ÖZEL HABER
Çığrılı Medya Grup Kuruluşudur -

KAYMAKAMLIK 2019 YILINI DEĞERLENDİRDİ

KAYMAKAMLIK 2019 YILINI DEĞERLENDİRDİ
  • 27.01.2020

Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal 2019 yılında yapılan faaliyetleri basın mensupları ile paylaşarak kamuoyunu bilgilendirdi. Devletin sıcak, şefkatli ve anlayışlı yüzünü Gerede’ye geldiği günden itibaren sürdüren ve her daim vatandaşların sorunlarıyla yakından ilgilenen Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, toplumun her kesimini kucaklamaya devam ediyor. Kaymakam Ünsal, iletişim ve istişareyi önemseyen bir yönetim anlayışı benimseyerek, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” çerçevesinde çeşitli vesilelerle vatandaşlarımıza ziyaretlerde bulunarak, toplantılar düzenliyor. Esnafın, vatandaşımızın sorun ve taleplerini yerinde dinleyen Ünsal, vatandaşların istek ve sorunlarını en kısa sürede çözüme kavuşturmak için azami gayret sarf ediyor.

GEREDE KAYMAKAMLIĞI 2019 YILI FAALİYETLERİ KAMUOYU BİLGİLENDİRME

Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal 2019 yılı faaliyetleri ile kamuoyunu bilgilendirdi. Yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verildi; 2019 yılı merkez ve köylerimizde yürütülen hizmetler açısından çok verimli bir yıl olmuştur. “Halka Hizmet Hakka Hizmettir” anlayışı içerisinde yerel yönetimlerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımızla beraber halkımızın da desteğiyle çalışmalarımız son sürat devam etmektedir. 2019 yılı içerisinde İlçemizde bazı yatırımlar tamamlanırken bir kısım yatırımlar devam etmekte olup, yeni yatırımların hazırlık aşamalarında da önemli mesafeler kat edilmiştir. Gerede’mizin mevcut potansiyelinin gerek tarım ve sanayide, gerek hizmet sektöründe daha iyi değerlendirilebilmesi için her türlü çalışmayı paydaşlarımızla birlikte yürütüyoruz. Bunu en iyi şekilde değerlendirerek ilçemizi hak ettiği konuma ulaştırmak için var gücümüzle gayret gösteriyoruz. İlçemizde yapılan bu çalışmalarla hem siz vatandaşlarımızın hem de ülkemizin refahını ve hayat standartlarını yükseltmeyi amaçlıyoruz.

GENEL İDARE HİZMETLERİ

Bir yıl sonrasını düşünüyorsan tohum ek, on yıl sonrası için ağaç dik, yüz yıl sonrayı düşünüyorsan, insan yetiştir. Gerede’de geleceğimizin teminatı çocuklarımızın eğitim ve öğretim kalitesini üst düzeye çıkaracak çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam etmektedir. Bu kapsamda; 2019-2020 eğitim öğretim yılında 16 derslikli Esentepe Aşçılık Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi ve 100 öğrenci kapasiteli pansiyon binası tamamlanarak eğitim öğretim faaliyetine başlamıştır. Yine 2019 yılında 12 derslikli Seviller Ortaokulu binasının inşaatı tamamlanmış olup eğitim öğretim faaliyetine başlamıştır. Şehit İlhan Sezer İHO yeni binasına taşınarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. 65 öğrenci kapasiteli kız pansiyon binası inşaatı tamamlanmış olup; donatım malzemeleri temin edilmektedir. Ayrıca yeni bir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi binası yapımı çalışmalarına başlanmıştır. Yine İlçemiz Yenimahalle’ de ilçemiz öğrencilerinin faydalanacağı bir adet Kapalı Spor Salonunun proje çalışmaları tamamlanmış olup; kapalı spor salonunun ihalesi bu yıl içerisinde yapılacaktır.

2019 yılında; Gerede Uygulamalı Bilimler ve Gerede Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin barınma ihtiyaçlarının karşılamak üzere KYK ait 300 kişilik yeni bir yurt binasının kaba inşaatı tamamlanmış olup bu yıl içerisinde hizmete girecektir.

2019 yılı içerisinde; Gerede Devlet Hastanesinin ek bina yapım ve tadilatı tamamlanmış olup, vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlamıştır. Ayrıca hastanemizde fizik tedavi ünitesi hizmete açılmıştır. Yine 10 yataklı palyatif servis hizmete girmiştir. Devlet Hastanemizin çevre düzenlemesi de  tamamlanmıştır. İlçemiz Dayıoğlu Mahallesinde İlçe Sağlık Müdürlüğü ASM ve 112 Acil Sağlık Hizmeti İstasyonu tamamlanmış olup vatandaşlarımızın hizmetine girmiştir. Ayrıca Bahçelievler Mahallesinde 112 Acil Sağlık İstasyonu bitirilerek vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlamıştır.

Mevcut Gerede Şehir Stadyumunun zemininin sentetik çime dönüştürülmesi ve çevre düzenlemesi işi 2019 eylül ayı itibari ile tamamlanmış ve Gerede Spor, Müsabakalarını İlçemizde oynamaya başlamıştır. Şehir Stadyumunun Etrafında dört kulvarlı tartan pist yapılmış halkımızın, öğrencilerimizin ve sporcularımızın hizmetine sunulmuştur. Ayrıca Gerede Kapalı Spor Salonu bakım onarım ve yenileme çalışmaları tamamlanmış olup, 2019 eylül ayı itibari ile vatandaşlarımızın hizmetine girmiştir.

Gerede önemli kış sporları merkezlerindendir. Arkut Dağı özellikle kayak sporuna başlayanlar için ideal kayak pistleri ve kayak tesislerine sahiptir. Burada yetişen sporcularımız ülkemizi yurt içi ve yurt dışı müsabakalarında başarıyla temsil etmektedir. İlçemiz 2019 yılı içerisinde; Ocak Ayında Uluslararası Kayaklı Koşu Gerede FIS Kupası Yarışları ve Mart Ayında Uluslararası Kayaklı Koşu Gerede Balkan Kupası Yarışları olmak üzere iki Uluslararası Organizasyona ve kayak federasyonu 2019 faaliyet programında yer alan Türkiye Şampiyonası 2. Etap Yarışmaları, ve Spor Genel Müdürlüğü Anadolu Yıldızlar ligi Kayaklı Koşu Yarışmaları olmak üzere İki Ulusal yarışmaya ev sahipliği yapmıştır. Uluslararası yarışmalara toplamda sekiz ülke 100 sporcu, ulusal yarışmalara 30 il ve 350 sporcu katılmıştır.

Gerede’de tarımda verimliliğin artırılması maksadıyla arazi toplulaştırılması ve tarım ürünlerinin çeşitlendirilmesi ve hayvancılığın geliştirilmesi de dâhil olmak üzere her alanda çalışmalarımız devam etmektedir. “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi 12.Etabı” kapsamında iki adet hayvancılık işletmesi ve bir adet kırsal turizm yatırım destekleri devam etmektedir. Ayrıca ilçemizde iki adet örtü altı seranın kurulumu gerçekleştirilmiştir. İlçemizde alternatif ürünler kapsamında 2019 yılı içerisinde Ata tohumu İza Buğdayı, Yem bezelyesi ve Macar Fiği tohumluğu dağıtımı gerçekleştirilmiştir.

Hafızlık erkek kuran kursu kaba inşaatı devlet millet işbirliğiyle tamamlanmış olup iç mekân tamamlama çalışmaları son aşamasına gelmiştir. Dursunfakı Köyü ve Avşartarakçı köylerimizin Camiileri ve çevre düzenlemesi de devlet millet işbirliğiyle tamamlanmış olup ibadete açılmıştır.

