AGD’DEN KUTLU DOĞUM PROGRAMI

featured

1Anadolu gençlik Derneği Gerede temsilciliği tarafından Yüce Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa (S.A.V.)’in dünyaya teşriflerinin 1444. Yılı nedeniyle program düzenledi.

Gerede Melih Gökçek Kültür Merkezi’nde düzenlenen program, Kur’anı Kerim ziyafetiyle başladı. Daha sonra açılış konuşmasını yapan AGD Gerede Başkanı Veysel Ayeroğlu, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa (S.A.V.)’in dünyaya teşrifleri münasebetiyle düzenlenen programa katılanlara şükranlarını sundu. Türkiye’de 20 milyon öğrencisi ile birçok ülke nüfusunu geride bıraktığını hatırlatarak, ‘’çok genç nüfusumuz var ama durumları pek iyi değil. Ahlaki yozlaşmanın hat safhaya ulaştığı gayri islâmi kültürlerin etkisinde gözlerimizin önünde kaybolup gitmektedir. Uyuşturucu kullanımı orta öğretime kadar düşmüştür. Olumsuzlukların sebebi efendimizi gençlerimize yeteri kadar anlatamayışımızdandır. Çarpıklıklar dolu eğitim sisteminde örnek alınması gereken efendimizi tanımasına ve anlamasına imkan verilmemektedir. Neticesinde faydasız zararlı olabilecek kişi ve kişileri kendilerine rol model olarak almaktadırlar. Bu acı gerçekler içinde biz şuurlu gençler olarak gençlerimizin gözümüzün önünde kaybolup gitmesine seyirci kalamayız. Anadolu Gençlik Derneği olarak çalışmalarımızın merkezine gençleri almak üzere Peygamber Efendimizi en iyi şekilde tanımak, tanıtmak, sevdirmek ve onun yoluna verdirme gayreti içerisindeyiz. Temel gayemiz ülkemiz gençlerini efendimizi sadece seven tanıyan değil, onunla birlikte onu anlayan ve hayatının merkezine koyan şuurlu bireyler olarak yetiştirmektir’’ diye konuştu.

Program daha sonra AGD tanıtım sinevizyonu, küçük yüreklerden şiir dinletisi, Habeş Kralı Necaşi’nin ilk hicretini anlatan tiyatro ve semazen gösterisi izleyen ve dinleyenler tarafından büyük beğeni aldı.

Konuşmacı olarak katılan Yard. Doç. Dr. Macit Demirer de peygamber efendimizin özelliklerini anlattı.

5

ana1

4

3

2

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AGD’DEN KUTLU DOĞUM PROGRAMI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir