz için önemli bir basamağı oluşturuyor. Bundan sonraki süreçte bakanlığımızın tüm imkanları halkımız için. Genciyle yaşlısıyla, kadınıyla ve erkeğiyle el ele vereceğiz. Ülkemizi daha güçlü yarınlara emanet etmek için çalışacağız. Bu tesisimizin, Gerede’ye, Bolu’ya, ülkemize, spor camiamıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.”

VALİ ÜMİT: “BEŞİKTAŞ TESİSLERİ BOLU’DA BAŞKA SPOR TESİSLERİNİN ÖNCÜSÜ OLACAKTIR”

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu’nun spor turizmi için ideal bir coğrafi yapıya sahip olduğunu vurguladı.

Beşiktaş’ın Bolu’da tesis açmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Ümit, “Bolu, doğasıyla, temiz havasıyla, rakımıyla, tarihi ve kültürel yapısıyla, tabiatın kalbi sıfatını kazanmış, ülkemizin çok güzide bir ilidir. Bu güzel ilimizde yine ülkemizin güzide kulüplerinden Beşiktaş jimnastik kulübünün böylesine anlamlı ve önemli bir tesisinin yapılması ve hizmete açılması bizleri son derece mutlu etmiştir. Beşiktaş kulübünün bu tesisinin Bolu’da başka spor tesislerinin öncüsü olacağına inanıyorum. Tesisin ilimize ülkemiz sporuna ve Beşiktaş kulübüne hayırlı olmasını diliyorum. Tesisin yapılmasında himayelerini esirgemeyen Sayın Bakanımız başta olmak üzere Sayın Beşiktaş kulübü başkanına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

“BOLU, SPOR TURİZMİ İÇİN BİÇİLMİŞ BİR KAFTANDIR”

İlimizin en önemli potansiyellerinden ve özelliklerinden birisi turizm imkân ve şartlarının son derece elverişli olmasıdır. ilimizde 171 doğal göl ve gölet, 1 milli park, 9 tabiat parkı ile 170 doğa yürüyüş yolu (trekking) vb. alternatif turizm alanlarımız bulunmaktadır.  510 bin dekarı kapsayan Köroğlu turizm alanıyla ilgili çalışmalar sürmekte, yeni turizm alanlarının kazandırılması içinde gayretlerimiz bulunmaktadır. Havası, doğası ve tesisleriyle Bolu spor turizmi için biçilmiş bir kaftandır. Önümüzdeki yıllarda Bolu’nun en önemli gerçeklerinden birisi spor turizmi olacaktır. Bu konuya Beşiktaş markasının Gerede’de olması da ivme kazandıracaktır.

Spor turizminin Bolu için önemli bir gelecek taşıdığına inandıklarını aktaran Vali Ümit, “Spor turizmi dünya çapında büyük ekonomisi olan bir turizm şeklidir. Bu yatırım ile birlikte ilimizde yeni tesislerin açılacağına ve spor turizmi bakımından Bolu’nun önümüzdeki yıllarda ülkemizin ve bölgemizin gözbebeği olacağına gönülden inanıyorum.  4 mevsimin bir arada yaşandığı ülkemizde son yıllarda yapılan tesisleşme atağı içinde spor turizminin de geliştiğini görmekteyiz. Sporun her alanında olduğu gibi futbolda da devletimiz ve spor kulüplerimizle ortaklaşa güzel işler başarılıyor, ülkemizde tesisleşme her geçen gün artıyor” değerlendirmesinde bulundu.

“BÜTÜN FUTBOL TAKIMLARINI BOLU’YA BEKLİYORUZ”

Türk futbol takımlarının yaz kampı için Avrupa’ya gittiğini hatırlatan Vali Ahmet Ümit, şöyle konuştu:

“Spor takımlarının büyük çoğunluğu yaz aylarında kamplarını Avusturya, Almanya vb. ülkelerde yapıyor. Tesisleşmenin de önemi tam burada devreye giriyor. Beşiktaş tesisinin yapıldığı Gerede ilçemizde ve ilimiz genelinde spor takımları ve özellikle futbol kulüpleri için ideal bir iklim bulunmaktadır.  Bu iklimde yapılacak kamplar en az Almanya, Avusturya vb. ülkeler gibi verimli olacaktır. Nitekim bunun farkına varan yerli ve yabancı 200 civarında futbol kulübü her yıl ilimizde kamp yapmakta ve memnuniyetle de ayrılmaktadırlar. Bu kapsamda bütün futbol takımlarını biz Bolu’ya bekliyoruz.

“BOLU’NUN YAZ KAMPLARI ANTALYA’NIN KIŞ KAMPLARINA ALTERNATİF OLACAKTIR”

Önümüzdeki yıllar bu sayıların çok daha artacağına ve özellikle sonbahar mevsiminde Bolu ilimizin Antalya iline alternatif olacağına inancımız şüphesizdir. Tesisleşme ile birlikte Bolu’nun yaz kampları Antalya’nın kış kamplarına alternatif olacaktır. Biliyorum ve ümit ediyorum ki Beşiktaş’ın ilimize kazandırdığı bu tesis spor turizmi açısından bir ilk, ama son olmayacak ve Bolu, spor kulüplerinin hep gözdesi olacaktır. Bu tesisin ilimize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, ülke sporuna ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü’ne hayırlı olmasını diliyor, saygı ve selamlarımı sunuyorum.

FİKRET ORMAN: “ÇOK GÜZEL BİR TESİSE İMZA ATTIK”

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, çok güzel bir tesisi hizmete açtıklarını kaydetti.

Türk takımlarının kamp için Avrupa’ya gitmemesi gerektiğini aktaran Orman, şu ifadeleri kullandı:

“Çok güzel bir tesise imza attık. Bunun için mutluyum. Değerli bakanım, Türkiye’de futbolda önemli işler yaparken, sizin önderliğinizde bir işi daha halletmemiz lazım. Yaz kampı için yurt dışına döviz gönderme işini çözmemiz lazım. Bu bölge de bu iş için en ideal yer. Dünyanın cennet noktalarından biri. Kış kampları Antalya’da çok güzel çözülüyor. Dünyanın her tarafından Antalya’da 1000’in üzerinde takım kamp yapıyor. Yaz kamplarının da burada yapılmasının ülkemiz ve tanıtımımız açısından çok büyük faydaları olacağını düşünüyorum. Bu işe destek verirseniz, bizim de kulüp olarak her şeyi yapacağımızdan emin olabilirsiniz.”

Bolu’da yeni bir tesis daha kurmayı planladıklarını belirten Fikret Orman, “İşin ilk yatırımını yaptık. Kayak merkezlerinin orada 35 bin metrekarelik bir alanımız var. Allah orayı da açmayı nasip etsin. Önümüzdeki sezon kampımızı burada yapacağız. Sadece futbol takımımız değil, diğer basketbol, voleybol ve hentbol takımlarımız da buraya gelecektir. İlçede yüzme havuzları ve basketbol salonları var. Onlardan da istifade edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Vali Ümit ve beraberindekiler kamp otelini ve antrenman sahasını gezdi.

Bakan Kasapoğlu, Vali Ümit ve beraberindekiler daha sonra Gerede merkezinde yer alan spor tesislerinde incelemede bulundular.

KORULUK, FIRIN VE ODUNLUK KÜL OLDU
Gerede ilçemizde koruluk, fırın ve odunlukta çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Alınan bilgiye göre, Sipahiler köyünde Halil Yaman’a ait...
GEREDE’DE EĞİTİM MÜDÜRLERİ TOPLANDI
Gerede ilçemizdeki okullarda yöneticilik yapan okul müdürleri sene başını değerlendirmek için toplandı. 2019-2020 eğitim öğretim yılı öncesi Gerede İlçe Eğitim...
BEŞİKTAŞLILAR GEREDE TESİSLERİNE GELİYOR
Geçtiğimiz günlerde resmi açılışı yapılan Beşiktaş JK Gerede Kamp ve Dinlenme Tesisleri meyvelerini vermeye başladı. BEGİKAD (Beşiktaşlı Girişimci İş Adamları...
ESRARLA YAKALANANLAR HAKİM KARŞISINDA
Gerede ilçemizde ev ve işyerlerinde bulundurdukları esrarla yakalanan ve Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesinde tutuksuz olarak yargılanan sanıkların ifadeleri alındı....
ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİYLE DERİ SEKTÖRÜNE KATKI
Gerede Meslek Yüksekokulu yürütücülüğünde Gerede Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı destekli “Deri, Tekstil, Ayakkabı ve...
YENİ YILIN HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI
Gerede ilçemizde 2019-2020 eğitim öğretim yılına hazırlık toplantısı düzenlendi. Toplantıda okullarda alınacak güvenlik tedbirleri, kötü madde kullanımları ile ilgili alınacak...
YAYA ÖNCELİKLİ TRAFİK DÜZENLEMESİ
Gerede Belediyesi tarafından “Yaya Öncelikli Trafik” uygulama çalışmaları yapıldı. Trafik akışını rahatlatmak ve yayaların karşıdan karşıya daha güvenli geçişlerini sağlamak...
ÇAĞIŞ GRUP YOLUNDA ASFALT İNCELENDİ
2019 yılı KÖYDES projeleri kapsamında, Gerede Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yapılan sıcak asfalt çalışmaları yerinde incelendi. Gerede Kaymakamı Cengiz...
ART ARDA ÖRTÜ YANGINLARI KORKUTTU
Gerede İlçemize bağlı merkez köylerde çıkan anız yangınları köylülere korkulu anlar yaşattı. Yangınlara Gerede Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri zamanında müdahale...
ÜNSAL, YENİ EĞİTİM YILINI KUTLADI
Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal 2019-2020 eğitim öğretim yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Açılış mesajında Kaymakam Ünsal şu ifadelere yer...
GEREDELİ SPORCULAR MİLLİ TAKIM KAMPINDA
Almanya’da düzenlenecek olan ilk kar milli takım kampına, ülkemizi temsilen Geredeli sporcular katılım sağlayacak. Almanya/Oberhof da 07-30 Eylül tarihleri arasında...
SÖZLEŞME İMZALANDI
Gerede Belediyesi ve paydaşı olduğu Gerede Kaymakamlığının Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından çağrıya çıkarılan Kültür ve Turizm küçük Ölçekli Altyapı...
GEREDE CİNAYETİNDE FLAŞ GELİŞME
AİLE ŞİKAYETİNİ GERİ Mİ ÇEKECEK? Gerede’de eski kız arkadaşını evinden zorla çıkardıktan sonra silahla başından vurarak öldüren Cahit Kaycı, Bolu...
GENÇ GİRİŞİMCİLER GEREDE’Yİ GEZDİ
Gerede Ticaret ve Sanayi Odası’nın misafiri TOBB Bolu Genç Girişimciler İcra Kurulu oldu. Heyette İcra Kurulu Başkanı Sertaç Günay, başkan...
ÇALAMAN ÇUKURCA GRUP YOLU İNCELENDİ
Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal 2019 KÖYDES projeleri kapsamında, Gerede Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yapılan sıcak asfalt çalışmalarını yerinde inceledi....
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.