2019 yılında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hizmetlerini etkin bir şekilde yürütmeye devam etmiş olup, muhtaç durumda bulunan binlerce kişiye engelli aylığı, yaşlı aylığı, eşi vefat eden kadınlara yönelik yardımlar, muhtaç asker ailesi yardımları, ev yapım ve onarım yardımları, gıda ve yakacak yardımları başta olmak üzere 9.988.723,58 TL yardım dağıtılmıştır. Ayrıca bakıma muhtaç yaşlı ve engelli durumda olan 90 aileye 5 personel ile evde bakım hizmeti verilmeye devam edilmektedir.

Vatandaşlarımıza daha ferah, daha modern, daha güvenli bir ortamda hizmet verebilmek amacıyla Demirciler Mahallesinde yapılacak olan Yeni Hükümet Binamızın proje çalışması tamamlanmıştır. Yeni Hükümet binasının ihalesi önümüzdeki günlerde yapılacaktır.

Ekonominin vazgeçilmez temel unsuru olan üretim anlamında ilçemiz için çok önemli bir yere sahip olan Deri işleme sanayimiz ve alt kollarından olan kemer yapım atölyeleri ekonomimize önemli katkı sağlamaktadır. Yeni Deri Organize Sanayi Bölgesinin Doğalgaz, Elektrik ve Tüm altyapı çalışmaları tamamlanmıştır. Yeni Deri OSB’de 31 tane Deri İşleme Fabrikasına yapı ruhsatı verilmiş olup; 7 firmaya yapı kullanma izin belgesi verilmiştir. Bu firmalar yeni yerlerinde üretime başlamışlardır. 24 tane Deri işleme fabrikasının inşaat yapımı çalışmaları ise devam etmektedir.

Karma Organize Sanayi Bölgemizde 2019 yılında M SALEM ALHAYEK AVİZE fabrikasının Suudi Arabistan’dan taşınma süreci tamamlanmış olup, deneme üretimlerine başlamıştır. Ayrıca Prestij Metal firması tarafından kemer tokası fabrika inşaatına başlanmış olup, inşaatın %70 i tamamlanmış durumdadır. Ayrıca Karma Organize Sanayi Bölgemizde beş ayrı işletmeye yeni tahsisler yapılmış olup; bu işletmelerin faaliyete girmesiyle ilçe ekonomisine ve istihdamına önemli katkılar sağlanmış olacaktır. Devletin arsa bedeli indirimi, vergi, sigorta ve faiz desteği vb. teşvik imkânları sunduğu Karma Organize Sanayi Bölgemize gelen yatırımcılara her türlü kolaylık sağlanmaktadır. Katma değeri yüksek nitelikteki kuruluşların Gerede’ye kazandırılması ve hem hizmet sektörümüzün hem de sanayi sektörümüzün daha da nitelikli hale gelmesi ve hacimlerinin büyümesi için çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam etmektedir.

2-KÖYE YÖNELİK HİZMETLER

Gerede Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından; İl Özel İdaresi ve KÖYDES’ten temin edilen kaynaklarla 2019 yılı içerisinde 92 köyümüzde ihtiyaç duyulan önemli hizmetler yapılmıştır.

KÖY YOLLARI;

Çağış Deresi Grup yolu, Çalaman grup yolu ve Mangallar Köyü yollarına toplam 5 km 10 cm kalınlığında (BSK) sıcak asfalt çalışması yapılmıştır. Bu iş için KÖYDES ödeneğinden 2.065.004,94 TL ve Özel İdare Bütçesinden 159.300,00TL olmak üzere toplam 2.224.304,94 TL harcama yapılmıştır.

2019 yılı İl Özel İdaresi aracılığı ile 6 köy güzergâhında toplam 8 km birinci kat, 14 km ikinci kat asfaltlama çalışması yapılmıştır.

2019 YILINDA SATHİ ASFALT YAPILAN KÖY YOLLARI

SN          KÖYÜN ADI        MİKTARI(Metre)

1             Göynükören – Yakakaya Grup Yolu (I.Kat)                           3000

2             Havullu Karapazar Grup Yolu (I Kat)                                       5000

3             Aşağıovacık – Yukarıovacık Grup Yolu (II.Kat)                      5600

4             Çoğullu – Geçitler Grup Yolu (II.Kat)                                       3000

5             Danışmentler – Ağızörengüney Grup Yolu (II.Kat)            4000

6             Çayören Köy Yolu (II.Kat)                                                           1500

TOLAM 22.100

 

KİLİTLİ PARKE TAŞI ÇALIŞMALARI

2019 yılı içerisinde; ilçemize bağlı 90 Köyümüzde toplam 101,000 m² Kilit Parke Taşı döşeme işi yapılmıştır. Bu işler için 2019 yılı KÖYDES ödeneğinden 1.382.468,65 TL, Toplum Refahı Ödeneğinden 1.302.153,60 TL olmak üzere toplam 2.684.622,25 TL ödenek kullanılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur.

KİLİT PARKE TAŞI YAPILAN KÖYLER

Sıra        KOY                       MİKTAR               KOY                       MİKTAR

1             Ağızörengüney 2000     46           Kapaklı                1000

2             Afşartarakçı       1000     47           Karacadağ           2300

3             Ahmetler            1000     48           K.Demirciler       1250

4             Akbaş                  1000      49           Karapazar           1000

5             Akçabey              1000     50           Kavacık                1000

6             Akçaşehir            1500     51           Kayıkiraz              1000

7             Aktaş                    1000      52           Kayısopran         900

8             Aktaşkunlar       1500      53           Kazanlar              500

9             Asmaca                                1500      54           Koçumlar            1500

10           Aşağıovacık        1000     55           Kösreli                 1000

11           Aydınlar               1000     56           Külef                    1000

12           Balcılar                 1000      57           Kürkçüler            750

13           Bahçedere         1000     58           Macarlar              1200

14           Birinciafşar         500        59           Mangallar           1000

15           Beşkonak            1000     60           Mircekiraz          820

16           Bünüş                  500         61           Mukamlar           1000

17           Çağış                    1000      62           Muratfakı           1000

18           Çalaman              1500     63           Mürdükler          500

19           Çalışlar                 500         64           Nuhören             2200

20           Çayören              2000     65           Ortaca                 1000

21           Çayörengüney  1350     66           Örencik                               1700

22           Çoğullu                3500      67           Salur                     2000

23           Çukurca               1000     68           Samat                  1400

24           Dağkara               1250     69           S.urgancılar        1000

25           Danişmentler    1000     70           Sarıoğlu               500

26           Davutbeyli          1000     71           Sipahiler              500

27           Demircisopran  1500     72           Sofular                1000

28           Demirler              1000     73           Sungurlar            1000

29           Dikmen                               1000      74           Süllertoklar        1000

30           Dursunfakı         2500     75           Tatlar                   1000

31           Elören                  1000      76           Ulaşlar                 1000

32           Enseliler              1000     77           Umitköy              500

33           Ertuğral                1500     78           Yağdaş                 500

34           Eymür                  1000      79           Yakaboy              1300

35           Geçitler                              1500      80           Yakakava             1000

36           Göynükören      1000     81           Yazı kara              1250

37           Güneydemiciler               1750     82           Yazıköy                1000

38           Hacılar                 750         83           Yelkenler            1500

39           Halaçlar                500        84           Yeşilvadi              900

40           Hasanlar              500        85           Yenecik                               900

41           Havullu                500         86           Yeniyapar           500

42           lbrıcak                  2000      87           Yukarıovacık      1000

43           İkinciafşar           1000     88           Yukarıörenbaşı 1500

44           İmamlar                1000     89           Yunuslar              1000

45           İnköy                   500         90           Zeyneller            1030

GENELTOPLAM                101.000

İÇME SUYU;

Köylerimizin içme suyu sorunlarını çözüme kavuşturmak için 2019 yılı Özel İdare Bütçesi ödenekleri kapsamında; 4 köyümüze içme suyu tesisi yenileme çalışmaları ve 22 köyümüze içme suyu borusu alımı yapılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur.

