BU YARIŞMANIN KAYBEDENİ YOK

featured

Bu yarışmanın kaybedeni yokGerede Erdemli Gençlik Eğitim, Kültür ve Çevre Derneği Üyeleri, Belediye Başkanı Mustafa Allar’ı makamında ziyaret ederek ‘Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları’ hakkında bilgi verdi.

Zinde Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü tarafından geleneksel hale getirilen ve katılımın her yıl artarak devam ettiği Ufka Yolculuk Kültür Yarışması, Gerede Erdemli Gençlik Eğitim, Kültür ve Çevre Derneği organizasyonu ile yapılacak.

Gerede Erdemli Gençlik Eğitim, Kültür ve Çevre Derneği tarafından düzenlenecek olan yarışmanın teması “Son Peygamberin Hayatı” olarak belirlendi. Yarışmaya son kayıt tarihi ise 31 Ocak 2015 Cumartesi günü sona erecek. Yarışma 29 Mart 2015 Pazar sabahı Saat 10.00’da Gerede Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapılması planlanıyor. Yarışmada birinci olanlara 2 adet umre + 2500TL hediye verilecek.

Ziyarete Gerede Erdemli Gençlik Eğitim, Kültür ve Çevre Derneği Başkanı Yakup Karadavut, Başkan Yardımcısı Yusuf Demiral, Yönetim Kurulu Üyeleri Turhan Anaç ve Murat Avcı katıldı.

Gerede Erdemli Gençlik Eğitim, Kültür ve Çevre Derneği Başkan Yardımcısı Yusuf Demiral ziyarette, Milli Eğitim Bakanlığı Tebliğler Dergisi’nin 10.02.1975 tarih ve 1826 sayılı nüshası ile duyuru ve tavsiye edilen Prof.Dr. İsmail Lütfi Çakan, N. Mehmet Solmaz hocaların kaleminden olan “Kur’an-ı Kerim ’e göre Peygamberler ve Tevhid Mücadelesi” adlı eserinden seçildiğini söyledi.

Belediye Başkanı Mustafa Allar ziyaretten memnun olduğunu belirterek, “Peygamber Efendimizin hayatını kendimize rehber edinmemiz için O’nun yaşantısının ve verdiği mücadelenin çok iyi bilinmesi gerekir. Güzel ahlakını çocuklarımıza ve gençlerimize öğretmemiz demek toplumumuzun bugün içersinde bulunduğu buhranları sona erdirecektir. Kadına şiddet gibi, gençliğin uyuşturucu müptelası olması gibi, ailelerin çatırdaması, cinayetler gibi buhranlar yaşanmayacaktır. Bu yarışma da ki hediyelerde kitabın okunması için birer araç, tebrik ederim” dedi.

Belediye Başkanı Mustafa Allar’a yarışmanın yapılacağı “Kur’an-ı Kerim’e göre Peygamberler ve Tevhid Mücadelesi” kitabı hediye edilerek hatıra fotoğrafı çektirildi.

Bu yarışmanın kaybedeni yok

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
BU YARIŞMANIN KAYBEDENİ YOK

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir