ÖZEL HABER
Çığrılı Medya Grup Kuruluşudur -

UYAN EY MÜSLÜMAN!

Mevlüt Özgez
Mevlüt Özgez
  • 28.03.2015

hocaB.H.S: Selamdan sonra değerli dostlar, kıymetli ve azizi Müslüman kardeşlerim. 2014 yılı bitti 2015 yılında girdik. Fakat asıl defterin kapanış vakti hesaba çekme zamanıdır. Günler, haftalar, aylar ve yıllar geçiyor. Acaba kapanacak olan yılı nasıl kapatıyoruz, koskaca bir yıl nasıl geçti. Kendimizi hesaba çekeceğimizi Resulullah S.A.S buyuruyor. Yaptığımız her şeyin hesabı görülmeden önce kendinizi hesaba çekin. Tefekkürü saatin hayrun min ibadeti elfisene: Bir saat düşünmek, bir yıl yapılan nafile ibadetinden hayırlıdır. Onun için düşünelim tefekkür edelim. Bu halimle gideceğim yer neresidir diyerek cennet mi cehennem mi ayrıca günahım mı çok sevabım mı? Her an her zaman yanımızdan hiç ayrılmayan her ne yaptıysak konuştuysak yazan kiramen katibin meleklere neler yazdırdım düşünmek gerekmez mi? Eğer yazdırdığımız sevaba şükür edelim ve daha fazlasını isteyelim ve yapalım. Fakat yazdırdığımız günahsa tövbe etmemiz gerekir. Yüce Rabbimizden af ve bağışlanma dilememiz gerekirken biz ise islamla zerre kadar bağlantısı olmayan Müslüman asla ve asla uzaktan ve yakından hiç alakası olmayan kutlamalar dinimizin neresinde var ki yapıyoruz yada yapılıyor. Uyan ey Müslüman!

Bizim mübarek gün ve geceleri Müslüman olmayanların kutladığını hiç duydunuz gördünüz mü? Yok. Peki sen niçin tamamen kafirlerin eğlencesi olan geceyi kutluyorsun. Unutma ki Hz İsa AS sözde onun doğumu imiş denilen geceyi kutlayan kişileri Vallahi Billahi Tallahi şu son dünyada olsa onları keser ve sen kalk peygamber gününde sonra eğlen şarap iç, zina et. Uyanın ey Müslümanlar uyanın. Bu gece senin gecen değil. Kafirlerin gecesi. Bir ayette İsa A.S Rabbimize şöyle buyuruyor: ‘Ey Allah’ım ben onlara ancak senin emrettiğini söyledim’ diyerek bizleri uyarıyor. Gelin şimdi ne kadar kutladıysak tövbe edelim af dileyelim bir daha kutlamayacağımıza Yüce Allah’a söz verelim. Herkes yarın sevdikleriyle olacak. Sen Hz Mustafa S.A.S’i sevdiğini söyleyeceksin ama onun doğumunda Allah rızası için bir kuruş bile harcamayacaksın. Ondan sonra nefsin için her şey yapacaksın. Sonra sevdiğini söyleyeceksin buna kimse inanmaz. Seven sevdiğine itaat eder peşinden gider. Yılbaşı kutlayan Müslümanlar da onları sevdiğinden dolayı kutlar. Allah’ım bizleri affet bizleri bağışla din düşmanlarına zerre kadar benzerlik verme. Onlara karşı kalbimde varsa sevgi al. Hz Muhammed S.A.S sevgisini koy ki ahirette mahşerde her yerde onunla olalım. Amin Sevgili Geredeliler yazılarım sizlerle buluşmaya devam edecek.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.