 

İçme Suyu Tesisi Bakım ve Onarım Yapılan Köyler

S.N         Köy Adı                                               Yapılan İşler

1             Demirler Köyü                 İçme Suyu Yenileme Yapımı

2             Yukarıovacık Köyü           Sondaj İnşaatı Yapımı

3             Karapazar Köyü                                Depo Onarım

4             Yakakaya Köyü                 Motor Pomp Alımı

 

İçme Suyu Borusu Verilen Köyler

S.N         Köy Adı                                Metre                  Köy Adı                                Metre

1             Sungurlar            300         12           Yeşilvadi              70

2             Karacadağ           200         13           Mukammalar    400

3             Ağızörengüney                300         14           Aşağıörenbaşı   100

4             Mangallar           800         15           Eymür                   400

5             Aşağıovacık        300         16           Çağış                     300

6             Kayıkiraz              500         17           Çayörengüney  300

7             Sipahiler              400         18           Demirler              200

8             Dikmen                600         19           Ahmetler            100

9             K.Demirciler       400         20           Koçumlar            500

10           Afşartarakçı       750         21           Bahçedere         1700

11           Güneydemir.    400         22           Macarlar              200

 

TOPLAM 9220 Metre

4 köyümüzün İçme suyu tesisi yapım ve onarım işleri için; İl Özel İdaresi katkı payından 153.000,00TL ödenek kullanılmıştır. Ayrıca; 22 köyümüzün içme suyu isale hatlarının yenilenmesi için 9220 metre içme suyu borusu alımı yapılmış olup, bu iş için 100.000,00TL harcama yapılmıştır.

ATIK SU KANALİZASYON;

2019 yılı Özel İdare Bütçesi Ödenekleri kapsamında; 2 köyümüz ve bağlı 1 ünitede kanalizasyon tesisi olmak üzere toplam 3 yerleşim yerinde kanalizasyon tesisi çalışması yapılmıştır.

KANALİZASYON TESİSİ YAPILAN KÖYLER

1             Yelkenler Köyü

2             Karacadağdemirciler Köyü Merkez Mahalle

3             Karacadağdemirciler Köyü Sömerciler Mahallesi

Kanalizasyon tesisi yapım işleri için Özel İdare bütçesi ödeneğinden  200,600,00 TL ödenek kullanılmıştır. Ayrıca 17 köyümüzün mevcut kanalizasyon hatlarının tamir ve değişimi için 1347 metre korige boru alımı için Özel İdare ödeneğinden 15.800,00 TL harcama yapılmıştır.

SANAT YAPILARI:

İlçemize bağlı köylerimizde sanat yapıları için, Özel İdare bütçesinden 246.540,00 TL ödenek kullanılarak harcama yapılmıştır.

SANAT YAPISI YAPILAN KÖYLER

1             Karapazar köyü                                                               Menfez

2             İkinciafşar köyü                                                               Menfez

3             Samat Köyü                                                      Menfez

4             Bahçedere Köyü Gökçeler Mah.                              Menfez

5             Mangallar-Yağdaş Yolu                                 Menfez

6             Çalaman Köyü Yaman Mahallesi               Menfez

7             Kürçüler Köyü                                                  Hayvan Geçiş Köprüsü

8             Salur Köyü                                                         İstinat Duvarı

9             Karadağ Köyü                                                   İstinat Duvarı

10           Enseliler Köyü                                                  Otokorkuluk

 

HİS GÖLETİ

Özel İdare bütçesinden 79.006,64 TL ödenek ile Dağkara köyü HİS göleti yapım işi tamamlanarak hizmete sunulmuştur.

ÇÖP KONTEYNERİ ALIMI

Gerede Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği’nce, daha temiz bir çevre için 2019 yılı içerisinde köylerde katı atık toplama hizmetlerinde kullanmak üzere, 400 litre kapasiteli sıcak daldırma galvanizli 150 adet çöp konteyneri alımı yapılarak tüm köylerimize dağıtımı yapılmıştır. İlçemize bağlı tüm köylerimizde çöp toplama hizmeti birliğimize ait 1 çöp toplama aracıyla hizmet verilmeye devam edilmektedir.

NAKDİ YARDIMLAR

İlçemize bağlı 14 köyümüze; köylerimizde ihtiyaç duyulan çeşitli hizmetler için toplam 239.890,00 TL nakdi yardım yapılmıştır.

S.N         Köy Adı                                Yardım Nedeni

1             Salur Köyü                          İçme Suyu Tesisi Onarım ve Yapım İşi

2             Aşağıörenbaşı Köyü       Köy Konağı İnşaatı

3             Kalaç köyü                          Köy konağı inşaatı

4             Dursunfakı Köyü              Camii ve Köy Konağı İnşaatı

5             Afşartarakçı Köyü            Camii ve Köy Konağı İnşaatı

6             Çayören Köyü                   İçme Suyu Tamir Ve Onarım İşleri

7             Mangallar Köyü                                Köy Konağı İnşaatı

8             Bahçedere Köyü              Köy Konağı Tamir Ve Onarım İşleri

9             Göynükören Köyü          Parke Taşı Döşeme İşçiliği

10           Yakakaya Köyü                                 Parke Taşı Döşeme İşçiliği

11           Asmaca Köyü                    Camii ve Köy Konağı Tamir ve Tadilat İşleri

12           Muratfakı Köyü                                Camii ve Köy Konağı Tamir ve Tadilat İşleri

13           Sipahiler Köyü                   İçme Suyu Tesisi Onarım İşleri

14           Nuhören Köyü                  Camii Tamir ve Onarım İşleri

Köye yönelik hizmetler şantiyesinde; köylerimizin alt yapı eksikliklerinde kullanılmak üzere 2 adet greyder, 2 adet kazıcı yükleyici kepçe, 1 adet loder kepçe, 7 adet kamyon,  1 adet ekskavatör, 2 adet silindir, 1 adet yama robotu ve 2 adet hizmet aracıyla yıl boyu aralıksız köylerimizde hizmetlerine devam etmiş olup 150.000 litre akaryakıt harcaması yapılmıştır.

Yapılan hizmetlerin ödeneğinin temininde ve hizmetlerin etkin bir şekilde yürütülmesinde emeği geçen öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’a, Bakanlarımıza, Bolu Valimize, Milletvekillerimize, Bolu İl Özel İdaresi Genel Sekreterine, İl Genel Meclis Üyelerimize, Gerede Belediye Başkanımıza, Sivil Toplum Kuruluşlarına, İlçe Özel İdaresi ve Köye yönelik hizmetler birim çalışanlarına ve muhtarlarımıza teşekkür ediyorum.

