AK KADROLAR BİR ARADA

featured

11888084_10206488555126778_7255890017863098228_n5’NCİ İL DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI

AK Parti Bolu 5. Dönem 5. İl Danışma Meclisi Toplantısı Gerede İlçe Teşkilatının da katılımı ile hafta sonu yapıldı.

Bolu’daki Ak Parti teşkilatları, hafta sonu 5. Dönem 5. İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda bir araya geldi. AK Parti Bolu 5. Dönem 5. İl Danışma Meclisi Toplantısı, Cumartesi günü 10.30-14.00 saatleri arasında Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Bolu’daki Ak Parti teşkilatları 7 Haziran seçimlerinden sonra ikinci kez 5. Dönem 5. İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda bir araya geldi. Toplantıya Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, İlçe Başkanı Ali Şafak ve yönetim kurulu üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Mehtap Demirses Burku, Gençlik Kolları, belediye ve il genel meclis üyeleri ve çok sayıda parti yönetim kurulu üyesi katıldı.

Parti kadrolarını seçimlerin ardından ikinci kez bir araya getiren toplantı, divan başkanı ve üyelerinin seçimi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından protokol konuşmalarına geçildi.

7 Haziran’da halkın oyları ile ikinci kez Meclis’e girmeye hak kazanan Milletvekillerinden Fehmi Küpçü, Kasım ayında yapılacak olan seçimlerin Ülkeye ve Bolu’ya hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Milletvekili Fehmi Küpçü, konuşmasında 2 aylık süreçte seçmenlerine yaşanan durumları anlatacaklarını ve seçildikleri takdirde ülkenin demokrasisi için elini taşın altına koyacaklarını kaydetti.

Küpçü, Kasım ayı milletimiz açısından, birlik ve beraberliği açısından hayırlı sonuçların olacağını düşündüğünü belirtti.

KÜPÇÜ: “GEÇMİŞLERİNE BAKTIĞIMIZDA HİÇ SORUMLULUK ALMAMIŞLAR”

“AK Parti bugün az bir oy almadı, milletimizin mahşeri vicdanına hep güvendi ama hükümet kurulamadı” şeklinde konuşan Küpçü, “10’uncu seçimimizi yaşadık, demokrasi tarihinde belki de en fazla oy alınan seçimlerden bir tanesiydi. Rabbim bizleri yüzde 34 ile 2002’de iktidar yapmışken, bugün yüzde 41 ile iktidar olamadık. Sebep? Sebep bir siyasi partinin 4’ncü meclise girmesiyle denklemin bozulması. HDP ile meşrutiyet kaynağı millet olmadığı için kapı zaten kapalıydı, CHP ile görüşüldü, olmadı, tek çare MHP’ydi.  MHP, seçim hükümetine dahi bakan vermeme noktasında bir tavır içerisinde bulundular.  Bunların geçmişlerine baktığımızda hiç sorumluluk almamışlar zaten. Bu insanlar, memleketin geleceğine, ideallerine dair, memleket hassasiyetine dair hiçbir tasarrufta bulunmamışlar. Ben CHP’nin şartlı destek verdiği iktidarlar ve hükümetler dışında hiçbir şeyin içerisinde olduğuna şahit olmadım” dedi.

 “BU TARİHİ BİR VEBALDİR”

Bu yola çıkarken bu davanın, uzun ince ve meşakkatli bir yol olduğunu ve zaman zaman engellerle karşılaşacağını bildiklerini söyleyen Milletvekili Küpçü, konuşmasını şu şekilde tamamladı: “Biz milletimizle beraber çıktığımız bu yolda, nerden geldiğimizi ve nereye gideceğimizi biliyoruz. Milletimizle beraber yol arkadaşlığı noktasında tekrar onların hakemliğine,  tekrar onların mahşeri vicdanına müracaat edeceğiz. Buradaki teşkilatçı kardeşlerime, bu davanın neferlerine tekrar yollara çıkma ve milletimize kendimizi anlatma noktasında, yeni Türkiye noktasına bunu anlatmak zorundayız. Bu tarihi bir vebaldir. Eğer bunu anlatmazsak ne Alaaddin (Yılmaz) ağabey, ne Mustafa (Allar) ağabey yaptığı belediye başkanı olarak yaptığı hizmeti anlatabilir nede biz buraya çıkıp konuşabiliriz.”

“Bolu’da her iki kişiden birinin oyunu aldık”

Toplantının açılış konuşmasını yapan 22 ve 23. Dönem Bolu Milletvekili ve İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, Kasım ayında yapılacak seçimlerde teşkilatlarından özverili çalışmalarını istedi.

İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, ülkede yeni bir döneme girildiğini belirterek tekrarlanacak seçimlerin millete hayırlar getirmesini temennisinde bulunarak, “7 Haziran seçimlerinde birinci parti olmamıza rağmen seçim sevincini yaşayamadığımız bir sonucu hep beraber yaşadık. Evet, Türkiye’nin en büyük partisiyiz, en yüksek oyu biz aldık. Tekrarlanacak seçimlerde de yine en yüksek oyu alarak tek başına iktidar olacağız” diye konuştu. Konuşmasının devamında zorlu maratona 3-0 hedefi ile gireceklerini belirten Coşkunyürek, ‘’Bu sefer 3’te 3 yapacağız. O sevinci hep birlikte yaşayacak ve göreceğiz”  dedi.

COŞKUYÜREK: “SÖZÜMÜZDEN DÖNMEDİK, ASLA DA DÖNMEYECEĞİZ”

Konuşmasında ilk 7 Haziran seçimlerini değerlendiren ve millete verdikleri 2023, 2053 ve 2071 hedeflerinden bahseden İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, yüzde 41’lik oy oranına rağmen halktan tek başına iktidar kurama yetkisi alamadıklarını hatırlattı.

Milletin kendilerine 3 dönem tek başına istikrar yetkisi verdiğini ve bu sürede siyasal ve ekonomik istikrarı sağladıklarını anlatan Başkan Coşkunyürek , “Biz bu ülkeyi ekonomik anlamda 23’ncü sıradan aldık, dünyanın 16’ncı büyük ekonomisi haline getirdik. Bizler canımızdan çok sevdiğimiz bu ülkeyi, dünyanın ilk 10 ülkesi arasına koymadan hiçbirimiz yatağımızda rahat uyumayacak dedik. Bu sözümüzden dönmedik, asla da dönmeyeceğiz” diye konuştu.

“TÜRKİYE NE ÇEKTİYSE KOALİSYONLARDAN ÇEKMİŞTİR”

Devamında “Türkiye en büyük sıçramasını tek başına iktidar dönemlerinde yapmıştır” diye konuşan İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, koalisyon dönemlerinde ülkenin büyük yara aldığını belirterek şunları söyledi:  “Onun için mutlaka tek başına iktidar olmak zorunda. Türkiye ne çektiyse koalisyonlardan çekmiştir. Bu ülkeyi koalisyonlara mahkûm bırakmayalım diye milletimizin huzurunda bu temennilerimizi hep dile getirdik. Milletimiz 3 genel seçimde bu yönde bizlere destek verdi. Fakat son genel seçimde biraz destekte azalma, güç kaybı oldu. Koalisyon dönemlerini bilmeyen genç kardeşlerimiz ve o günleri unutan milletimiz seçimden bugüne kadar geçen sürede ülkenin neler kaybettiğini, tek başına iktidarın nimetinin ne kadar önemli olduğunu görmüş olmalıdır.”

“HER TEŞKİLAT ÜYESİ İL BAŞKANI GİBİ ÇALIŞMAK ZORUNDADIR”

“Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ile dün Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında bir aradaydık. Başbakanımız sizlere selamı var, onu öncelikle iletmek istiyorum. Sayın Başbakanımız dün toplantıda şu cümleleri kurdu: ‘Gün seferberlik günüdür. Gün, çalışma günüdür. Gün, gayret günüdür. Gün, birlik ve beraberlik günüdür. Her üye, bir teşkilat üyesi olarak çalışmak zorundadır. Her teşkilat üyesi il başkanı gibi çalışmak zorundadır. Bu enerjiyi ve bu gayreti gösterirsek önümüzdeki seçimlerde tek başına iktidarı yakalama konusunda bir eksikliğimizin kalmayacağını vicdanen rahatça söylemiş olacağım. Bu bağlam itibariyle de 1 Eylül itibariyle teşkilatlarımızın ‘sandık esaslı çalışma’ yapmamız gerektiğini bizlere bildirdi. Biz bu çalışmayı 1 Eylül itibariyle yapmış olacağız ve bu çalışmayı tüm sandıklarımızda tamamlamış olacağız.”

il danılma meclsi

AK KADROLAR İL DANIŞMA MECLİSİ’NDE BİR ARAYA GELDİ

11899838_483563131810966_1223307573188959606_n11933476_10206488555526788_2765425223754841940_n

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AK KADROLAR BİR ARADA

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir