Ankara Sincan’da Dört Dörtlük Eğitim

ankara sincanda dort dortluk egitim NjeINcAp.jpg

Ankara’nın Sincan ilçesinde belediye, yaz döneminde çocuklar için spor, eğitim ve eğlencenin iç içe geçtiği aktiviteler sunuyor. Havuzlarda kulaç atmanın keyfine varan çocuklar, ayrıca Bilim Sincan’da da bilim ve teknoloji alanında farkındalık kazanıyor.

Sincan Belediyesi, yaz tatiline giren öğrenciler için birbirinden renkli etkinlikler hazırladı. Çocuklar Yenikent, Çimşit ve Törekent’te hizmet veren havuzlarda gönüllerince kulaç atıp tatilin tadını çıkarırken, yüzme bilmeyenler için de kurs veriliyor. 7-13 yaş arasındaki çocuklar uzman eğitmenlerden ders alarak yüzme sporunda deneyim kazanıyor.

Yüzme sporunun yanı sıra çocuklar Bilim Sincan’ı ve Matematik Müzesi’ni ziyaret edip teknoloji ve matematik alanında da deneyim sahibi oluyor. Bilim Sincan’da yaz boyunca devam edecek olan atölyelerde çocuklar bilimle tanışıyor, problem çözme becerilerini geliştiriyor.

Ziyaretçilerine matematiği en kolay yoldan öğrenme ve mantığını kavrama fırsatı sunan Matematik Müzesi de çocukların eğitimine büyük katkı sağlıyor. Müze sadece çocukların değil her yaştan vatandaşın ilgisi ile karşılaşıyor.

Anne-Çocuk Oyun Evleri ve Bebek Kütüphanesi her hafta birbirinden eğlenceli ve eğitici faaliyetlerle anneler ve çocukların vazgeçilmezi oldu. Çocukların motor becerilerini geliştiren etkinliklerin yanında matematik ve İngilizce ile de tanışan minikler, oyun oynayarak öğreniyor, kitaplarla tanışıyor.

(Haber Merkezi)

2
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ankara Sincan’da Dört Dörtlük Eğitim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 12 Temmuz 2024, 14:22

    Benim kızım 4 yaşında ona görede aktivede varmı

    Cevapla