KAYMAKAM AYHAN 1.SINIF MÜLKİ AMİRLİĞE YÜKSELTİLDİ
Gerede Kaymakamı Cengiz Ayhan’ın ismi, birinci sınıf mülki idare amirliğe yükseltilmeye ilişkin resmi gazete kararında yayınlandı. Birinci sınıf mülki idare...
KAYAKLI KOŞUDA İLK ETAP TAMAMLANDI
Arkut Kayaklı Koşu Merkezinde TKF Kayaklı Koşu Yarışmalarının ilk etabı 26 Ocak 2021 Pazartesi günü tamamlandı. Yarışların ikinci etabı ve...
YARIŞLARIN İLK ETABI SABAH YAPILACAK
Türkiye Kayak Federasyonu, Kayaklı Koşu B Grubu 1.Etap Yarışmalarının Gerede Arkut Kayaklı Koşu Merkezinde yapılacağını duyurdu. Yarışların ilk etabı bugün...
MÜFTÜLÜK ONLİNE DİN EĞİTİMİNE DAVET ETTİ
Gerede Müftülüğü cami görevlilerimiz ve çocuklarımız çevrimiçi buluşuyor diyerek, günlük bir saat şeklinde uygulanacak olan online din eğitimine tüm öğrencileri...
ŞAKŞAK HELVASININ MENŞE ADI TESCİLLENDİ
Gerede Şakşak Helvasının menşe adı coğrafi işaret başvurusu kabul edildi. Kabulün ardından şakşak helvası Tescil Belgesi Türk Patent ve Marka...
BELEDİYE HAYVANSEVERLERE SESLENDİ
Gerede Belediyesi Veterinerlik Servisi ilçede bulunan can dostlar için büyük adım atarak, vatandaşlardan destek beklediklerini belirtti. Gerede Belediyesi Veterinerlik Servisi...
YENİ YARIŞLAR 25-27 OCAK’TA YİNE GEREDE’DE
Türkiye Kayak Federasyonu, Kayaklı Koşu B Grubu 1.Etap Yarışmalarının da Gerede Arkut Kayaklı Koşu Merkezinde yapılacağını duyurdu. Gerede ilçemizde 25-27...
ESERLERİNİ MÜFTÜLÜK KÜTÜPHANESİNE HEDİYE ETTİ
Geredeli hemşehrimiz Prof. Dr. İsmail Karagöz tarafından çıkartılan 8 ciltlik eseri, Gerede İlçe Müftülüğü Kütüphanesine hediye edildi. Gerede İlçe Müftülüğünden...
GTSO; “YENİ NORMALE YOLCULUK”
Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı yaptığı duyuruda üyelerinin dijitalleşen yeni dünyaya uyum sağlamaları amacıyla düzenlenecek olan fuara davet etti....
ELİFİM RESORT HOTEL AÇILDI
Geredeli iş insanı Akif Allar’ın sahibi olduğu Elifim Resort Hotel Gerede Karabük yolu bağlantı noktasında hizmete açıldı. 20 milyonun üzerinde...
KAR TEMİZLEME ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Gerede Belediyesine bağlı ekipler, Gerede’de etkili olan kar yağışı ile beraber başladıkları yol açma ve tuzlama çalışmalarını ilçe genelinde sürdürüyor....
KAYMAKAM AYHAN 2020 YILINI DEĞERLENDİRDİ
Gerede Kaymakamı Cengiz Ayhan 2020 yılı faaliyetleri ile kamuoyunu bilgilendirdi ve yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; Öncelikle 2020 yılı...
BELEDİYEDEN KİRACILARINA KİRA MÜJDESİ
Gerede Belediye Meclisinin Ocak ayı toplantısı geçtiğimiz günlerde yapıldı. Belediye Meclisinde gündeme alınan karar, Belediye mülklerinin kiracılarını sevindirdi. Gerede Belediyesi...
KAYAKLI KOŞU GEREDE FIS KUPASI TAMAMLANDI
İlçemiz Gerede’de 2 gün süren FIS Gerede Kupası Yarışları sona erdi. Türkiye Kayak Federasyonu 2021 faaliyet programında yer alan Uluslararası...
GEREDE SAMAT -30,6 İLE REKOR KIRDI
Gerede Samat Mandırası içinde bulunan meteoroloji gözlem istasyonundan alınan verilerde dün gece parametreler eksi 30,6 oldu. Bu derece ile Gerede,...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.