ÖZEL HABER
Çığrılı Medya Grup Kuruluşudur -

FERHAT ÇETİNOĞLU’NUN KALEMİNDEN; “ÜZÜLEREK YAZIYORUM Kİ, GENÇLİĞİ KAYBEDİYORUZ”

Ferhat Çetinoğlu
Ferhat Çetinoğlu
  • 23.09.2021

Buradan sesimi kim duyar bilmiyorum ama duysalar da duymasalar da bu vebalin altında epey insan ezilir. Eskiden camiler, dernekler, vakıflar ve siyasi partiler gençler ile dolup taşarken simdi gençlik büyük bir boşlukta.

Bu ekonomik durum gençleri saçma sapan Z kuşağı gibi sol eylemlerin kucağına atmakta. Bu durumdan rahatsız olmayan kim varsa abdestinden şüphe duyup tazelesin.

Herkes görevinin hakkını vermek zorundadır. Yarın duvara çarpınca aklınızın başına gelmesi bazı şeyler için geç olabilir.

En önemlisi de ülke yönetimidir. Yanlış kararlar ve beceriksiz yöneticiler tarafından yapılan hatalar yüzünden kaybedilen gençliğin yanlış tercihlere sol eğilimlere yönelmesi ülke yönetiminin ehli olmayan dış güçlerin yörüngesindeki insanlara verilmesine neden olabilir, bu durum ülkemizin geleceği için tahribatı ağır sonuçlar doğurabilir.

Ülke yönetimi derken sadece iktidardan bahsetmiyorum bu konuda bölgesel yönetimler de var ve bölgesel yönetimlerin de üstüne düşen görevleri var. Her konuyu olduğu gibi toplumsal bir konu olan gençliğin sıkıntılı durumunu sadece iktidardaki yönetimi suçlamak işin en kolayı ve art niyetli yaklaşımıdır.

Tabi toplumdaki bir sorun iktidarın sorumluğu vardır gerçek çözüm ise iktidarın ısrarcı mücadelesi ile en alt başlar. Önce aile sonra mahallemizdeki muhtardan belediyelere bu konuda büyük görev düşmektedir. Özellikle bölgesel belediyeler eskisi gibi değil her türlü imkânları var ne yazık ki! Belediyeleri iyi yönetemediğimiz açıktır. Belediye demek sadece çöp toplamak, yol yapmak değildir. Yaşadığınız kentin yaşlısı genci ekonomisi istikrarıyla ilgilenmektir.

Toplumun sorunlarına gençlerin beklentilerini karşılamak bir yönetimin en öncelikli hedefi olmalıdır. Başarı ve gelecek ancak gençlerin mutlu ferah ve refahında saklıdır.

Gençlerin iş bulabilecek miyim? Kendi ailem olacak mı? Geçinebilecek miyim?

Henüz yirmili yaşların başında bunları düşünmekten kurtarmak için yollar aranmalıdır, yöntemler geliştirilmelidir.  Gençleri önemsememek onların beklentilerini göz ardı etmek büyük sorunlara kapı aralamaktır. Yapılması gereken en önce aileyi önemsemek yaşatmak daha sonra en alttan en üste kadar bütün kurumları hizaya sokmaktır.

Gençlerin özellikle istihdamı konusunda yeni yollar bulmak ve aile kurmaları için gerekli ise bu ülkede bir devrim yapmak mecburiyeti vardır, aile kurmak isteyen gençlere her türlü destek verilmelidir.

Toplumu gençlerin aile kurmaları için gereken ne varsa en uygun şekilde karşılayacak sosyal kültürel seviyeye getirilmelidir.

Unutmayın, bir ülkenin gençleri ne kadar sağlıklı ise gelecek de o kadar aydınlık olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Ahmet Tınmaz dedi ki:

    Atı alan Üsküdarlı. Geçti yeğenim.Selam.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.